שתף

"אהיה ראש עיר ערכי ושירותי"

08:58 24.10.2018

מה חדש בנס ציונה

מאת: ארז זנו

שיפור החינוך, שיפור התשתיות, קידום הנוער, ההכפשות ברשת, שלושת העקרונות שלו, פתיחת מכללה, שיפור איכות הסביבה, בניית מסלולי אופניים, פלורליזם חינוכי. שבוע לפני הבחירות המועמד לראשות העיר שמואל בוקסר מדבר על הכל כולל הכל

 

ימים לחוצים וארוכים עובר שמואל בוקסר. המתמודד לראשות העיר מקבל הרבה מאוד הזמנות לחוגי בית, פגישות עם תושבים והקצב רק הולך וגובר. הרבה מאוד תושבים סקרנים לשמוע מה יש לו להגיד. ויש לו הרבה מה להגיד. החינוך, התחבורה הציבורית, הנוער והעקרונות שמלווים אותו. יש לו את האג'נדה הברורה שלו והוא מעביר אותה בצורה חדה, עניינית וקולעת.

 


למרות שהוא עסוק מאוד, קבענו להיפגש בביתו לצורך הראיון.

בכניסתי לביתו קפצה עליי הכלבה לולה. כלבת בית חמודה שכנראה אוהבת להריח אורחים.


אשתו חגית מארחת נפלאה שבעיקר אוהבת להוציא דברים בריאים וטעימים. גם היא יודעת שבמידה ובעלה יהיה ראש עיר, היא תאבד הרבה מאוד מהשקט שיש לה היום, אבל היא מוכנה לזה. "אני והבנות שלי עם שמואל בתמיכה מלאה לכל אורך הדרך" היא אומרת.

 

 

 


- שמואל, בשבוע הבא זה קורה. באיזה מצב אתה נמצא?

" אני במצב טוב. רואים היענות פנטסטית מהשטח. אני רואה בחוגי בית את כמות האנשים שרוצים לשמוע את מה שיש לי להציע לעיר נס ציונה. מי אני ומה הניסיון שאני מביא ומה הרקורד שלי ולאן אני רוצה לקחת את העיר.

הבעיה היחידה שלי זה גודל הבית וזמן כי אפשר לעשות רק שני חוגי בית ביום, אבל אלה בעיות טובות"

 

 

- איך נראה חוג בית איתך?

" אני מתמקד בלהגיד מי אני, מה הרקורד שלי ולמה החלטתי לרוץ. ככה אני מתחיל את חוגי הבית שלי. אח"כ אני מדבר על האג'נדה שלי והפרק השלישי זה איך אני רואה שצריך לנהל את העיר ועקרונות הניהול שלי. בסוף יש את פרק השאלות. אני מוכן לשמוע כל שאלה ואומר מראש שאין לי תשובה לכל דבר, אבל אני לומד מהר. יש בעיה שחלק מהאינפורמציה היא לא נגישה, אבל יש לי צוות טוב שמסייע ועוזר לי בכל דבר"

 


הוא בן 69, פמיניסט מובהק. מבין שלל האג'נדות שלו, בולטת בעיקר עניין הנשים. 4 מתוך השישה הראשונים שלו ברשימה הן נשים. "הן פשוט טובות יותר" אומר בוקסר בחיוך. טוב, ככה זה כשיש לך ארבע בנות ואשה.

 

חוג בית עם דור העתיד של נס ציונה

 

- מי הצוות שלך?

" הצוות זה אנשים שקרובים אליי הרבה מאוד שנים. חברים מהצבא. אנשים שהיו איתי בפוליטיקה לפני 25 שנה והרבה מתנדבים שבאים לסייע במהלך הדרך באידיאליזם טהור"

 

 

- איזו רשימה יש לך?

"מבחינת הרשימה היא מורכבת מ 50% נשים, כאשר בששת המקומות הראשונים יש 4 נשים. אצלי הפמיניזם היא דרך חיים כי אני חושב שנשים טובות יותר וחזקות יותר מגברים. יש לי בבית 4 בנות"

 

 

נבחרת הנשים של שמואל בוקסר

 

- מה דעתך על מערכת הבחירות שהייתה פה?

" יש לנו קמפיין מסודר שהולך שלב שלב. פה ושם יש ניסיונות לפיגועים ממקומות אחרים אבל אנחנו מתגברים על זה. הציבור מאס בהשמצות וזריקת הבוץ ברשת. הפרופילים המזויפים שמונעים על ידי מתחרים, כולל שכירי חרב מערים אחרות שאין להם שום קשר לנס ציונה"

 

 

- איך אתה מתכוון לקדם את התחבורה בעיר?

"יש צורך להוסיף קווי אוטובוס להוסיף זמינות אוטובוסים בעיקר בשכונות המרוחקות. להוסיף שעות פעילות לבני הנוער שחוזרים מחוגים ובילויים. העדיפות היא להחליף את האוטובוסים במיניבוסים בתדירות גבוהה במטרה שיסעו על גז/חשמל במקום דלק במטרה לשמור על איכות הסביבה. בנוסף, נבדוק אפשרות להקמת קווי שאטלים לתחנות הרכבת ברחובות ובבאר יעקב על מנת להקל נגישות לתחנות אלה. כמו כן נדאג להקים מסלולי נסיעה לאופניים בכל מקום שהדבר מתאפשר. זה פתרון זול, זמין, בריא ומציל חיים"

 

- איך אתה מתכוון לקדם את החינוך בעיר?

" יש פה קבוצה של גננות ומורות מצוינות . הסייעות בגנים צריכות שיפור בתנאים וקורסים להכשרה.

צריך אבל לקדם את החינוך לזמננו אנו. צריך לשנות את הגישה, צריך ללמד את התלמיד ללמוד, צריך ליצור מרחבי למידה ייחודיים בבתי הספר. צריך לפתוח את אזורי הרישום בשלב הראשון לתיכון ולחטיבות והגנים. אנחנו רואים שהשינוי הזה שנעשה בערים אחרות גורם לתחרות חיובית בין בתי הספר. זה מביא לאפשרות של התמקצעות בתי הספר בנושאים ייחודיים. בנוסף, אנחנו בעד פלורליזם בחינוך. אם יש ביקוש בבתי ספר ייחודיים כמו בית ספר דמוקרטי או אנטרופוסופי, או חט"ב דתית, אין לנו שום בעיה להיענות לצורכי האוכלוסיה. כמו כן אנחנו מתכוונים להקים סניף של מכללה בנס ציונה"

 

- איזה ראש עיר שמואל בוקסר יהיה?

"שמואל בוקסר יהיה ראש עיר שבא מרקע ניהולי. הרבה מאוד ניסיון שיש לו 3 עקרונות שתמיד יהיו נר לרגליו. 1. דלת פתוחה. 2. שקיפות. 3. שיתופיות.

אני לא אשכח מאין באתי ומי מינה אותי לתפקיד. אהיה ראש עיר של כל תושבי נס ציונה ושל כל המגזרים. אף פעם לא אשכח שהתושבים הם בעלי הבית והם אלה שמשלמים את שכרינו. אהיה ראש עיר ערכי ושירותי"

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...