שתף

אושרה תכנית ההתחדשות העירונית במתחם מרגולין

16:34 22.03.2023 | מערכת האתר

מה חדש בנס ציונה

מליאת מועצת העיר אישרה אתמול:  הוועדה המקומית לתכנון ובניה תגיש לוועדה המחוזית את תוכנית התחדשות במתחם מרגולין, אושר הסכם המטרו והועברו זכויות הפעלת בית הקפה בפארק הספורט לעירייה

 

בפתיחת המליאה התייחס ראש העיר שמואל בוקסר לגזרות המוצעות במסגרת חוק ההסדרים החדש ואמר: "אנחנו, יחד עם השלטון המקומי נעשה ככל יכולתנו לעצור את ניסיון המדינה להשתלט על קרן הארנונה. הכסף ששייך לתושבי נס ציונה, נועד כדי לשרת את התושבים וכך צריך להישאר. הדרך לחיזוק רשויות חלשות היא לא על ידי פגיעה ברשויות איתנות".

 

בישיבה אישרו חברי מועצת העיר בין היתר, תקציבים להחלפת מערכות השקיה באצטדיון העירוני, הצטיידות מעבדות בתיכון פארק המדע ותקציב מיוחד עבור תוכנית אב לשינויי האקלים.

 

מאחר ולעיריית נס ציונה זכויות על 66.07% משטח מתחם מרגולין, הנמצא בהליכי תכנון מתקדמים לקראת התחדשותו, אישרו פה אחד חברי המליאה כי הועדה המקומית לתכנון ובניה תהיה המגישה של התוכנית. על פי התוכנית, היזם, חברת אאורה ישראל, יחדשו את המתחם המיושן ובו כיום 15 מבנים ישנים, ללא ממ"ד, ללא מעלית, ללא מרפסות וללא חניות. המתחם המחודש עתיד לכלול 852 דירות חדשות בתכנון וסטנדרטים מתקדמים. המתחם החדש צפוי לשפר ללא היכר את הביטחון ואיכות החיים של הדיירים הקיימים, וכן להציע דירות חדשות, בניהן דירות קטנות עבור זוגות צעירים תושבי העיר. מאחר ועיריית נס ציונה היא המחזיקה העיקרית בקרקע, אישרו חברי המליאה כי הועדה המקומית היא זו אשר תגיש את התוכנית ותוביל את התהליך בהתאם לצרכים של העיר.

 

עוד בישיבה, אישרו חברי המועצה את הסבת המכרז להפעלת בית הקפה הנבנה בימים אלו בפארק הספורט החדש -מהחברה הכלכלית חזרה לעירייה. זאת מאחר והעירייה היא זו שבנתה את בית הקפה עצמו ועל כן זיכיון ההפעלה צריך להיות גם הוא על שמה. את בית הקפה יפעיל הזכיין "שי מסעדות איטלקיות בע"מ", אשר מפעיל גם את גן סיפור בפארקים מובילים אחרים. הפארק עתיד להיפתח לקראת קיץ 2023.

 

בשל מורכבותם של תחשיבים חדשים הנדרשים לצורך קביעת תעריף מעודכן עבור אגרות סלילת רחובות ותיעול, אישרה מועצת העיר פה אחד להאריך בשנה אחת את חוק העזר הקיים ועד  לתאריך 31.5.24.  לפיכך, אגרות התיעול יגבו על פי התעריפים הקיימים, זאת עד לביצוע התחשיבים ולעדכון חוק עזר החדש.

 

עוד אישרו חברי המועצה את הסכם המטרו מול המדינה. במסגרת ההסכם, מתחייבת המדינה לשפות את הרשויות ב 90% מעלות תביעות עתידיות אפשריות בגין מימוש התוכנית, וכן לשאת בעלות ניהול ההליכים המשפטיים.

 

הדמיה: evolve media

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...