שתף

איזה חבילות אינטרנט ביתי מציעות ספקיות התקשורת בארץ?

16:47 29.09.2020

מה חדש בנס ציונה


אינטרנט ביתי הוא שירות חשוב מאוד שמציעות ספקיות התקשורת השונות. גם אם מדובר בשירות פשוט יחסית, הוא עדיין מהווה ערוץ תקשורת חשוב ביותר לאנשים רבים, כמו גם מקור חיוני לחיפוש מידע. ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא.

 

ראשית, ניתן לומר שהחבילות השונות שמוצעות, כוללות שלושה רכיבים מרכזיים: שרות ספק תשתית, שרות ספק אינטרנט ושירותי ערך מוסף שונים. למעשה, תשתית וספק אינטרנט צריכים תמיד, וזאת כדי להתחבר לאינטרנט. בשונה ממקומות אחרים בעולם, אצלנו אלה שני שירותים נפרדים מבחינת הצרכן. אם כי מדובר כאן על כמה אפשרויות שונות: יש חבילות אינטרנט שבמסגרתן הלקוח יפעל רק מול ספק האינטרנט - מצב שמכונה "שוק סיטונאי". יש חבילות בהן הלקוח מתקשר בנפרד עם שני סוגי הספקים, אבל אחרי כן פועל רק מול ספק האינטרנט. מצב זה, שמכונה "בנדל", מפשט עניינים עבור הלקוח הפרטי. מצב דומה, אבל עם פעילות בהמשך רק מול ספק התשתית, מכונה בשם "בנדל הפוך". "דאבל" זה חיבור לאינטרנט וגם לתשתית, בעוד ש"טריפל" דומה לו, אבל כולל גם טלפון וטלוויזיה.

 

פרטי החבילות


בפרטי כל חבילה, החלק מרכזי (באופן טבעי), הוא היבט המחיר ולכמה זמן הוא תקף. אופייני, שאחרי שנה המחיר יעלה וחשוב לשים לב לכמה הוא יעלה (רצוי כמובן לבדוק אפשרויות לחבילה חדשה, לפני מועד עליית המחיר). עוד נקודה מרכזית, היא מהירות החיבור שמקבלים. חשובה ההתאמה, בין המהירות שנקבעת אצל ספק התשתית וזו שנקבעת אצל ספק האינטרנט. המהירות עשויה להיות 100M, 200M ואפילו יותר - הכול תלוי בצרכים של הלקוח בפועל. גם חבילת 100M, בסיסית לכאורה, עשויה להספיק לרבים.

 

תשתית


שירות הבסיס של החיבור לאינטרנט, הוא חיבור אל ספק תשתית. ספק התשתית מבצע בפועל את החיבור בין הלקוח לבין ספק האינטרנט (דוגמת ספק ITC). מבחינת החבילות, נציין שכאן תידרש גם השכרת מודם / ראוטר. זאת, במידה ואין ללקוח אחד. ואכן, הרוב מעדיפים לא לעסוק בעצמם בבחירת, רכישת והגדרות נתב. כך שמדובר בשירות שמפשט את הדברים ללקוח.

 

ספק אינטרנט


חשוב לציין כי ספק אינטרנט (ISP או Internet Service Provider), הוא השירות אשר מחבר את הלקוח למעשה אל רשת האינטרנט עצמה. ספק האינטרנט ITC למשל, יציע אפשרויות שונות ללקוחות שונים, כל אחד בהתאם לצרכיו המיוחדים.

 

תוספים


הספקים השונים, מציעים גם שירותי ערך מוסף, אם כי אלה הם עניין אופציונאלי של בחירה. ITC למשל, מציעה שירות אנטי ספאם. שירותים נוספים, עשויים להיות כלי אבטחה נוספים. כמו כן, נפוץ מאוד כמובן השימוש בשירות אימייל. למרות שניתן להשיג דברים מסוג זה באופן נפרד, זמינותם מספק אחד אמין, מהווה ערך מוסף שכדאי לקחת תמיד בחשבון. 

 

לסיכום


יש מגוון חבילות אינטרנט, אשר מוצעות ללקוח הפרטי בארץ. הדבר החשוב, הוא לבחור בחברה איכותית ובחבילה שמתאימה לכם ביותר.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...