שתף

איך לא ליפול בשיפוץ דירה? סוף מעשה במחשבה תחילה

13:14 27.01.2019

מה חדש בנס ציונה

מאת: שי סטולר, יזם ובעלים של 'סוגרים הכל לדירה - שיפוצים'

 

החלטתם להשתדרג ולהתחדש? הולכים לקראת שיפוץ הדירה שלכם?

 

כדי שלא תפלו בפח וההתרגשות הגדולה תתנפץ, כמו שקרה למשפצים רבים לפניכם, ביקשנו מהמומחים של 'סוגרים הכל לדירה' לבוא לעשות לנו סדר בכל מה שקשור לעניין שיפוץ דירה, מה חשוב לדעת? מה חשוב לעשות? ואיך מוציאים את הדירה בדיוק כמו שציפינו ורצינו? אז רגע לפני שאתם רצים לשפץ - חשוב שתקראו!

 

בעלי דירות רבים נכנסים להרפתקה של שיפוץ דירה כשהם יודעים בדיוק כמה הם מוכנים להשקיע מבחינה כספית, אבל מהר מאוד הם מגלים שהסכומים שהקציבו לא מספיקים, ורצים לקחת הלוואות, או פותחים חסכונות כדי להשלים את הפערים.

 

למה זה בעצם קורה?

התשובה פשוטה: חוסר תכנון או תכנון חלקי.
חשוב להבין שכל מה שקשור בתחום של שיפוץ דירות, חייב לעבור תכנון מקדים ומלא. יש כאן כל-כך הרבה מרכיבים שצריכים להילקח בחשבון, כמו: התנאים הקיימים של הדירה, המבנה - במה מותר לגעת ובמה לא כדי שהמבנה כולו לא יקרוס, מה מצב התשתיות של הדירה, היכן הן עוברות והאם הן מתאימות לתכנון החדש, מה יכול להישאר במקומו ומה דורש החלפה רגע לפני שיגרמו נזקים, במיוחד בדירות ישנות, מה התקציב שבעל הדירה הקציב ולפי זה אפשר לדעת איך לשחק עם השיפוץ, באיזה חומרים להשתמש, בנוסף לכך בדירה ישנה יש לקחת בחשבון היקף עבודות חשמל משמעותי ויש לקחת זאת בחשבון.

 

יש לדאוג לכך שיהיו גם בעלי מקצוע עם ההכשרה והרישיונות המתאימים, על-מנת שהעבודות יתבצעו כהלכה. חשוב שבכל תחום יהיה בעל מקצוע שמתמחה בתחום. כל המרכיבים האלה מחייבים התייחסות מוקדמת, ואם ההתייחסות הזו לא מתרחשת בשלבים המוקדמים טרם השיפוץ, יתגלו הפתעות תוך כדי עבודה שיגררו עלויות נוספות, ובמקרים חמורים אף לנזקים.

 

למה זה בעצם קורה?

 

אז איך אפשר לבטח את עצמנו ולא להגיע למצב של חוסר תכנון או תכנון חלקי?

קודם כל לוותר על תכנון עצמאי. בעל דירה שאין לו ידע מעמיק בנושא ולפעמים אפילו ידע חלקי, וגם את זה כבר ראינו, לא יכול לקחת על עצמו לתכנן שיפוץ דירה. וכאן בעלי דירה רבים נופלים. הם חושבים שהם יכולים לעשות זאת בכוחות עצמם ולחסוך ככה עלויות אך בפועל יוצא שהם משלמים הרבה יותר ממה שהיו משלמים לאיש מקצוע.

 

וגם כשלוקחים איש מקצוע חשוב מאוד לקחת איש מקצוע בעל ניסיון רב וידע מצטבר, שידע לקרוא את השטח וכל בעיה שעלולה לצוץ במהלך העבודה, ולתת לזה מענה כבר בשלב התכנוני. כדאי לעבוד מול גוף היודע לדייק את התקציב ולוקח גם אחריות על התקציב בעבודה מול הלקוחות. המעצבת יחד עם הקבלן צריכים להיות מספיק מנוסים כדי לזהות מראש את כל מה שמצריך תשומת לב והתייחסות מיוחדת.

 

אז איך אפשר לבטח את עצמנו ולא להגיע למצב של חוסר תכנון או תכנון חלקי?

 

אז זהו, לוקחים מעצבת פנים שתעשה את התכנון ועם זה יכולים לישון בשקט שהכל יצא פיקס כמו שרצינו?

כדי לישון טוב בלילה צריך שיהיה גם מי שעומד מאחורי העבודה שלו וייקח עליה אחריות, רק במקרה כזה אתה יכול לדעת שהכסף והדירה שלך נמצאים בידיים בטוחות.

 

אתם צריכים גוף אחד שיכול לתת אחריות מלאה ללקוח, בגלל כמה סיבות: האחת - הוא עושה את כל העבודה, מא' ועד ת' - משלב המדידות והתכנון ועד לשלב הניקיון ומסירת המפתח. כל אנשי המקצוע שעובדים בדירה צריכים להיות מקצועיים מאוד, הם עובדים כצוות ורק איתם עובדים - כולל מעצבת הפנים, מנהל הפרויקט, שהוא קבלן שיפוצים מראש ועד אחרון בעלי המקצוע.

 

אז זהו, לוקחים מעצבת פנים שתעשה את התכנון ועם זה יכולים לישון בשקט שהכל יצא פיקס כמו שרצינו?

 

רק כך ניתן להבטיח ללקוח שהדירה שלו נמצאת בידיים טובות, כשהכול נעשה בשיתוף עם בעלי הדירה עצמם.

 

סוגרים הכל לדירה - שיפוצים, קבלן שיפוצים רשום (רשום 25957), מתמחה בשיפוץ דירות, בתים פרטיים ובתים משותפים.

לפרטים נוספים מוזמנים לאתר 'סוגרים הכל לדירה - שיפוצים' בכתובת: https://shiputzim.sogrimdira.co.il/

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...