שתף

איך לחסוך כסף בגיל צעיר?

12:51 11.10.2020

מה חדש בנס ציונה


לא תמיד קל לחסוך בגיל צעיר. המשכורת תהיה לרוב נמוכה יחסית, ההוצאות עשויות לכלול סכומים לא קטנים על לימודים (שגם מצמצמים את הזמן הפנוי לעבודה). ישנן כמובן גם הוצאות הדיור, כאשר אפילו על הדירה קטנה ביותר, השכירות אף פעם לא זניחה. הבעלות על דירה משלכם תהיה אולי רק הרחק בעתיד וכך גם חסכונות גדולים שמסייעים לממן לימודים ומטרות נוספות. אבל אם לא תתחילו לחסוך עכשיו, איך יהיו לכם בכלל חסכונות בעתיד? כך בכל זאת, תוכלו לחסוך בגיל צעיר:


ידע הוא כוח


ידע הוא כלי עזר חיוני, עבור התנהלות כספית חכמה. הידע איך לחסוך כסף ובכלל ידע בנושאי כלכלה שונים, זמין מאוד כיום דרך האינטרנט ובמקורות נוספים. זול וקל יחסית להשיג אותו והוא מפתח ראשוני חיוני לכל מהלך כספי משמעותי. כך גם לגבי תכנון דרכי חסכון, שיתאימו לכם אישית ולאורך זמן. כדאי שתבינו היטב כל תכנית חסכון שמציעים לכם, כולל המונחים המיוחדים בהם משתמשים בעולמות אלה. השקעה בידע כזה עכשיו, תתבטא במהלכים אופטימאליים מבחינת החסכון ובכלל.


חשיבות התכנון


דווקא צעירים "תפרנים", חייבים לתכנן את צעדים בתשומת לב רבה במיוחד. זאת, משום שהם לרוב לא יכולים להרשות לעצמם להיכנס למשברים כספיים גדולים. חסכון אגב, מספק סוג של רשת בטחון כלכלית, שעשויה לסייע להתמודד עם הפתעות לא נעימות בהיבט זה.


לשמור על גמישות


כאשר חוסכים בגיל צעיר, היבט חשוב מהרגיל הוא הגמישות, מאחר שתכניות עשויות להשתנות מהר, במיוחד בגילאים צעירים. אנשים בתחילת דרכם "מחפשים את עצמם" ומנסים דברים שונים. אדם עשוי לחשוב למשל שכיוון לימודים מסוים הוא בשבילו אבל אחרי שנה הוא כבר בכיוון אחר. היכרות עם בת זוג חדשה עשויה להעביר אותך בתוך כמה חודשים מדירת רווקים מרופטת, לדירה יקרה יותר לזוג ולדיבורים על חתונה וילדים. השינוי במצב הכספי עשוי להיות משמעותי מאוד ולכן כדאי לשים לב ל"נזילות" של גישת החסכון.

 


מגוון אפשרויות חסכון


ישנם כיום אפיקי חסכון רבים שמוצעים על ידי גופים שונים. שתי דוגמאות בולטות לכך, הן קופות גמל להשקעה והחסכונות שמציעים הבנקים. יש הבדלים רבים בין האפשרויות וחשוב כמובן להתעמק בפרטים של כל אחת. עוד נקודה חשובה מאוד - מעבר להפקדות הכסף, האם מדובר ברווחים בדמות ריבית או כתוצאה מהשקעת הכספים? ואם זו השקעה - מה מידת הסיכון? 


מילדות ועד הפנסיה


להשלמת התמונה, נזכיר כי המדינה דואגת לנו לחסכון בשתי נקודות - בהתחלת החיים וגם בפנסיה. ראשית, ישנה תכנית ממשלתית בשם "חיסכון לכל ילד", אשר במסגרתה המוסד לביטוח לאומי מפקיד סכום קבוע בכל חודש, כחסכון לחשבון של כל ילד ישראלי (מתחת גיל 18). מגיל 18 ניתן להשתמש בחסכון. עד אז, ההורים יכולים להוסיף גם הם לחסכון (סכום שזהה לסכום שמפקיד המוסד לביטוח לאומי). מאחר שקרן פנסיה היא חובה מגיל 20 (לנשים) או 21 (לגברים), חשוב לקחת גם אותה בחשבון. למרות שמדובר ביותר מתכנית חסכון (יש בה גם ביטוח למשל), קרן הפנסיה מהווה בפועל סוג של חסכון לטווח ארוך.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...