שתף

אין עתיד בלי עבר

09:31 19.12.2019

מה חדש בנס ציונה

רכזי תנועות הנוער בנס ציונה הכירו מקרוב את "מסלול הדגל" המפורסם של נס ציונה

 

 

העיר נס ציונה ידועה כעיר תנועות הנוער.

 

בתחילת שנת הפעילות התחלפו כמעט כל רכזי התנועות בעיר ולשם כך מחלקת נוער וקהילה משקיעה המון אנרגיות להכשיר את הרכזים בתחומים רבים, אחד הנושאים הוא החיבור לעיר נס ציונה כעיר קטנה, ייחודית ומשפחתית.


השנה פועלות בעיר התנועה העירונית מועדונצ'יק עם שני סניפים, תנועת הצופים עם שני שבטים, מכבי צעיר, כנפיים של קרמבו, בני עקיבא, הנוער העובד והלומד ואיגי ובסך הכל 14 רכזים בוגרים, בני שירות לאומי ושינשינים והם מובילים מעל ל 3100 חניכים מכתות ג' ועד יב' כאשר אחוז המשתתפים בפעילות תנועות נוער מהמובילים בארץ!


השבוע אירגן נעם דוד, מנהל תחום תנועות ואירגוני הנוער, סיור לרכזים סביב חלק מ"מסלול הדגל" המפורסם מתוך אמונה שיש להכיר את ראשיתה של העיר על מנת לבנות

את ההווה והעתיד הייחודי של העיר.

 


בתחילה הגיעו הרכזים למוזיאון נחלת ראובן שם פגשו את און בוקסר אשר סיפר את סיפור הקמתה של העיר, סיפורם של מקימי העיר ואף שאבו בעצמם מים מהבאר המיתולוגית בנחלה.


משם המשיכו הרכזים לבית המשותף ברחוב ראובן לרר שם המשיך און את הסיפור של המשפחות הראשונות שהגיעו לעיר אשר נקראו גם המניין הראשון ועל שמן ניתן השם לרחוב

"המניין הראשון" בעיר. בהמשך עברו דרך בית הכנסת הגדול ששופץ לאחרונה וממבנה ישן הפך למבנה מדהים עם סגנון ואופי יוצא דופן.

 


לסיום נכנסו הרכזים ל"בית ראשונים שם הציג און את הסרטון אותו מכירים כל ילדי העיר על שנותיה הראשונות של נחלת ראובן. הסיור המרגש נחתם בתמונה המפורסמת על המרפסת של בית ראשונים.

 

בהזדמנות זאת נודה לריקי לרר ולאון בוקסר על הסיור המיוחד ועל כך שאיפשרו לנו לשמוע את סיפורה של העיר ותרמו מהידע הנרחב שלהם.

 


אנו מזמינים אתכם תלמידי העיר להצטרף לתנועות הנוער כבר השנה, מחכים לכם בסניפים/שבטים/קנים.

 

פרטים להצטרפות ניתן לקבל במחלקה לנוער, צעירים וקהילה 08-9400959 - נעם/כפיר/מיטל.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...