שתף

אלמנות, אל מול הלילה, יומנו של חנון וערי טרף: ספרים רבותיי, ספרים!

17:10 19.11.2018

מה חדש בנס ציונה

 

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

האם הן יצליחו להשלים את המשימה?

'אלמנות' מאת לינדה לה פלאנט, הוא ספר מתח מרתק שבימים אלה גם עולה לאקרנים כסרט. שלוש נשים, דולי רולינז, לינדה פירלי ושירלי מילר, נותרות לאסוף את השברים לאחר שבעליהן נהרגים במהלך ניסיון שוד שהשתבש. כשדולי פותחת את תיבת ההפקדה של בעלה, הארי, היא מגלה בה אקדח, כסף ואת תוכניות השוד המפורטות. היא מבינה שכעת עומדות בפניה שלוש ברירות: לשכוח מהכול ולהעמיד פנים שהיא לא גילתה את החפצים המחשידים; לתת אותם למשטרה, או לבריונים המנסים לסחוט ממנה את המידע שהם בטוחים שיש ברשותה; היא ושאר האלמנות יכולות להוציא לפועל את השוד בעצמן. השלוש, טירוניות בעולם הפשע, מתחילות בהכנות. עד מהרה הן מגלות שתכניתו של הארי דורשת ארבעה משתתפים, לא שלושה. אבל רק שלוש גופות התגלו בזירת השוד המקורי – אז מי היה האיש הרביעי? ואיפה הוא עכשיו? השלוש, נחושות לבצע את תכניתן, מגייסות את היצאנית בלה אוריילי כשותפה הרביעית ויוצאות לדרך. אך הן לא יודעות שהדרך להשלמת המשימה לא תהיה כל כך פשוטה, כאשר בדרכן ניצבים מכשולים שונים ומשונים, תפניות עלילתיות מפתיעות ומספר לא קטן של ברנשים שיעשו הכל כדי לשים להן מקלות בגלגלים. האם הן יצליחו להשלים את המשימה שבעליהן התחילו בה? (מאנגלית: נועם מרום צדוק, הוצאת דני ספרים, 477 עמודים)

 

האם הן יצליחו להשלים את המשימה?

 

סיפור מלא חמלה ועוצמה

''אמי היתה כחולה, גוון כחול חיוור מהול באפר, כפות הידיים היו באופן מוזר כהות יותר מן הפנים, כשמצאתי אותה בביתה, בבוקר ינואר ההוא. כפות הידיים כבר הוכתמו בדיו בקמטי מפרקי האצבעות. אמי היתה מתה זה ימים אחדים". כך מתחיל 'אל מול הלילה' ספרה האוטוביוגרפי של דלפין דה ויגאן. לוסיל, אמא של דלפין, הייתה בצעירותה דוגמנית מצליחה: תמיד זוהרת, תמיד מאופרת - תמיד נפלאה. אבל כאשר דלפין גדלה מעט, לקתה לוסיל בדיכאון חריף, שהיה מלווה ברעיונות שווא, למשל שהיא צריכה לחלק את כל כספה או שהיא יכולה לשלוט במנגנוני המטרו בפריז. מחלתה הייתה חלק בלתי נפרד מילדותן של דלפין ואחותה מאנון כמו גם מחייהן הבוגרים. דלפין, שהפכה לסופרת מצליחה, נאבקה לאחר מותה של האם ברעיון לכתוב עליה ספר. רבים כל כך עשו זאת בעבר, והיא הייתה סבורה שהנושא חבוט וזרוע מוקשים. רק משהבינה עד כמה הכתיבה שלה קשורה באימה ובסיפוריה, נכנעה והתיישבה לכתוב את סיפורה; סיפורה של ילדה יפה שגדלה בקרב משפחה ססגונית שהשמחה התגלמה בה בשיא קולניותה, ושנשמעו בה גם ההד העיקש של המתים וקולה הרועם של השתיקה. (מצרפתית: רמה איילון, הוצאת מודן, 311 עמודים)

 

סיפור מלא חמלה ועוצמה

 

מלחמת רחוב מקפיאת דם

'המלחמה הקרה' מאת ג'ף קיני הוא הספר השלוש-עשרה בסדרת 'יומנו של חנון' בכיכובו של גרג הפלי. גרג לא אוהב חורף. אם זה היה תלוי בו, הוא היה ישן עד תחילת האביב או רובץ מול המסך עטוף בשמיכה. אבל ההורים שלו חושבים אחרת. כששלג מכסה את העיר, גרג וראולי נאלצים לבלות בחוץ עם שאר ילדי השכונה. עד מהרה העניינים מתחילים להתחמם וגרג מוצא את עצמו בתוך מלחמת רחוב מקפיאת דם.  (מאנגלית: ארז אשרוב, הוצאת כנרת, 218 עמודים)

 

מלחמת רחוב מקפיאת דם

 

היא לא יכולה לשכוח

'הילדה שזכרה הכל' מאת ואל אמיק הוא ספר מקסים ומרגש שהגיבורים שלו היא ילדה בת עשר ואלמן טרי. ג'ואן בת העשר נולדה עם זיכרון נדיר. היא זוכרת כל יום בחייה בפרטי פרטים. ג'ואן לא פגשה מעולם את גווין, שחקן מפורסם שהוא חבר של הוריה, אבל היא הכירה את בן זוגו סידני, ויש לה ממנו זיכרונות מוחשיים להדהים. גווין, שמתאבל על מותו של סידני, מעלה באש כל זכר לחייהם המשותפים ונוסע לניו ג'רזי בתקווה למצוא קצת שלווה בבית חבריו. אבל במקום שלווה הוא מוצא שם את ביתם ג'ואן. גווין מציע לג'ואן עסקה: היא תחלוק איתו את זיכרונותיה מסידני, והוא יעזור לה לזכות בתחרות כתיבת שירים חשובה. הצמד הבלתי סביר הזה יוצא למסע משותף, עד שג'ואן חושפת גילויים מפתיעים על החודשים האחרונים בחייו של סידני, שמאלצים את גווין לפקפק הן בטוהר עברם המשותף והן במהלך עתידו הקרוב. (מאנגלית: נעמה תורן, הוצאת כנרת זמורה, 335 עמודים)

 

היא לא יכולה לשכוח

 

האם יצליח לשרוד לצידה של רוצחת?

'ערי טרף' מאת פיליפ ריב הוא ראשון בסדרה הפנטזיה המרתקת לבני נוער, זכה בפרס הזהב של סמרטיז ובפרס בלו פיטר בוק ושבימים אלה עלה לאקרנים כסרט קולנוע. אלף שנה אחרי שמלחמה בין מזרח ומערב החריבה את העולם, האנושות עדיין קיימת. בני האדם מתגוררים בערי תנע - ערים ניידות ש"טורפות" זו את זו במאבק הישרדות אינסופי. אבל לטום אין ממה לחשוש. הוא חי בלונדון הגדולה, שרק ערים מעטות יכולות לטרוף. במהלך מתקפה על עיירה קטנה, צעירה זרה עם פנים מצולקות מנסה לרצוח את אחד ממנהיגיה של לונדון. טום נאבק בתוקפת המסתורית ושניהם נופלים מהעיר הנוסעת. כעת על טום לחזור אל לונדון הדוהרת קדימה לפני שיהפוך לטרף בעצמו. אבל איך יצליח לשרוד לצידה של רוצחת מיומנת בארץ-החוץ האכזרית? (מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת זמורה ביתן, 272 עמודים)

 

האם יצליח לשרוד לצידה של רוצחת?

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...