שתף

"אמשיך את דרכו ומורשתו של יוסי שבו"

10:55 08.10.2018

מה חדש בנס ציונה

האכזבה מהחלטת יוסי שבו, ההצלחות הרבות במשך חצי יובל, הפעילות העתידית של המפלגה, הרשימה האיכותית לצדו וגם קצת על מערכת הבחירות הסוערת בעיר. שאול רומנו, אחד מחברי המועצה הוותיקים והמרשימים בנס ציונה, מדבר על הכל 

 

במשך חצי יובל רץ שאול רומנו לצדו של ראש העיר יוסי שבו. חצי יובל בו עשו השניים רבות למען העיר נס ציונה. לאחר פרישתו של שבו מהמערכת הפוליטית, הוחלט במפלגת 'נטו' כי רומנו יהיה היורש של יוסי שבו כראש המפלגה. 

 

המינוי הראוי זכה ליחס חם בעיר, ולתושבים רבים להתקרב למפלגה ולהיות חלק ממנה. אבל בפעם הראשונה, רומנו יצטרך להתמודד במערכת בחירות ללא שבו ובהתמודדות למועצה בלבד ולא לראשות. 

 

שאול רומנו. ותק עשיר בעשייה

 

שאול, קודם כל איך זה לרוץ למועצה בלי יוסי שבו?

"זוהי הפעם הראשונה מזה 25 שנה שאיננו רצים ביחד, והוא חסר. יוסי כיהן כראש עיר משך שנים רבות, ובעבודה משותפת הצעדנו את נס ציונה להישגים כבירים בכל התחומים. בנוסף, יוסי תמיד רץ ברשימה שבה הוא היה מועמד לראשות העיר, ואילו כעת אנו רצים ברשימה למועצת העיר בלבד. זה שונה, וחסרונו מורגש. היינו שותפים מלאים לדרך רצופת ההצלחות שלנו ובהזנקת העיר נס ציונה למצוינות ארצית בכל התחומים."


 עד כמה הופתעת מהמהלך שלו?

"במהלך השנה האחרונה עמדתי איתו בקשר הדוק בנוגע לשאלה האם ימשיך ויתמודד לקדנציה נוספת – או שלא. למען האמת, עד לרגע האחרון עוד האמנתי שהוא כן יתמודד בבחירות הקרובות, אך לאכזבתי הרבה, הוא לקח את ההחלטה שלקח. הוא חסר לא רק לי, אלא גם לתושבי נס ציונה, וראייה לכך היא שכ-50% מציבור הבוחרים נמצא כיום בהתלבטות עבור מי להצביע לראשות העיר. כולם אומרים שאם יוסי היה מתמודד - הם היו בוחרים בו. אני מאחל לו בריאות ורפואה שלמה, עד 120."

 

איך זה להיות ראש רשימה? אתה מרגיש שינוי גדול ממערכות בחירות קודמות?

"להוביל את המערכה בתפקיד ראש רשימת 'נס ציונה נטו' זה עניין רציני, עם אחריות גדולה בצדו. כוונתי היא לפעול מתוך מועצת העיר על-מנת להמשיך את דרכו ואת מורשתו של יוסי שבו, על-פי הגישות הבסיסיות שחלקנו לאורך השנים בכל הנוגע לעיר נס ציונה - עיר עם לב של מושבה. המטרה שלנו היא לשמור על ההישגים הרבים שהושגו ולהוביל לחדשים. זהו תפקיד מאתגר, עם אחריות גדולה מאוד."


מה אתה יכול לספר על הרשימה שלך?

"רשימת 'נס ציונה נטו' כוללת אנשי עשייה ותיקים ומנוסים בהצעדת העיר קדימה. אני מכהן מזה 30 שנה במועצת נס ציונה, מ-1993 עד 2013 כסגן ומ"מ ראש העיר, והייתי ממונה על שיפור פני העיר ושותף בהפיכתה ממועצה לעיר, ובהכרזה על 850 הדונמים של גבעות הכורכר כפארק לאומי. שמואל מזרחי, שרץ לצדי ומכהן כיום כסגן מ"מ ראש העיר, גם הוא בעל ותק של 25 שנות פעילות במועצה, עם הישגים מרשימים רבים בתחום הספורט בנס ציונה."

 

"לצדנו מאיישים את הרשימה פעילים חדשים, צעירים ומשכילים מגיל 31 ומעלה – מהנדסים, עורכי דין, רואי חשבון, בעלי תואר דוקטור ודירקטורים בתאגידים עירוניים, להם כישורים מוכחים בתפקידים ניהוליים. הצטרפותם לרשימה מבטיחה את דור העתיד של הסיעה, ואת המשך ההובלה של נס ציונה על-פי הערכים שהנחו אותנו לאורך השנים, אל תוך המאה ה-21. צעירים אלה ירכשו ניסיון בתפקידים שונים במועצה, בחברות השייכות לה ובוועדות העירייה."

 

נבחרת נס ציונה נטו


מה הנקודות הבולטות שתרצה לגעת בהן לאחר הבחירות?

"בראש ובראשונה, להמשיך ולהציב את החינוך בראש סולם העדיפויות העירוני: להמשיך להקצות ולהגדיל את המשאבים המושקעים בתחום החינוך, המהווים את חלק הארי של תקציב העירייה, ולהתמיד בקו המצעיד את תלמידי העיר להישגים בבגרויות. אנו שואפים להקטין את מספר התלמידים בכיתות ולשמור על רצף חינוכי מגן הילדים ועד לתיכון. יחד עם זאת נשמור על ערכים כמו החתירה למצוינות, ונפעל להקמת מוסד אקדמי בעיר."

 

"במקביל, נתמיד בשמירה על צביונה של נס ציונה כעיר בעלת אופי של מושבה - לא למגדלים! בתוך כך נגן על הריאות הירוקות של העיר ונוציא אל הפועל את ההחלטה שלקחנו להפוך את גבעות הכורכר לפארק לאומי."

 

"בנוסף, נעמול על הגדלת התקציבים לאגודות הספורט של נס ציונה, נשמור על הסטטוס קוו בנושאי דת - ״איש באמונתו יחיה״, ונמשיך לטפח ולהעצים את אוכלוסיית הגיל השלישי, להעניק להם זכויות ייחודיות ולהקים דיור מוגן בעיר. עד כה מימשנו תכניות רבות לטובת הציבור המבוגר בעיר, ביניהן ייסודם של ״בית הקשיש״ ו״בית הפנאי״, ואנו נתמיד בשיפור ובהעצמת זכויותיהם של אלה."

 

"מן העבר השני, בתחום הצעירים, אנו מתכוונים לעודד יזמים לפתוח בנס ציונה מקומות בילוי. זאת נעשה על-ידי הצעת הנחות ופטורים בארנונה למי שיקימו בעיר מועדונים, אשר יאפשרו לנוער לבלות בנס ציונה, ללא צורך לנסוע לשם כך לערים אחרות."

 

מה דעתך על מערכת הבחירות עד כה?

"אני מוצא שמערכת הבחירות הזו שונה מאוד ממערכות בחירות קודמות. הדברים יצאו מכלל פרופורציה, ועלינו לזכור תמיד: יש 'יום שאחרי', ובסופו של דבר – כולנו אוהבים את נס ציונה."

 

במי אתם תומכים לראשות העיר?

"ביחד עם חבריי לרשימה, קיבלתי החלטה שאיננו תומכים באף מועמד לראשות העיר - איש איש יבחר על-פי ראיית עולמו, ואנו נתמוך במועמד שרוב הציבור יחליט שהוא הראוי ביותר לתפקיד ראש העיר. בליל הבחירות, עם פרסום תוצאות האמת, נברך את המועמד שזכה ונציע לו את תמיכתנו ושיתוף-הפעולה שלנו לחמש השנים הבאות. כפי שכבר הצהרתי בעבר - אבצע בהתנדבות, ללא שכר, כל תפקיד שיוצע לי."

 

איזה שאול רומנו נראה במועצה הבאה?

"נמרץ, חרוץ ורענן, שיושיט יד לראש העיר החדש, נטו לטובת נס ציונה ותושביה. אתרום לו ככל יכולתי מניסיוני הרב לאורך שלושים שנות כהונתי במועצת העיר בכל התחומים, בין היתר, כממונה על שיפור פני העיר, יושב ראש איגוד ערים לאיכות הסביבה, יושב ראש תאגיד 'מי ציונה', יושב ראש תרבות הדיור, ממונה על החינוך ויושב ראש ועדת מלגות הסטודנטים."

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...