שתף

"אני מרגיש תחושת הקלה"

15:52 06.09.2018

מה חדש בנס ציונה

 

יוסי שבו מצהיר: "יש לנו אחריות ורצון להמשיך את התכניות שלנו גם לשנים הבאות - אז אני חושב ש'נטו' חייבת להמשיך ולהתקיים, ולהמשיך בפעילות שלה, כפי שעשתה ב-25 השנים האחרונות"

 מה יעשה ביום שיעזוב? מה דעתו על המתמודדים? ומדוע הוא חושב שמחליפו בתפקיד יודע כבר הכל

ראיון חגיגי במיוחד לכבוד ראש השנה עם ראש העיר יוסי שבו. יש בהחלט למה לצפות

 

 

 

יוסי, קודם כל, איך אתה מרגיש?

"אני מרגיש טוב מבחינה בריאותית וגם מבחינת סיפוק ועשייה."

 

איך עברו עליך הימים מאז שהכרזת על פרישה סופית?

"עברו עליי ימים ארוכים, של לחצים בלתי פוסקים, מצד תושבים בעיר. אבל כשקיבלתי החלטה - היא לא מאתמול או שלשלום, אלא מתחילת הקדנציה. אני שלם עם ההחלטה שלי, אבל ציפיתי שיקומו אנשים רציניים ויתחילו לחשוב ברצינות על תפקיד ראש העיר. לצערי, אנשים לא רוצים להיכנס לביצה הפוליטית. אני יודע שיש אנשים עם קריירה צבאית או כלכלית, וגם פוליטית, אבל אנשים בעיר הזאת פשוט לא רוצים."

 

 

יוסי, אמרת קריירה צבאית, כלכלית ופוליטית, ואלו בדיוק השלושה שמתמודדים כעת על ראשות העיר. יש איש צבא (אריאל אלמוג) יש איש עסקים (שמואל בוקסר) ויש איש בעל עשייה פוליטית שהיה סגן שלך במשך 13 שנה (שחר רובין)

"במירוץ מרתון יש מאות ואלפי משתתפים. רק בודדים באמת מגיעים לפסגה, והמבין יבין."

 

אתה מרגיש הקלה שאתה מסיים את התפקיד?

"הקלה מאוד גדולה. זה תפקיד תובעני מאוד. הוא דרש ממני המון מחשבה, השקעה, ומאמצים לעשות את מה שעשיתי. האחריות היא גדולה - אין חופשים, אין נופשים, והשתדלתי לדאוג, בכל יום ויום, לרווחת התושבים של נס ציונה."

 

אתה דואג לעתידה של נס ציונה?

"אני חושב שכמו כל תושב, אני דואג שמי שייכנס לתפקיד יעשה אותו בנאמנות לעיר ולתושבים. מי שבא לפה לעשות כסף - בסוף הוא יסתבך."

 

 

האם יש מועמד מועדף עליך?

"לא, כרגע יש שלושה מועמדים. לכולם יש יתרונות בנושאים מסוימים, ובנושאים אחרים - גם חסרונות. צריך לבחור מי שיש לו ניסיון ניהולי וניסיון פוליטי. הבעיה שלפעמים קשה לדעת מי באמת יביא את כל הניסיון שלו לתפקיד ויעשה עבודתו נאמנה."

 

אתה תלך להצביע? יהיה מעניין לדעת במי ראש העיר בוחר מבין שלוש האופציות

"אני אלך להצביע, ואצביע למפלגת נטו במועצה. לראשות העיר אין שלוש אופציות, יש ארבע. גם פתק לבן הוא אופציה בשבילי."

 

תתמוך במפלגת 'נטו' באופן פומבי?

"כן. אצביע 'נטו'. הייתה התלבטות לא פשוטה מה לעשות עם המפלגה, אבל מכיוון שיש לנו אחריות ורצון להמשיך את התכניות שלנו גם לשנים הבאות - אז אני חושב ש'נטו' חייבת להמשיך ולהתקיים, ולהמשיך בפעילות שלה, כפי שעשתה ב-25 השנים האחרונות."

 

 

מה אתה מתכוון לעשות לאחר שתעזוב את תפקידך?

"58 שנים אני בעשייה הציבורית. 27 שנים בצבא ועוד 29 בנס ציונה, ועוד שנתיים במשרד החוץ. בשבילי מנוחה זה לקום בבוקר, לעשות ספורט, ללכת לים. כבר זמן רב אני מתכוון לקנות אופנוע. אני חושב על העבודה שלי באוניברסיטה - איך לקדם אותה ולהעניק אותה כחומר למחשבה למדינאים בארץ. היא מדברת על אוטונומיה פדרציות וקונפדרציות. כשאהיה באמת מחוץ לתפקיד - אדע מה לעשות."

 

מה הדבר הראשון שמחליפך יצטרך לעשות?

"ללמוד. ב-20 בנובמבר אני אעזוב את הכיסא ומחליפי יצטרך ללמוד, והרבה. אין חפיפה בין ראשי ערים, ותאמין לי שגם אף אחד לא ירצה את העצות שלי. ביום שהוא יישב על הכיסא - הוא יחשוב שהוא יודע הכל."

 

לסיום, מה אתה מאחל לתושבי נס ציונה?

"אני רוצה לאחל להם שתהיה שנה טובה ורגועה. שנה של בריאות והצלחה בכל מה שהם עושים. ואני מאחל להם שתהיה להם את החכמה לבחור נכון בקלפי, כפי שעשו ב-25 השנים האחרונות."

 

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...