שתף

"אני רואה חשיבות רבה בהעצמת השימור בנס ציונה"

13:34 26.12.2018

מה חדש בנס ציונה

עדכון לגבי עבודות השימור של בית הכנסת הגדול, התאריכים, העלות ושאר אתרי המורשת

 

בשבוע שעבר התקיימה ישיבה בלשכת ראש העיר שמואל בוקסר יחד עם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ובית ראשונים נס ציונה. ראש העיר שמואל בוקסר שוחח עם מנכ"ל המועצה עמרי שלמון ויו"ר בית ראשונים ריקי שפירא לרר, על אתרי המורשת המיוחדים בנס ציונה, ביניהם נחלת ראובן, בית ראשונים ובית הכנסת הגדול, בית בוקסר, בית לנדא ועוד.

 

לאחר מכן יצאו לסיור בבית הכנסת הגדול שעובר בימים אלה תהליך שימור בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. בסיור השתתפו גם רב העיר אברהם צוריאל שליט"א, יו"ר המועצה הדתית עוזי עופר.

 

 

עבודות השימור של בית הכנסת החלו בחודש אוגוסט 2018  והן  כוללות הן את חוץ ופנים המבנה – שיקום קירות פנים וחוץ שנבנו מאבן כורכר ושחזור פרטי עץ ומסגרות שהתבלו או הוחלפו במרוצת השנים. בחזית המבנה שומרו עמודים טרומיים מבטון ומעקה הגג ייחודי המעניק לחזית המבנה את צורתה.

 

השימור כולל עוד את החלפת גג הרעפים ושיקום קונסטרוקטיבי של מבנה הגג, החלפת כל מערכות המבנה חשמל, אינסטלציה ומיזוג אוויר והתקנת אמצעי בטיחות מתקדמים.

 

פרויקט השימור והשיקום הינו באחריותה של המועצה לשימור מבני מורשת בישראל ובפיקוח אגף הנדסה של העירייה. צפי סיום העבודות לפני חג הפסח תשע"ט בעלות כוללת של כ-5 מיליון ₪ ובמימון משותף של עיריית נס ציונה והמועצה לשימור מבני מורשת בישראל. 

 

ראש העיר שמואל בוקסר: אני רואה חשיבות רבה בהעצמת השימור בנס ציונה ומברך על ביצוע עבודות השיקום והשימור של בית הכנסת הגדול, שהינו אחד מהמבנים ההיסטוריים החשובים בעירנו".

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...