שתף

בואו קחו חלק ב'דרום שחור'

14:33 06.11.2018

מה חדש בנס ציונה

 

מאות תלמידים הגיעו היום לבתי הספר עם חולצות שחורות והצטלמו עם ההשטאג #דרום_שחור

 

מועצת התלמידים והנוער הארצית, שהיא הגוף הנבחר, הרשמי והמייצג של בני ובנות הנוער בישראל, הגתה את רעיון 'דרום שחור', בכל רחבי הארץ.

 

רעיון הקמפיין התחיל מצורך השטח

"ראינו הרבה בני נוער שמתמודדים עם מצבים שלא נתפסים על הדעת. גם הרבה בני נוער פנו אלינו בבקשה לנקוט בצעדים. כאשר דיברנו על כך במליאה הארצית, נבחרת הנציגים והפעילים ברמה הארצית, הגענו למסקנה שצריך לפעול על מנת להעלות את המודעות למצב הקיים ולהראות את התמיכה שלנו, מרחבי הארץ, בתושבי הדרום בכלל ועוטף עזה בפרט." הם מספרים.

 

באדיבות דוברות מועצת התלמידים והנוער הארצית

 

"בהתאם לכך החלטנו לצאת בקמפיין 'דרום שחור', פרויקט שמטרתו להפגין סולידריות עם תושבי הדרום ולהעלות את המודעות בקרב בני הנוער ובקרב הגורמים השונים על הקושי המתמשך, החיים בצל הטרור, ויצירת שיח פתוח בנושא. כמו כן, כחלק מהקמפיין, אנחנו מעוניינים לתת במה לכמה שיותר בני נוער מהעוטף בפרט ומהדרום בכלל, בכדי שישתפו את אשר עובר עליהם."

 

מתוך: ערוץ היוטיוב של מועצת התלמידים והנוער הארצית

 

"ההשטאג שבחרנו להשתמש בו, #דרום_שחור, מתאר מצב חדש. מדרום אדום מלא בפרחים, טרור העפיפונים הפך את השטח לשחור וקודר, מלא בפיח. בשל כך, החלטנו גם שצבע החולצה שנלבש יהיה שחור. הכותרת 'דרום שחור' למעשה שוברת את המוסכמה החברתית לגבי הכותרת הידועה יותר 'דרום אדום', וכך - מחזקת את המצב הבלתי יאמן שתושבי הדרום נאלצים לחיות בו."

 

"תושבי עוטף עזה חווים מציאות שלא ניתנת לדמיון. בלית ברירה, הדבר הראשון שילד לומד הוא מהי הדרך המהירה ביותר למקלט. הקמפיין הזה, הוא הזדמנות לתמוך באלה הזקוקים לתמיכה יותר מכל כרגע. כוחנו כחברה נמדד באחדותנו ובאכפתיות שאנחנו מפגינים אחד כל השנייה."

 

מוזמנים להשאר מחוברים למועצת התלמידים:

דף הפייסבוק | עמוד האינסטגרם | ערוץ יוטיוב | האתר הרשמי | כתובת: קפלן 42, פתח-תקווה | טלפון: 050-628-2198 | בדוא''ל: [email protected]

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...