שתף

בוקסר מתריע לתבוע את רובין

16:03 29.10.2018

מה חדש בנס ציונה

 

היום שלח שמואל בוקסר, המתמודד לראשות העיר, התראה על תביעת לשון-הרע, לשחר רובין, המתמודד הנוסף לראשות העיר

שחר רובין בתגובה: "'תביעות השתקה', איומים על נשים ברשימה שלי, על עובדי עירייה, על תושבים ועל פעילים - לא יעזרו פה"

 

בהתראה כתבה עורכת-דינו של בוקסר, רווית צמח, כדלקמן:

"1. ביום 24.10.2018 וביום 25.10.2018 כתבת בחשבון ה-Facebook ('פייסבוק') הציבורי שברשותך ובחשבון הפייסבוק הפרטי שברשותך (בהתאמה) דברים כנגד מרשי, העולים לכדי לשון הרע כהגדרתו בחוק איסור לשון הרע, תשכ''ה-1965 ("החוק") ומהווים דברי כזב, השמצה ובלע אשר כל תכליתם הפסולה לגייס בוחרים על גבם. פרסומים אלה כתבת, מבלי לטרוח לבדוק בדיקה אלמנטית את העובדות הפשוטות.

2. לפי מידע שפורסם וגם התקבל בידינו, הנך (ובאמצעות אחרים) גורם לפרסום לשון הרע נגד שמואל בוקסר גם באתרי אינטרנט שונים – מחולל הפרסום ומפיצו.

3. אין צורך להסביר מדוע פרסומים כוזבים אלו עולים לכדי לשון הרע. הרי, בוודאי הנך יודע כי במועד ההצבעות שמואל בוקסר כלל לא היה הבעלים של הקרקע. ולכן מבקשת ההקלות נשוא ''הידיעות'' הכוזבות הייתה מליבו ישראל בע''מ, והכל לאחר שעסקת המכר תמה ונשלמה באופן שבוקסר לא יכול היה להרוויח ולו אגורה מהקלות אלו.

כפי שהצהיר גם מר יוסי שבו, התוכניות אושרו כחוק ולאחר דיונים מקצועיים; וראה בנוסף את הצהרות מר חנן פרוקס אשר פורסמו ביום 28.10.2018; מצורף כנספח 1, למכתבי זה ומדברות בעד עצמן.
4. מאחר שפרסום לשון הרע מהווה עוולה אזרחית, בכוונת מרשי לפעול למיצוי זכויותיו כחוק ולתבוע בגין פרסומים כוזבים אלו אשר יש בהם משום פגיעה קשה בכבודו ובשמו הטוב של מרשי, המוניטין העסקי והציבורי שצבר משך השנים.

5. נביא לתשומת לבך, כי התנצלות פומבית בגין פרסומים אלו עשויה להשפיע על שיעור הנזק שנגרם למר בוקסר, וממילא על הסכום המשמעותי שיהיה בכוונתו לתבוע.

6. פרסום דברי השמצה ובלע אלו בסמוך ליום הבחירות הקרוב בניסיון להשפיע על לבבות הבוחרים, עשוי להיחשב כנסיבה מחמירה על כל המשתמע מכך. ראה עניין זה דברי כבוד השופטת א' פרוקצ'יה בע''א 89/04 ד''ר יולי נודלמן נ' נתן שרנסקי (פורסם בנבו, 04.08.2008), אגב חיוב הנתבע בסך של כ-650,000 ₪:

"74... מעבר לכך, דברי ההשמצה והבלע שכתב המערער כנגד שרנסקי פורסמו בסמוך לתקופת הבחירות, ובכך קבלו חשיפה נרחבת בפני הציבור הרחב, ובפני תומכי המפלגה. עובדה זו מעצימה במיוחד את הפגיעה והנזק שנגרמו לשרנסקי ולמפלגה. על רקע מכלול דברים אלה, משקל הפגיעה מדברי לשון הרע שנכתבו בספרו של המערער כלפי מר שרנסקי והמפלגה הוא רק ביותר, ויש מקום להתחשב בכך בקביעת היקף הפיצוי..."

7. הנך מתבקש, אפוא, להסיר לאלתר וללא דיחוי את הפרסומים הפוגעניים והכוזבים מחשבונות הפייסבוק שבבעלותך ולהתנצל בפרהסיה ובכלל זה באתרי האינטרנט בהם גרמת לפרסום לשון הרע נגד מרשי.

8. יובהר, כי לא יהיה בכך כדי למנוע ממרשי להגיש תביעה אזרחית, אך יהיה בנסיבות אלו, ככל שיתמלאו, כדי להקהות מעט מן העוקץ ולהשליך על סכום הפיצוי המשמעותי אותו עתיד לתבוע מרשי."

 

 

שחר רובין, הגיב כך: 

"ברגעי הלחץ מתגלה המנהיגות! אמרת עליי שאני היסטוריה והפנית אליי פוסט מרושע. כתבת שאני ומשפחתי "נעלם" יום אחרי הבחירות, איימת על המצביעים שלי וקראת להם בשמות גנאי. לא הרבה יודעים את מסכת האיומים שהעברת גולשים, אנשי תקשורת ומנהלי פורומים בעיר, אבל עכשיו המציאות נחשפת: לפני דקות ספורות שלחת לי ולאנשיי איום על-גבי מסמך כתוב, המטרה ברורה: הפחדה!" כותב רובין ומוסיף:

 

"אמרתי לך את זה לפני שבועיים ואני אומר לך את זה גם עכשיו: להבדיל מאחרים - אני לא מפחד ממך, וצבא 'השהידים והמטומטמים' שלי, כמו שאתה מכנה אותם בהתנשאותך, ביחד עם תושבים מדהימים, יוכיחו לך שיש אנשים שאי-אפשר לקנות בכסף! לא אותם ולא את נס-ציונה!"

 

"תביעות השתקה", איומים על נשים ברשימה שלי, על עובדי עירייה, על תושבים ועל פעילים - לא יעזרו פה. את ראשות העיר מקבלים בעבודה קשה, בזיעה ובאהבה גדולה. בסוף יש יום אחרי הבחירות, כולנו נחיה כאן, כמשפחה אחת, משפחת נס ציונה."

 

"שמואל תפנים, זה הוא שחר של יום חדש ❤ גם עבורך." מסכם רובין.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...