שתף

בית-ספר 'רעות' מנס-ציונה זכה בתקציב מיוחד לקידום אמנות

13:22 31.12.2018

מה חדש בנס ציונה

 

תקצוב תוספתי של כ-10,000 ₪ לבית-ספר 'רעות' מנס-ציונה, לצורך הפקתו של אירוע שיא אמנותי במהלך השנה

בנוסף, יזכה בית-הספר בתוספת של עד חמש שעות תקן לתגבור לימודי ה... מוסיקה

 

משרד החינוך יצא לאחרונה במהלך ממוקד לקידום לימודי האומנות בבתי הספר היסודיים. מדובר במהלך שמהווה מרכיב תוספתי בתכנית לאומית רחבת היקף שמוביל המשרד לקידום לימודי האומנות במערכת החינוך. בסיכומו של קול קורא ייעודי שהוציא המשרד בנושא נבחרו 100 בתי-ספר יסודיים מרחבי הארץ, המייצגים מאגר של כ- 31,000 תלמידים, שיזכו לתקצוב תוספתי של כ- 10,000 ₪ לכל בית ספר לצורך הפקתו של אירוע שיא אמנותי במהלך השנה. בנוסף, יזכו בתי-הספר בתוספת של עד חמש שעות תקן לתגבור לימודי המוסיקה, המחול, התיאטרון, הקולנוע והאמנות.

 

רעות - תתווסף מגמת מוסיקה

 

בית-ספר 'רעות' בנס-ציונה זכה, כאמור, בתקצוב תוספתי של כ-10,000 ₪ לצורך הפקתו של אירוע שיא אמנותי במהלך השנה. בנוסף, יזכה בית-הספר בתוספת של עד חמש שעות תקן לתגבור לימודי ה... מוסיקה.

 

המהלך נובע מהחשיבות שמייחס המשרד ללימודי האומנות כערוץ לביטוי מצוינות אישית, ככלי לפיתוח ושכלול יכולות קוגניטיביות, כאמצעי לביטוי עצמי וכמרכיב חיוני בטיפוחו של בוגר משמעותי בעל ארגז כלים חינוכי רחב ועשיר.

 

הקריטריונים לבחירה הביאו לידי ביטוי את מדיניות התקצוב הדיפרנציאלית של המשרד ולקחו בחשבון את המדרג הסוציואקונומי של המוסד החינוכי המבקש להצטרף לתכנית. בנוסף, בתי ספר מצטרפים לא יהיו רשאים לגבות תשלומי הורים עבור התחומים שהתווספו במסגרת התכנית.

 

הקצאה של מיליון שקלים ו-5,000 שעות לקידום האומנויות בבתי-הספר היסודיים, ברחבי הארץ:

  • משרד החינוך יצא בימים אלו במהלך ממוקד לקידום מקצועות האמנות בבתי-הספר היסודיים.
  • במסגרת המהלך זכו לאחרונה כ-31,000 תלמידים מ-100 בתי-ספר יסודיים בתגבור תקציבי ותוספת של שעות למידה בתחומי המוסיקה, המחול, התיאטרון, הקולנוע והאמנות.

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "לצד לימודי המתמטיקה והמדעים, חינוך במאה ה-21 הוא גם חינוך לאמנויות ולטיפוח היצירתיות. משרד החינוך רואה בחינוך לאמנויות נדבך יסודי, לשם עיצוב דמותו של המבוגר העתידי. מבוגר ידען, רחב אופקים, שבד בבד מפותחים אצלו היבטים הומניים ויצירתיים. לשם חיזוק מקצועות האמנות, גיבשנו תכנית חומש מקיפה, כדי לפתח בבתי הספר אווירת אמנויות משגשגת, בשעות הלימודים ואחר הצהריים. בכוונתנו לקיים סדנאות אמנים ברמה גבוהה, ולהרחיב משמעותית את החשיפה לאמנויות - תיאטרון, קולנוע, מחול, אמנות חזותית ומוזיקה. לשם כך, הוספנו שעות לימוד, תקצבנו הפקת אירועי תרבות בבתי הספר להמשך חיזוק כל תחומי האמנויות, בכל רחבי הארץ."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...