שתף

בצל הקורונה: יצירתיות בקפלן

12:39 20.03.2020

מה חדש בנס ציונה

 

הרופאים משתמשים במכשיר 'טייטו' (TYTO) לבדיקת חולי קורונה. צפו בסרטון!


הצוות הרפואי במחלקה לטיפול בחולי קורונה במרכז הרפואי קפלן מצא שימוש אפקטיבי ומקצועי במכשיר ה-TYTO של שירותי בריאות כללית, שביה"ח הנו אחד מבתי החולים השייכים אליה, המאפשר לצוות הרפואי לבצע מרחוק וללא מגע אדם שמונה בדיקות חיוניות וחשובות לחולי הקורונה המבודדים, בהם גרון, אוזניים, האזנה לריאות, האזנה ללב, ומדידת חום. הנתונים משודרים און-ליין דרך אפליקציה לרופא אשר מקבל את המדדים הרפואיים ומייעץ בהתאם לנתונים.

 

 

אחד מהמאושפזים עם קורונה בקפלן, אור בן אוליאל, קונדיטור בעל ערוץ יוטיוב מצליח עם מעל 100 אלף רשומים ומעל 27 מיליון צפיות, המאושפז יחד עם בן זוגו, רתם אבירם, התנסה במכשיר ה'טייטו' בליווי מנהל חדר מיון ילדים בקפלן, ד"ר אורי בלה, והתרשם מאוד מהאפקטיביות והדיוק של המכשיר. "ד"ר בלה הצליח לבדוק מגוון רחב של בדיקות מרחוק בעזרת וידאו כשהוא רואה אותנו ועוקב אחר מהימנות הבדיקה", אמר אור. "אין ספק שהמכשיר נותן מענה חשוב בזמן אמת ופשוט לשימוש, ולא חושף את הצוות הרפואי להדבקה בקורונה".

 

ד"ר אורי בלה, מנהל חדר מיון ילדים בקפלן, מסביר כי מכשיר ה'טייטו' משמש בחיי השגרה את רופאי כללית לבדיקה של מטופלים מרחוק, ואילו בעידן הקורונה הוא מאפשר לרופאים המומחים בקפלן לעשות בדיקה פיסית ולעקוב אחר המדדים שלהם מרחוק ללא סיכון הדבקה. "הרופאים מדברים עם המטופלים, מודדים להם חום, מקשיבים ללב ולריאות, בודקים אוזניים ולוע, והכל בעזרת הטכנולוגיה החדשנית בלי מגע עם המטופלים ובלי חשש להעברת הנגיף".

 

צפו בסרטון: ד"ר אורי בלה מקפלן בשיחה עם אור בן אוליאל על השימוש בטייטו. צילום: אופיר לוי

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...