שתף

בר התרנגול, חיים קטנים וממלכת חדי-הקרן: ספרים רבותיי, ספרים!

16:37 27.10.2018

מה חדש בנס ציונה

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

לחשוף את שערוריית ההלוואות

'בר התרנגול' הוא ספר מתח מעולה מאת ג'ון גרישם שעוסק הפעם בצדדים המפוקפקים לעיתים של המשפט והפיננסים. מארק, טוד וזוֹלה רצו להיות עורכי דין מהסיבות הנכונות: כדי לפעול למען הצודקים והחלשים, כדי להשפיע על העולם לטובה, כדי לעסוק במקצוע מכובד ומתגמל. הם נרשמו לבית־ספר פרטי למשפטים, ומכיוון שלא הגיעו ממשפחות עתירות משאבים, האפשרות היחידה שעמדה לרשותם לממן את לימודיהם הייתה לקיחת הלוואה. וכך, בעל כורחם, הם נחשפו לתעשיית הלוואות הלימודים המשגשגת, מהצד המשגשג-פחות של המשוואה. כעת, כשהלימודים כמעט מאחוריהם וחובות עצומים עדיין לפניהם, מבינים השלושה שהסיכויים שיעברו את בחינות לשכת עורכי הדין וימצאו עבודה שתאפשר להם לכסות את ההלוואות שנטלו קלושים, במקרה הטוב. וכשמתברר להם שבית-הספר שלהם הוא חוליה בשרשרת מאורגנת היטב השייכת כולה לבעל הון אחד, הם מחליטים לחשב מסלול מחדש. כי אולי יש מוצא. אולי יש דרך להתמודד עם החוב, להתפרנס היטב וגם לחשוף את שערוריית ההלוואות. השאלה היא אם הדרך הזאת, שאינה בדיוק ישרה, ובהחלט מסוכנת, מתאימה לשלושה סטודנטים, שרק רוצים להיות עורכי דין. והשלושה יוצאים לדרכם החדשה, הם מגלים שהתשובה לשאלה מצליחה להפתיע אותם בכל פעם מחדש. (מאנגלית: נעה בן-פורת, הוצאת מודן, 387 עמודים)

 

לחשוף את שערוריית ההלוואות

 

אפילו אהבה לא תמיד מספיקה

ב'חיים קטנים', פרוזה עשירה ומלאה ברק מעצבת האניה ינגיהארה המנון טראגי ונאצל לאהבה בין חברים, תיאור מעשה אמן של לב שנשבר, ובחינה קודרת של רודנות הזיכרון ושל גבולות כוח הסבל האנושי. "...לו ולחבריו אין ילדים, ובהיעדרם העולם נפרש לפניהם, כמעט מחניק באפשרויות שבו. בלעדיהם, המעמד שלהם בתור מבוגרים לעולם אינו מובטח; מבוגר בלי ילדים יוצר את הבגרות לעצמו, וכל כמה שלעתים קרובות זה מלהיב, זה גם מצב של חוסר ביטחון וספק תמידיים" (מתוך הספר, עמוד 278). ארבעה חברים ללימודים בקולג' קטן במסצ'וסטס עוברים לניו יורק כדי להתחיל את מסלול חייהם:  וילם טוב הלב ויפה התואר, משתוקק להיות שחקן; ג'יי־בּי, שנון ולעתים אכזרי, מבקש למצוא את דרכו אל עולם האמנות; מלקולם, ארכיטקט מתוסכל במשרד יוקרתי; וג'וד החידתי, המופנם, וגם, מתברר, מרכז הכובד של החבורה. עם השנים היחסים בין הארבעה מעמיקים ומקדירים, נצבעים בהתמכרות, בהצלחה ובגאווה. ובכל זאת האתגר הגדול שלהם, כפי שכל אחד מהם מבין לבסוף, הוא ג'וד עצמו, שבאמצע הדרך של חייו הוא עורך דין צמרת מוכשר להחריד, ועם זאת אדם שבור שנפשו וגופו מצולקים בעקבות ילדוּת שאין מילים לתאר אותה, נרדף בידי טראומה, פוחד שמא לא יצליח להתגבר עליה – והיא תגדיר את חייו לעולם ועד. (מאנגלית: אמיר צוקרמן, הוצאת מחברות לספרות, 639 עמודים)

 

אפילו אהבה לא תמיד מספיקה

 

בואו לספור חיות מצחיקות

'דב נמלים נתקע על העץ' מאת מקס ג'ונסון, הוא ספר מקסים ומושלם לכל הילדים שמתחילים לספור בכוחות עצמם. דב נמלים נחמד אחד נתקע על העץ. כל מיני חיות משונות מגיעות כדי לעזור לו לרדת. חלקן מנסות לטפס על העץ, חלקן מנסות לתת עצות מלמטה וחלקן סתם מסתובבות ולא עושות כלום. אבל אף אחת מהן לא מצליחה לגרום לדב הנמלים לרדת מהעץ. האם דב הנמלים המסכן יישאר על העץ לעולם? האם תוכלו לספור את כל החיות שמנסות לעזור לו? אתם מוזמנים להצטרף אל דב הנמלים הנחמד ואל כל החיות המצחיקות: תנינים, איילים, עצלנים, נחשים, פלמינגואים, עטלפים, תוכים, קרפדות ונמלים, בספר ספירה מקסים וצבעוני זה, שיעשה לכם טוב על הלב. (איורים: מקס ג'קסון. מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת דני ספרים, עמודים לא ממוספרים. מנוקד)

 

בואו לספור חיות מצחיקות

 

הנהר המכושף

'ממלכת חדי-הקרן' מאת זאנה דיוידסון, היא סדרה מקסימה עבור ילדים, העושים את צעדיהם הראשונים בקריאה ללא עזרה. הספר כתוב בשפה פשוטה ובהירה, המתאימה במיוחד לגילאי ראשית קריאה. "הנהר המכושף" הוא הספר הרביעי בסדרה. זואי מגיעה לביקור נוסף בממלכת חדי-הקרן הקסומה, ושם היא מגלה לחרדתה שהאי מוצף כולו במים. היא לומדת במהרה ששוב מדובר באחת ממזימותיו של שאדו, החד-קרן המרושע, להשתלט על האי. זואי יודעת שעליה לעצור את השיטפון, ומהר! האם יחד עם חברתה אסטרה, חדת הקרן הצעירה והנאמנה, יצליחו שתיהן להציל את האי האהוב? (איורים: נונו אלכסנדר ויירה. מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת דני ספרים, 112 עמודים. מנוקד)

 

הנהר המכושף

 

עליהם לפעול במהירות

'קרס' מאת מאריסה מאייר הוא השלישי בסדרת הפנטזיית מד"ב 'תולדות הלבנה', המשך ל'סינדר' ו'סקרלט'. זהו עיבוד עתידני פוסט אפוקליפטי ופמיניסטי לדמויותיהם של האחים גרים ומאייר משלבת טכנולוגיה מתקדמת עם קסם, מתח, רומנטיקה והומור. מצבם של סינדר וחבריה מעולם לא היה גרוע יותר. בכדור הארץ הם נמלטים מפני החוק ובחלל עליהם להסתתר מפני המלכה לונה והצבא הנורא שלה. הסיכוי היחיד שלהם להינצל הוא קרס, נערה האקרית מבריקה הכלואה בלוויין. אבל החבורה לא יכולה לדאוג רק לעצמה. כשהמגפה מתפשטת ומחריפה ויום חתונתם של המלכה לונה והקיסר קאי מתקרב במהירות, על החברים לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי. (מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת כנרת, 478 עמודים)

 

עליהם לפעול במהירות

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...