שתף

בשל קורונה: פרויקט תלונה מקוונת ושירותי משטרה מקוונים לאזרח

11:39 17.09.2020

מה חדש בנס ציונה

 

במסגרת הנגשת שירותי משטרה לאזרח, משטרת ישראל ממשיכה לאפשר לאזרחים להגיש תלונות ולדווח על תאונת-דרכים באמצעות האתר הממשלתי gov.il במרשתת מבלי להגיע לתחנת המשטרה

צפו בסרטון - איך עושים זאת

 

בפיקוד המשטרה הוחלט כי האופציה להגשת התלונות המקוונות וקבלת שירותים נוספים, שהחלה בעקבות הקורונה, תימשך גם בעתיד, במטרה להמשיך ולהנגיש את המשטרה, לאזרח, עד הבית.

 

בשבועות האחרונים, בהתאם לצרכים המשתנים, שודרגה המערכת המקוונת שהחלה לפעול בתקופת משבר הקורונה, והחל מהשבועות האחרונים, ניתן להגיש תלונה גם בשפה הערבית, וכן להשלים תלונה ובהמשך צפויים שדרוגים נוספים שיאפשרו הגשת תלונה גם בשפות נוספות.

 

 

באמצעות מערכת תלונה מקוונת - ניתן להגיש תלונות בנושאים שונים. כמו כן ניתן להגיש בקשות מקוונות נוספות כמו: בקשה לתעודת מידע פלילי או אישור מעסיק על היעדר עבירות מין. בנוסף ניתן יהיה לדווח בנושאי תעבורה לקבלת אישור דיווח בגין תאונה קלה או נזק בלבד, וכן, להגיש ערעור על דו"ח תנועה. בזמן הקרוב תעלה גם מערכת מקוונת להגשת בקשה לביטול רישום משטרתי.

 

התהליך עצמו קל ופשוט. על-מנת למנוע הגשת תלונה בזהות בדויה, יידרש הפונה תחילה להירשם לאתר ממשלתי מאובטח באמצעותו ניתן להגיש תלונה מקוונת. בעת ההליך עצמו יוכל המתלונן לצרף קבצים ותמונות. בסיום ההליך התלונה תועבר ליחידת המשטרה בהתאם למקום ביצוע העבירה וייתכן כי בחלק מהמקרים יידרש המתלונן לסור לתחנה על פי זימון לצורך המשך ההליך החקירתי.

 

מהמשטרה מציינים כי הגשת תלונה כוזבת, תוך מחשבה כי המרשתת מסתירה את זהות הפונה, מהווה עבירה פלילית.

 

מהמשטרה קוראים למי שנפגע מעבירה פלילית, או צריך לעשות שימוש באחד מהשירותים שפורטו - לעשות שימוש במערכת תלונה מקוונת, פעולה שנמשכת זמן קצר יחסית ואינה מצריכה הגעה פיזית לתחנת המשטרה בכדי להגיש את התלונה.

 

עוד מדגישים במשטרה כי הגשת תלונה מקוונת אינה מחליפה דיווחים בגין אירועי חירום למוקד 100 של המשטרה.

 

מצ"ב לינק למערכת תלונה מקוונת: כאן

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...