שתף

גאווה מקומית: רוי שני מנס ציונה

08:49 09.09.2020

מה חדש בנס ציונה

גאווה ענקית: רוי שני מנס ציונה מסיים היום קורס חובלים בטקס מרגש

 

היום יתקיים טקס סיום קורס חובלים מחזור 141, בסופו יוכשרו 37 צוערים כמפקדים הימיים הבאים של זרוע הים.

 

קורס חובלים ידוע בהשתייכותו למסלולי הצמרת של צה"ל, ובהיותו קורס יוקרתי, מאתגר ואינטנסיבי. אורכו שנתיים ו-4 חודשים, והוא מקנה לבוגריו תואר אקדמאי, רשיון 'סקיפר', ניסיון פיקוד של 5 שנים ודרגות קצונה. 

 

סגן רוי שני. צילום: דובר צה"ל

 

אחד המסיימים הינו סגן רוי שני, בן 21 מנס ציונה. בנם של שלומי ומיכל ואח למאי ושחר. החלום של רוי מגיל צעיר היה לשרת בזרוע הים כחובל. אביו, שלומי, שירת כשש שנים בזרוע, כשבתחילת דרכו  היה טכנאי קשר בספינת הטילים אח"י חנית, ולאחר שירות החובה חתם קבע כמדריך למקצועות האלקטרוניקה בבה"ד זרוע הים. כמדריך בבה"ד, שלומי הדריך את מחזורי קורס החובלים וקורס פיקוד ימי מתקדם באותן שנים. שלומי תמיד ידע שרוי יגיע לגדולות, ודחף אותו להגיע לגיבוש החובלים. 

 

אימו של רוי, מיכל, שירתה אף היא בזרוע הים, וללא תמיכתה ודחיפה מתמדת למצוינות של רוי, כל זה לא היה קורה. "אמא ללא ספק הייתה הרוח במפרשים." מספר רוי.

 

"בזכות העידוד והגב שאימא ואבא נתנו לי - הצלחתי להגיע למקום בו אני נמצא היום." מספר רוי.

 

במהלך השלבים האחרונים של הקורס, משתבצים הלוחמים בכלי השיט שהם עתידים לשרת ולפקד בהם.


מהרגע שהגיע לקורס, רצה רוי לסגור מעגל עם אביו ולשרת באותה הספינה בה הוא לחם בשירותו.

 

סגן רוי שני. צילום: דובר צה"ל


בועדות השיבוצים, נודע לרוי כי הוא הולך לשרת על הספינה אח"י חנית, בדיוק כמו אביו. "מהרגע הראשון בקורס ידעתי שאני רוצה להמשיך את דרכו של אבא, וברגע שהודיעו לי שאני משובץ באח"י חנית - מיד חייגתי להוריי".

 

ערכי אהבת הארץ והתרומה לה מושרשים היטב בבית משפחת שני. אחותו של רוי השתחררה כקצינה מצה"ל, ועכשיו גם הוא הופך לקצין. "אני מתרגש להתחיל את התפקיד החדש ולהילחם למען המדינה ", משתף רוי.

 

עם סיום הקורס ולקראת ראש השנה, מאחל רוי לחבריו המסיימים ולמלש"בים שעתידים להתגייס למסלול החובלים הצלחה בדרך החדשה. "במהלך הדרך אל תשכחו את המטרה שלשמה הגעתם לקורס: להגן על המדינה בכל מחיר ולשמור על בטחון התושבים, כדי שיוכלו לחגוג יחד את החגים בשקט ובשלווה בשנה הזאת ובשנים שיבואו אחריה".

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...