שתף

דור העתיד – תלמידים חוקרים ויזמים

11:04 04.04.2019

מה חדש בנס ציונה

הכל על כנס מדעי טכנולוגי שהתקיים באשכול הפיס

 

 


כנס מדעי טכנולוגי לתלמידי ה’-ט’ התקיים לראשונה באשכול הפיס נס ציונה.

 

זאת השנה הראשונה שהכנס מתקיים במתכונת עירונית ומארח בתי ספר ממזכרת בתיה, מבאר יעקב ומקריית עקרון.

 

בכנס השתתפו  כ-220 תלמידים מ – 14 בתי ספר בעיר נס ציונה: אירוס, ארגמן, אשכול, בינתחומי הדר, בן צבי, חט"ב בן יהודה, חט"ב בן גוריון, חט"ב גולדה מאיר, לב המושבה, סביונים, חט"ב פארק המדע, ראשונים, רעות ושדות.

 

 

הבוקר  נפתח בטקס חגיגי באודיטוריום, בו נשאו דברים מנהלת אשכול הפיס אסתי אסיס, מנהלת אגף החינוך ריבה קליין והממונות על הוראת מדע וטכנולוגיה במחוז המרכז ריבי גבע ורונית רוזנבוש.

 

לטקס הגיעו המפקחות הכוללת של בתי הספר היסודיים והחטיבות ויקי עזיאל ואביבה עטרי, מדריכות מדע וטכנולוגיה נילי מזור ונורית סבן, מנהלי בתי הספר, מורים, אורחים ותלמידים חוקרים.

46 עבודות הוצגו בכנס, שהיה בנוי במתכונת של  כנס מדעי אקדמי -  כל קבוצה הציגה את תוצרי תהליך החקר בפני קבוצות אחרות, התפצלו ל- 6 מושבים במקביל.

 

אסתי אסיס מנהלת אשכול פיס, ברכה את התלמידים הנרגשים: "תלמידים יקרים, נאספנו כאן היום  בשבילכם, עברתם תהליך ארוך שבו הפכתם לחוקרים צעירים, במהלכו התנסיתם בכל שלבי החקר, עברתם חוויה משמעותית בתהליך של שאילת שאלות , גילוי, חיפוש אחר ידע, ערכתם ניסויים, סקרים, הגעתם לתובנות ולמסקנות, חלקכם עבר תהליך יזמות למדתם כיצד לתת מענה לצורך ולחפש פתרונות יצירתיים. לא פחות חשובים בתהליך הם הכלים שרכשתם, למדתם על חשיבותה של עבודת צוות, שיתוף פעולה, התפשרות, סובלנות, למדתם שהביחד עולה על היחיד."

 

 

רונית רוזנבוש הממונה על הוראת מדע וטכנולוגיה במחוז מרכז: “נלסון מנדלה אמר שהחינוך הוא הנשק הטוב ביותר באמצעותו ניתן לשנות את העולם. אנחנו במדינת ישראל יודעים זאת יותר טוב מכולם. ידע הוא כוח, מדע הוא כוח ויזמות במדינה שלנו היא כוח מדיני ועוצמה עולמית. רכישת מיומנויות של חקר ופתרון בעיות מובילה שינויים בלתי פוסקים בעולם. בקרוב תנחת “בראשית” על הירח ואתם דור העתיד תנחיתו את החללית הבאה במאדים”.

 

לאחר מכן שמעו התלמידים הרצאה מרתקת מפיו של מיכאל  שטיימיץ בנושא הצורך בחקלאות כמקור עסקי לתת מענה להאכלת אוכלוסיית עולם. מיכאל סיפר על המעבר מתעשייה קלאסית להייטק ועל מדינת ישראל כמובילה עולמית בתחום החקלאות הודות לחידושים וההמצאות שמפתחים  במדינה  בשנים האחרונות .


בהפסקה יצאו התלמידים למבואה למושב פוסטרים שבו  הוצגו 46 פוסטרים מדעיים במגוון נושאי חקר מדעי וחקר טכנולוגי והשתתפו בחידון מקוון על הפוסרים, בו זכה שלו בושי מחטיבת גולדה במקום ראשון. במקביל הפעילה כתת מצוינות ט5,  מחטיבת גולדה תחנות מדעיות ברוח של "ראית, שאלת חקרת מצאת".

 

בשישה המושבים שהתקיימו במקביל שמעו התלמידים הרצאות בנוסח טד על תהליך החקר שעברו וכל בתי הספר וכל התלמידים קיבלו תעודות הערכה על עבודתם והשתתפותם בכנס.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...