שתף

דע את זכויותיך בדיני עבודה: הרעת תנאים

09:00 29.07.2020

מה חדש בנס ציונה

מאת: עו"ד אבי מור יוסף


חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהמעסיק שינה לרעה את תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בהם, לדוגמא במקרה של אי תשלום זכויותיו כעובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר

 

כאשר מתפטר עובד בטענה שהוא נדרש לעבוד בתנאים לא סבירים או בטענה להרעת תנאים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען.

 

בהתאם לפסיקת בתי הדין לעבודה, על מנת שעובד יהיה זכאי להתפטר בדין מפוטר בגין הרעת תנאים חייבת להיות הרעה מוחשית אמיתית בתנאי עבודתו.

 

לכן, מומלץ לבחון באופן ספציפי כל מקרה לגופו לרבות על ידי פנייה לייעוץ מקצועי, לרבות לצורך בחינה הסיכויים שתתקבל טענת העובד כי הרעת התנאים הנטענת היא מוחשית ומצדיקה התפטרות בדין מפוטר.

 

 

קיימים מקרים שנקבע לגביהם בעבר כי הם מהווים הרעת תנאים כגון: הפחתת שכר, פיגור חוזר ונשנה בתשלום השכר במועד, שלילת הטבה של רכב צמוד (במקרה בו מדובר בהטבה במסגרת העבודה להבדיל ממקרים בהם הרכב ניתן לעובד לצורך ביצוע תפקידו), יחס משפיל מצד המעסיק ושינוי שיבוץ עבודה ממה שסוכם עליו.

 

בנוסף, פסיקת בתי הדין לעבודה קבעה כי העסקת עובד ללא תשלום זכויותיו כדין, כגון אי תשלום שעות נוספות, מזכה את העובד להתפטר בדין מפוטר.

 

לעומת זאת, קיימים מקרים אחרים לגביהם נקבע כי הם אינם מהווים הרעת תנאים כגון: הפחתה בשעות נוספות ודרישה להחתמת כרטיס עובד.

 

בשבוע הבא הטור יעסוק בעניין: התפטרות בדין מפוטר.

 

**התכנים נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין**

 

הכותב: עו"ד אבי מור יוסף

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...