שתף

דע את זכויותיך בדיני עבודה: זכאות למימוש ימי-מחלה

17:59 10.02.2020

מה חדש בנס ציונה

 

ככלל, עובד זכאי לממש ימי-מחלה על-סמך אישור רפואי של גורם מוסמך

 

עובד, הורה לילד שלא מלאו לו 16, זכאי לזקוף בשל מחלת ילדו, על חשבון תקופת המחלה הצבורה שלו (אם לעובד בן-זוג שלא ניצל זכות זאת) עד 8 ימים בשנה, ואם הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית של העובד, או שהעובד הוא הורה יחיד של הילד - עד 16 ימים בשנה.

 

עובד, הורה לילד שלא מלאו לו 18, החולה במחלה ממארת, בעל ותק מעל שנה, זכאי לזקוף עד 90 ימים בשנה של היעדרות, על-חשבון ימי-מחלה או ימי חופשה, לפי בחירתו, בשל המחלה הממארת של ילדו, אם עבד שנה לפחות אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה. אם בן זוגו עובד ולא ניצל זכות זאת או שהעובד הוא הורה יחיד או שהילד נמצא בהחזקתו הבלעדית, זכאי העובד לזקוף עד 110 ימים, בשנה, של היעדרות.

 

 

עובד, הורה של אדם עם מוגבלות, בעל ותק של שנה לפחות במקום העבודה - זכאי לזקוף עד 15 ימים בשנה של היעדרות על ימי המחלה או על חשבון ימי החופשה המגיעים לו, לפי בחירתו, לצורך מתן סיוע אישי שמחייב היעדרות. אם בן זוגו עובד ולא ניצל זכות זאת או אם הוא הורה יחיד - הוא זכאי לזקוף 15 יום נוספים.

 

עובד זכאי לזקוף עד 6 ימים בשנה של היעדרות, בשל מחלת בן זוגו, על חשבון תקופת המחלה הצבורה שלו, כאשר בן הזוג שחלה הפך להיות תלוי לחלוטין בעזרת הזולת בביצוע פעולות יום-יום.

 

עובד שלו, או לבן זוגו, הורה חולה, זכאי לזקוף עד 6 ימים בשנה, של היעדרות בשל מחלת ההורה, על-חשבון תקופת המחלה הצבורה שלו (רק אחד מבני הזוג יכול לממש את הזכות בכל פרק זמן נתון).

 

**התכנים נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין**

 

בשבוע הבא יעסוק הטור בנושא: שעות נוספות.

 

הכותב: עו''ד אבי מור יוסף

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...