שתף

דע את זכויותיך בדיני עבודה: צווי הרחבה

11:46 23.12.2019

מה חדש בנס ציונה

מאת: עו''ד אבי מור יוסף

 

הבעיה המרכזית בחתימה על הסכם קיבוצי היא שמעסיק שמעוניין להיטיב את תנאי עובדיו - תהיה לו בעיה להיות תחרותי בשוק עם מתחרים, כיוון שהמשמעות של שיפור תנאי העובדים באה לידי ביטוי גם בתמחור השירותים והמוצרים של אותו מעסיק

 

כך, לדוגמא, אם רוצים להעלות את שכר עובדי הניקיון בחברה מסוימת בהסכם קיבוצי, לאותה חברת ניקיון תהיה בעיה להתמודד במכרזים בהם מחיר העבודה הוא פקטור מרכזי. 

 

לכן, שר העבודה רשאי, ביוזמתו הוא או לפי בקשת בעל הסכם קיבוצי כללי (ארגון מעסיקים או ארגון עובדים בדרך כלל), להרחיב, בצו, את היקף תחולתה של כל הוראה שבהסכם קיבוצי כללי.

 

בכך, יגרום השר לכך שהוראות ההסכם הקיבוצי יחולו על כל המעסיקים במשק, או באותו ענף, על-אף שאותם מעסיקים לא חתמו על הסכם קיבוצי (ואז ממילא כל העובדים שחל עליהם הצו - יהיו זכאים לקבל את אותן זכויות מינימום).

 

זהו, למעשה, צו הרחבה, והוא נועד להחיל הסכמים קיבוציים על ענפים מסויימים, או על כל המשק, במקום בו קיימות זכויות שהשר סבור כי לדעתו נכון לעשות כן.

 

 

הוראות ההסכם הקיבוצי שהורחבו בצו חלות על כל העובדים ועל כל המעסיקים, שעליהם חל הצו, ויראו אותן כחלק מחוזה-עבודה שבין אותם עובדים לבין אותם מעסיקים.

 

עובדים רבים (ואף מעסיקים רבים) אינם מודעים לכך שחל עליהם צו הרחבה, והם זכאים לזכויות נוספות מעבר לאלו הקבועות בחוק, כגון: קבלת פיצוי פיטורים גם במקרה של התפטרות ו/או פיצויי מוגדלים, ביצוע הפקדות לקרן השתלמות, תשלום תוספת ותק, הגדלת מספר ימי-החופשה הקבועים בחוק, תשלום מלא של דמי מחלה החל מיום המחלה הראשון ועוד.

 

לכן, ככל שמדובר בעובד עם ותק העסקה גדול יותר - כך יותר חשוב לעשות בדיקה משפטית בעניין תחולת צווי הרחבה והזכויות הנובעים מהם לגבי אותו עובד.

 

צו הרחבה אינו גורע מזכותו של עובד על-פי הוראה בחוזה-עבודה או בהסכם-קיבוצי, המעניקה תנאים טובים יותר.

 

 

דוגמאות בולטות לזכויות מכוח צווי הרחבה שחלים על כל המשק (שבדרך כלל אנשים נוטים לייחס לחוק בטעות) הן החובה לשלם דמי הבראה ונסיעות בדרך לעבודה.

 

כמו כן, קיימים ענפים רבים בהם קיימות זכויות מיטיבות מעבר לקבוע בחוק מתוקף צווי הרחבה, כגון: ענף השמירה, ענף הניקיון, ענף הריהוט, ענף ההובלה, ענף רשתות המזון, ענף החקלאות, ענף הבניין, ענף כוח-האדם, ענף היהלומים, ענף המוסכים, ענף התעשייה, ענף האלקטרוניקה, ענף המלאכה, ענף תחנות הדלק, ועוד.

 

**התכנים נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין**

 

בשבוע הבא יעסוק הטור בנושא: דמי הבראה.

 

הכותב: עו''ד אבי מור יוסף

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...