שתף

דע את זכויותיך בדיני עבודה: עבודה חגים

17:18 12.01.2020

מה חדש בנס ציונה

 

ההסדר החוקי לגבי תשלום גמול עבודה ביום המנוחה השבועי קיים גם לגבי עבודה ביום חג כך שבעד שעות עבודה רגילות ביום חג זכאי העובד לשכר בשיעור 150% משכר שעה רגילה

 

בעד שתי שעות העבודה הנוספות הראשונות ביום חג זכאי עובד לשכר בשיעור של 175% משכר שעה רגילה. ובעד שעות העבודה הנוספות שמעבר לשעתיים הראשונות זכאי עובד לשכר בשיעור של 200% משכר שעה רגילה.

 

ככלל, לא קיימת בדין הכללי התייחסות לגבי עבודה בחול המועד, פורים וחנוכה. בהתאם, מעסיק זכאי לנכות יום חופשה מלא לעובד שלא מגיע לעבודה בימים אלו.

 

יחד עם זאת, קיימים מקומות עבודה בהם מונהג יום עבודה קצר מכוח הסכם קיבוצי או נוהג במקום העבודה ואף קיימים מקומות עבודה בהם ניתן לבחור בימים אלו בכימי חופשה בתשלום.

 

עובד שאינו מעוניין לעבוד בחול המועד יכול לתאם בהסכמה מול המעסיק חופשה שנתית במועד זה ככל שעומדת לזכותו יתרת ימי חופשה.

 

 

כמו כן, מעסיק יכול לבחור לקיים את החופשה השנתית של עובדיו בחול המועד (הדממה) ולהוציאם לחופשה במועד זה (בתנאי שלעובדים צבורה יתרת ימי חופשה מתאימה).

 

במקרה זה (הדממת העסק על ידי המעסיק לרגל חופשה בחגים) במניין ימי החופשה שינוכו לעובד לא יבואו ימי החג עצמו, יום שבת ויום שישי (אם העובד בדרך כלל לא עובד ביום שישי).

 

**התכנים נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין**

 

בשבוע הבא יעסוק הטור בנושא: חופשה שנתית.

 

הכותב: עו''ד אבי מור יוסף

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...