שתף

האם הילד שלכם מחוסגן?

13:31 24.07.2019

מה חדש בנס ציונה

 

בעקבות התפרצות השחפת לאחרונה, נחשפנו לדיון רחב האם לחסן או לא לחסן את ילדינו, והאם ילד שהוריו בחרו לא לחסנו - מסכן את שאר ילדי הגן? ב'מחוסגן' מעניקים את המעטפת המאפשרת יישום סביבה בטוחה ומחוסנת בגני-הילדים

 

לסביבה בטוחה מרכיבים רבים, וסביבה מחוסנת היא אחת מהם. כיסוי חיסוני מקסימלי, מאפשר לנו להגן לא רק על הילדים שלנו, אלא גם על הסביבה - מדוכאי חיסון, קשישים, נשים בהריון ועוד.

 

מחוסגן הינה יוזמה פרטית התנדבותית לחלוטין, של רופאים והורים. תוכלו לבדוק כאן אם הגן של ילדכם רשום ב'מחוסגן'.

 

 

מיזם 'מחוסגן' הוא פרי שיתוף-פעולה בין ד"ר מאיר עזרא אליה, מתמחה על בטיפול נמרץ בילוד, לבין יוזמי הגן המחוסן הראשון בישראל, איתי ברשדסקי, בעלי פשוט גן וד"ר ליאור אונגר, מתמחה בניורוכירורגיה, אל שלושתם הצטרפה סתו אברהמי כמנכ"לית היוזמה.
 

בעוד ש'הגן המחוסן' עשה כותרות והעלה למודעות את הצורך בסביבה בטוחה עבור הילדים, 'מחוסגן' נותן מעטפת רחבה המאפשרת את יישום הרעיון.


מיזם מחוסגן הוא מיזם התנדבותי, המציע לגנים פרטיים, אשר לא חל עליהם 'חוק חינוך חובה', מסגרת ליווי בטוחה ובריאה הכוללת:

1. מעקב אחר חיסוני השגרה - בדיקת פנקסי החיסונים של הנרשמים ומעקב אחר השלמת תוכנית החיסונים.

2. מתן גישה לרופא עבור מקרים ספציפיים בהם ההורים לא מחסנים מתוך חשש, אם בשיחה אישית, קבוצתית או בקבוצה של הגן.

3. ליווי רפואי במהלך שנת הלימודים בנושאי בריאות ובטיחות כללייםֿ.

חשוב להדגיש שהרופא המלווה את הגן אינו מחליף את הרופא האישי של הילד.

 

 

על-פי עו"ד רז בן-דור: "אין כל הוראה חוקית המונעת מבעלים של גן ילדים פרטי להתנות את הרישום לגן בהצגת פנקס חיסונים, הכולל את כל החיסונים, על-פי המלצות משרד הבריאות. היות שאין מניעה להתנות רישום או כניסה לגן בהצגת פנקס חיסונים, הרי שאין מניעה חוקית לבקש פנקסי חיסונים, על-מנת לוודא שהילד מחוסן על פי המלצות משרד הבריאות. ספק אם היות הילד מחוסן או לא מחוסן, הוא עניין שיש עליו חיסיון רפואי. בכל מקרה, חיסיון רפואי של הילד ניתן להסרה בהסכמת ההורה, וככל שההורה מסכים למסור את פנקס החיסונים, אין הפרה של זכויות רפואיות."

 

* עמותת מחוסגן מבהירה כי מלבד בדיקת פנקסי חיסונים העמותה לא בדקה ואינה אחראית לטיב או לתוכן השירותים בכל גן. כל הורה אחראי לבדוק ולבחון את טיב הגן, ניסיונו ורמת הגננות והשירותים. ההתקשרות עם גן היא באחריות הבלעדית של ההורים לשלילת כל אחריות של האתר ושל עמותת מחוסגן.
 

שאלנו את 'מחוסגן' מספר שאלות נפוצות:

מה נדרש ממני, כגננת, לעשות?

בשלב הראשוני ידרש ממך לאסוף את פנקסי החיסונים (פנקסים מקוריים), לסרוק או לצלם את העמודים הפנימיים, ולהעלות את הקבצים לתיקייה, שתישלח אלייך במייל, על-מנת שהצוות הרפואי המתנדב יוכלו לעבור על הפנקסים ולרכז את הנתונים בטבלת אקסל.
בנוסףֿ נבקש ממך למלא בטבלת אקסל את תאריכי הלידה של הילדים ומספריהם הסידורי.

 

השירות בתשלום?

שירות בדיקת פנקסי החיסונים, מתן מענה להורים החוששים ומפחדים מחיסונים על ידי רופא מתנדב, וליווי רפואי בנושאי בריאות ובטיחות כלליים לא כרוך בתשלום.
ייתכן כי בהמשך נציע שירותי בריאות נוספים לגן בסבסוד.

 

ההורים לוחצים עלי להוציא ילד לא מחוסן מהגן. מה אני יכולה לעשות?

השנה אנחנו לא ממליצים להוציא ילדים לא מחוסנים מהגן. אנחנו כן ממליצים להציע להם לשוחח עם הרופא המתנדב המלווה את הגן. מניסיוניינו, רוב ההורים הלא מחסנים הם פשוט הורים חוששים ודואגים שנחשפו למידע שגוי, ולאחר שיחה עם הרופא המתנדב, שמחים לגשת ולחסן. בכל מקרה פרטני יש לפנות אלינו להתייעצות משפטית.

 

האם הליווי הרפואי מחליף את לחצן המצוקה או את המנוי לעזרה ראשונה בגן?

הליווי הרפואי הוא לשאלות שוטפות כלליות בנושאי בריאות ובטיחות. השירות לא מחליף את רופא הילדים האישי של כל ילד, לא את המנוי לעזרה הראשונה ובוודאי לא את לחצן המצוקה.


לאיזה סוגי גני ילדים מיועד מחוסגן?

מחוסגן בשלב הפיילוט, פועל בגני ילדים פרטיים בלבד, וזאת בשל המגבלות החוקיות על גני עירייה וגני ילדים מפוקחים. עם זאת, מאחר ואנו, במחוסגן, פועלים קודם כל על-מנת שאתם, ההורים, תדעו את המצב החיסוני בגן, שזוהי זכותכם כהורים לדעת, ואיננו מוציאים אף ילד מהגן, ייתכן ובהמשך נוכל לצרף גם גני עירייה וגנים מפוקחים. אתם מוזמנים לקרוא עוד על מחוסגן בקישור הזה, ולמלא את פרטי הגן שנכניס לרשימה, במידה ונוכל לקדם זאת בהמשך. 

 

הרשמה ופרטים לגן מחוסגן כאן.

 

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...