שתף

האם משרד החינוך גוזל מבני הנוער את זכות ההצבעה בבחירות המוניציפליות?

13:46 27.08.2018

מה חדש בנס ציונה

 

במכתב שפרסם הרן יקיר, פעיל חברתי, נחשף לראשונה שתלמידי תיכון רבים לא יוכלו להשתתף בבחירות המקומיות ב-30.10.2018, מאחר שמשרד החינוך קבע חלק ממועדי המסע לפולין ליום הבחירות

 

"שר החינוך, נפתלי בנט, גוזל מאלפי תלמידי תיכון בני 17 ומעלה, את היכולת להצביע בבחירות המקומיות. זאת, מאחר שמשרדו קבע את מועדי המסע לפולין כשיום הבחירות, ה-30 באוקטובר, נכלל בתוכם, כך שהתלמידים לא יהיו בארץ על-מנת לגשת לקלפיות ולממש את זכותם האזרחית לבחור את הנהגות הערים בהן הם מתגוררים" - כך אומר הרן יקיר, פעיל חברתי, בפוסט שכתב, ובמכתב ששיגר למערכות כלי התקשורת.


יקיר מטיח האשמות קשות בשר בנט, ובין היתר מציין כי לדעתו מדובר במהלך מתוכנן מצידו של השר: "שר החינוך מודע לעובדה שחלק גדול מצעירי ישראל תומך במאבק הלהט"בי, וכורע תחת עול ההדתה אותה דוחף השר בנט גם לבתי הספר החילוניים. לשר נוח מאוד שהקול השפוי של הצעירים לא יישמע בבחירות, הוא יודע שקולותיהם של הצעירים תומכים בחילוניות ובקהילה הגאה, ולכן הוא רוצה שהקול הזה לא יישמע".

 

"התלמידים רוצים לממש את זכותם להצביע, וכשחשפתי את העובדה שמשרד החינוך שולח אותם לחו"ל ביום הבחירות, תלמידים רבים קיבלו את זה בתדהמה ובכעס", ציין הרן לאחר שלדבריו קיים שיחות בנושא עם תלמידי תיכון רבים.


יקיר - פעיל מוכר בקהילת הלהט"ב וקול מרכזי עבור הקהילה והציבור החילוני, מביע דאגה רבה בשל מה שהוא מכתיר כ"פגיעה בזכויות הצעירים והנוער, הצפויה כתוצאה מהחלטת משרד החינוך לקיים את המסע ביום הבחירות".

 

"החינוך לזכר השואה והזוועות שנעשו בה הוא דבר חשוב מאוד, אבל אפשר באותה מידה לצאת למסע ביום שלמחרת הבחירות. ואם משרד החינוך יצטרך להחזיר כסף להורי התלמידים, אז שישלם על הטעות שעשה, או, מצידי, שיאפשרו להם להצביע מחו"ל, כפי שחיילים מצביעים מהבסיס - העיקר שזכותם להצביע לא תיפגע", סיכם.

 

משלחת ישראלית של בני-נוער בפולין. ארכיון

 

ממחוז מרכז של משרד החינוך נמסר: "המשרד מייחס חשיבות רבה לחינוך אזרחי, ובתוך כך הוא רואה בבחירות לרשויות המקומיות הזדמנות לעיסוק בנושא בקרב תלמידי החטיבה העליונה. לאור זאת, המשרד פיתח מערכי שיעורים שעוסקים בבחירות לרשויות המקומיות, מתוך מטרה חינוכית לעודד את התלמידים לנצל את זכותם כאזרחים במדינה דמוקרטית - לבחור ולהשפיע. המשרד מודע למקרים בהם חלק מבתי הספר יימצאו במועד הבחירות במסע לפולין, ועל כן במקרים בהם נמצאו משלחות שיצאו מטעם משרד החינוך, שונה התאריך ונמצא להן פתרון חלופי. במקרים אחרים, לא הייתה היתכנות של הזזת התאריך."

 

משלחת ישראלית של בני-נוער בפולין. ארכיון

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...