שתף

"הבדיחה" שהפכה לתרומה גדולה עבור משפחות בנס ציונה

14:08 02.08.2020

מה חדש בנס ציונה

קבוצה של חברים מהשירות הצבאי התבדחו מה לעשות עם הכסף של המענק. זה נגמר בתרומה אדירה ומרגשת למשפחות בנס ציונה, כולל עזרה משלושה בתי עסק בעיר

 

הפעילה החברתית עינת מזרחי ידועה בפרויקטים הרבים שלה למען משפחות מעוטות יכולת בעיר. היא כבר מכירה את המשפחות עצמן ומנסה לסייע ככל הניתן.

 

אבל הפעם העזרה הגיעה מכיוון בלתי צפוי. "באמצע  השבוע" מספרת מזרחי  "התקשר אליי גבר, תושב העיר, שלא הכרתי קודם. זמן קצר מרגע ששוחחנו הוא שיתף אותי בסיפור המדהים הבא- "זה התחיל כמו בדיחה של קבוצת חברים מגובשים מהשרות הסדיר לגבי מה עושים עם המענק שהמדינה העניקה לכל אזרח והפך במהירה להתארגנות ואיסוף הכסף לתרומה ראויה".

 

הוא הסביר לי שהם אספו 4500 ש"ח ולבקשתם, הכסף חייב להגיע למשפחות עם ילדים שנפגעו מהמצב, ישמש למזון טרי שברובו ירכש ויגיע מעסקים מקומיים.

 

הוא ביקש ממני שנשתף פעולה ואסייע באיתור 3 משפחות עם ילדים שידם אינה משגת בעיר ועסקים מקומיים, שמהם נוכל לבצע רכישה של מוצרי מזון שיותאמו לצרכיהם הספציפיים של כל משפחה.


כ"כ הופתעתי והתרגשתי בו זמנית... מייד עם סיום שיחתנו ניגשתי לאתר 3 משפחות עם ילדים, שבימים אלו הן בוודאות בקשיים כלכליים וללא עזרה. בזכות סיועה של חברתי - שמחה מזרחי, הצעתי למתנדב שפנה אליי לסייע ל-3 משפחות בנס-ציונה עם מעל ל- 6 ילדים צעירים, שכל אחת מתמודדת עם סיפור חיים מאתגר ועם מצוקה אמיתית בימי שיגרה ועל אחת כמה וכמה בימי "שיגרת קורונה".

 

לשמחתי שלושה מבעלי עסקים מקומיים הצטרפו למצווה ולקחו חלק בהתגייסות למען המשפחות (ארגנו את המוצרים, הציעו אותם במחירים נמוכים וגם הוסיפו תרומה משלהם!):

 

מדובר בגילה קדוש (("המינימרקט של גילה IN שופ") אסף "דרך הלחם" ו Pinukitchen (חנות שכל מוצריה הינם ללא גלוטן).

 

אין ספק שמה שהתחיל כבדיחה בין חברים הפך למעשה קהילתי מרשים, בעל ערך נתינה וערבות הדדית. עינת מזרחי, שמחה היקרה, יהודה חיימוביץ שקישר ועזר וכל החברים שנתנו מעצמם, מרצם וכספם, עשו מעשה הירואי ומרשים ולו רק שגם אחרים יקראו, יבינו כי ישנן בהחלט משפחות שרעבות לאוכל (זה לא חרטא בכלל) ובתקופה קשה כזאת, צריך גם לפתוח את הלב ואת הכיס. כל אחד כפי יכולתו. 

 

יישר כח.

 

עינת מזרחי. ערבות הדדית ברמה הגבוהה ביותר

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...