שתף

הדובר לשעבר נגד ראש העיר

10:01 30.10.2020

מה חדש בנס ציונה

תומר תדהר, דובר עיריית נס ציונה לשעבר, כתב פוסט משתלח ופוגעני נגד ראש העיר שמואל בוקסר ולא חסך במילים קשות

 

תומר תדהר היה במשך 11 שנה דובר עיריית נס ציונה. תדהר היה בעל תפקיד מאוד משמעותי בעירייה ונחשב לאחד האנשים הכי קרובים לראש העיר דאז יוסי שבו ז"ל. 

 

משרדו של תדהר היה צמוד למשרדו של שבו ז"ל (בניגוד להיום, שם יושבת המנכ"לית דפנה קירו כהן) והוא היה דובר מעורב מאוד. 

 

לאחר בחירתו של שמואל בוקסר, תדהר סיים את תפקידו. פוטר או התפטר זה לא כל כך משנה. העובדה היא שכאשר בוקסר נכנס, תדהר יצא.

 

כעת החליט תדהר להוציא את כל מה שיש לו על ראש העיר המכהן שמואל בוקסר, עקב נושא דרך הנצחתו של שבו ז"ל.

 

תדהר משתלח בצורה חסרת רסן נגד ראש העיר המכהן. מעלה דברים שעוררו מחלוקת במהלך הבחירות.

 

תומר תדהר:

 

"ההבדל בין האור לבין החושך


בשירו המפורסם ״נגד הרוח״, שלום חנוך מזכיר לנו כי "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר".


השנה האחרונה בצל הקורונה גרמה לנו להבין מה באמת חשוב בחיים - בריאות, משפחה, שגרה, עצמאות....בשנתיים האחרונות גם הבנו עד כמה אנו מתגעגעים ליוסי שבו - לאיש שמכח אישיותו יצר פה תחושה של קהילה חיה ותוססת, עיר שיש בה איכות חיים, ניקיון וסדר, גינות מטופחות, שכונות חדשות, חינוך, תרבות וביטחון אישי.


האיש הזה הסתלק מהעולם ומחליפו עסוק מהרגע הראשון להכפישו ולהקטין את מורשתו. הצייד מאפריקה, זה שראינו את תמונותיו כשהוא רוכן על זברה מדממת ואנטילופה שנשמתה נלקחה ממנה באכזריות שאין לתארה, ממשיך לכאורה בהתנהגות ביריונות ואלימה גם בכובעו החדש.


זימון כוח שיטור עירוני לתושב שהעז לבקש ממנו לפנות את הכביש בדרכו הביתה (האירוע מתועד בוידאו), שיגור מכתב אזהרה לפני תביעת השתקה לתושבת שהעזה לבקרו ברשתות החברתיות (הנושא פורסם בתקשורת הארצית), התעלמות בוטה מתושבת במצוקה שביקשה הנחה בארנונה המטפלת בבנה הסובל מבעיות אישיות, פיטורים של מלווי הסעות של החינוך המיוחד והפרטת הצהרונים ופגיעה בסייעות רבות - נושאים שתועדו בגוף התקשורת העצמאי היחיד בעיר ״נס-ציונה בחדשות״, בהובלתו של אורן שלום.


אלה הם רק חלק מהעוולות ומההתנהגויות שמלמדות יותר מכל על הבחירה הגרועה שעשינו ב״טוב״ שהוא למעשה הרע בהתגלמותו. בחרנו באיש שלעולם לא יזכה לאהדה, לאהבה, להערצה ולתמיכה הגורפת שלה זכה יוסי שבו. בצר לו גם לא ייזכר כראש העיר שלנו, כי ראש עיר זה סט תכונות של אדם שמדבר בגובה העיניים, רגיש כלפי תושביו, קשוב לצרכיהם ורואה עצמו כשליח ציבור.


בוקסר כברירת המחדל ייזכר כראש העירייה שניהל את העירייה כאילו הייתה עסק כלכלי ובדרכו איבד את תמיכת העובדים, איבד את תמיכתם של רבים שהאמינו שבחרו בטוב  והתאכזבו קשות לאחר שנחשפו לאיש ולאישיותו.


להלך איימים על עובדים זה שימוש מופרז בכוח ובסמכות, לשגר מכתבי אזהרה ולהזמין שיטור לתושבים זה ניסיון להפחיד ולהשתיק ביקורת, אך לפגוע במשפחת שבו ולדבר סרה על אדם שטמון באדמה זו התנהגות שפלת רוח המלמדת על רוע טהור. 


כעת אצה לו הדרך לשמואל בוקסר, בן למשפחות המייסדים, להנציח שלוש נשים מהמשפחות שאליהן הוא משתייך - לרר, מילוסלבסקי ופצ׳ורניק. וגם להעניק שמות לתיכונים החדשים - האנטרופוסופי ופארק המדע על שמות הנשיאים: נבון והרצוג. הכל במין תחושת מחטף שלא תותיר לאיש ברירה אלא לקבל את התכתיב. תכתיב שיעניק ליוסי שבו רק את הקטע המערבי של כביש העוקף המרכזי.


האם קיים ראש העירייה הליך שיתוף ציבור? האם שאל לדעתם של הורי האנטרופוסופי ופארק המדע? שיתוף ציבור ושקיפות הם כנראה מונחים הזרים לאדם שחושב שקיבל את העיר בירושה מסבו המוכתר.


זוכרים את היוזמה לשנות את שם הרחוב שמוביל לאיצטדיון העירוני על שם אביו יצחק בוקסר ממייסדי אגודת הספורט סקציה נס-ציונה? אז מה הוא חושב שכל העיר תהיה ע״ש בוקסר, לרר ופצ׳ורניק? וכעת תוך שימוש באיצטלה של נשים?!


אז בוא ניזכר מה עשה קודמו יוסי שבו בתחום ההנצחה:


1. כשהסתיימה בניית שכונת ״שמורת מליבו״ הפקיד בידיו של אבנר כהנוב ז״ל את המנדט להעניק שמות לחלק מרחובות השכונה ע״ש מייסדי העיר. יוסי כיבד את מורשת העיר וסיפר את סיפורם של ראובן ופייגה לרר בכל הזדמנות ובהתרגשות גדולה.
2. כשהסתיימה הבנייה של קריית החינוך השש שנתית החדשה במזרח העיר, ערך יוסי הליך של שיתוף ציבור עם הורי בית הספר ותלמידיו שבסופו הוענק השם: אליעזר בן יהודה - מחייה השפה העברית. יוסי היה מחובר לציונות ולהיסטוריה של מדינת ישראל ועם ישראל.
3. בקדנציה האחרונה חנך רחוב חדש בפארק המדע ע״ש פרופ׳ אברהם פצ׳ורניק. יוסי הכיר בתרומתו של פצ׳ורניק למדע והוקירו על כך.
4. במפת העיר החדשה קבע שני שמות רחובות ע״ש נשים מובילות בתחום התרבות: שושנה דמארי ויפה ירקוני. יוסי קידם נשים ובתקופתו נשים רבות כיהנו בתפקידים בכירים.
5. בשכונה העתידית נס 134 (בצד של גבעת התור) העניק שמות על שם נשיאי מדינה וראשי ממשלה שטרם הונצחו בעיר, ביניהם יצחק נבון וחיים הרצוג. יוסי הבין שלא ניתן לבצע כפילות ושיש מקום להוקיר את מנהיגי המדינה שטרם הונצחו בעיר.
איפה ישנם אנשים כיוסי?


ובנימה אופטימית לעתיד וברוח השיר של שלום חנוך חשוב שנזכור גם בימים הכי קשים, במצבים שנראים אבודים, שחשוב לשמור על התקווה, כי טבעו של העולם הוא שאחרי הלילה, תמיד עולה השחר!"

 

שמואל בוקסר ותומר תדהר

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...