שתף

הדרכה פיננסית לשעת חרום

20:25 19.11.2020

מה חדש בנס ציונה

מאת: נועה גל – מנכ"ל בחוכמה - מימון השקעות ומשכנתאות בע"מ.


אם יש לך נכס, וההתרחשויות האחרונות מטרידות אותך, התוכן הזה עשוי לעניין אותך ואפילו לעזור לך בקבלת החלטות


כולנו מבינים היום, המגפה הזו תשנה את אורחות חיינו לתמיד.
כמי שעברה הרבה שינויים בחיים, אני מבינה שזה הזמן שבו צריך להתחיל להיות פרקטיים.


את כל אחד מאתנו זה פוגש אחרת, לכל אחד יש דילמות אחרות או כאב כזה או אחר, עם זאת, לרבים תקופה מאתגרת זו מהווה הזדמנות.


משכנתא בחוכמה קיימת מזה 8 שנים, המומחיות שלנו היא אשראי ארוך טווח מבוסס נדל"ן, אני הגעתי למשכנתא בחוכמה לאחר 28 שנות עיתונות – תפקידים בכירים בעיתונות הכלכלית, ומניסיוני למדתי לשנות מסלול ולתקן פוזיציה בהתאם להתרחשויות במשק, כמו כן הבנתי שנוקשות והצמדות למוכר והידוע - עשוי להשאיר אותי אי-שם מאחור.


אם יש דירה בבעלותכם, משכנתא, והלוואות שצברתם במשך השנים, היום תזרים המזומנים שלכם השתנה, אתם כבר לא עובדים בקצב שהייתם קודם לתקופה זו, הילדים בסגר בבית, אתם בסגר בבית, ותחושה שזהו זה לא פשוט, מעבר לעניין הרגשי המחניק ממילא, המצב בבנק הולך ומחמיר ותחושת המחנק משפיעה בכל הרבדים, אנו יודעים ומבינים מאוד את הנושא הרגשי, וידעים שתזרים מאוזן עשוי לעזור לנו להתגבר על המצב בתקופה זו ולהכין אותנו טוב יותר לזמנים בהם יתחילו ההקלות.

 


ניתן לשפר את התזרים בצורה משמעותית ולהכניס הביתה עוד כסף פנוי, בסדר גודל של משכורת נוספת, ובכך לשחרר לפחות חלק מתחושת חוסר האונים, להכניס אותנו למוד של עשייה משמעותית, לנו ולבני הבית, אתן דוגמא:

 

הזוג דנה ואורי, פנו אלינו לא מכבר היא עורכת-דין במשרד מצליח, הוא מנהל כספים, בית במרכז בשווי כ-2  מיליון ₪ ומשכנתא קיימת בגובה 700,000, עד המשבר השתכרו הזוג 26,000 ₪ נטו, הם בסוף שנות ה-40 תחילת ה-50 ונשארו להם 10 שנים למשכנתא, משלמים 6,700 ₪.

 

בשנים קודמות נסעו עם המשפחה לחו"ל, לקחו הלוואה של 100,000 ₪, היום היתרה כ-70,000 ₪ ועוד הלוואה לשיפוץ הנכס בגובה 250,000 היום נשאר כ-220,000 – לקחו הלוואות לטווח קצר כי רצו לסיים מהר. משלמים על הלוואות עוד 8,600 ₪ בערך.


הריביות בהלוואות מצוינות, אבל משאיר להם רק כ-11,000 ₪ להתנהלות יומיומית, סכום נמוך בכ-3,000 ₪ ממה שהם צריכים לקיום מצומצם בלבד.
ובתקופות הסגר ירדה ההכנסה שלהם לכ-20,000 ₪ מה שהוריד עוד יותר את הכנסתם הפנויה, וכבר הגיעו אלינו מפוחדים, שמא הבנק יחזיר להם תשלומים.

 

מה שעשינו עבורם: הארכנו את חיי המשכנתא ל-20 שנה, איחדנו את ההלוואות למשכנתא ופינינו כ-9,500 ₪ בחודש לחיי היומיום. מיד כשקבלנו אישור עקרוני מהבנק - פנינו לפקיד המטפל בזוג, שלחנו לו את האישור העקרוני. בהתבסס על האישור - מסגרת האשראי שלהם עלתה באופן זמני, ובסוף התהליך גם סגרנו את המינוס.

 

הכרת התודה של הזוג הייתה מעבר לכל שיעור. אנחנו הצלחנו לשפר את מצבם היומיומי, וזאת, מבלי שנאלצו להעלות את גובה ההתחייבויות שלהם, אלא לטפל באשראי הקיים בדרך אחרת.


בבוא הזמן כשיחזרו למסלול, וייצבו את ההכנסה שלהם, ניתן יהיה לקצר את תקופת המשכנתא בהתאם לתזרים המבוקש. או לחילופין, להתחיל לחסוך כל חודש סכום מסוים ובעוד כ-5 שנים להתחיל לעסוק בהשקעות שיניבו הכנסה נוספת מבלי שתהיה תלויה ביכולת שלהם להשתכר מעבודה.

 

הפתרונות הם מגוונים לפי מצבו של הלקוח.

 

נועה גל - מנכ"ל 'בחוכמה - מימון השקעות ומשכנתאות בע"מ'

 

דוגמא נוספת לזוג שפנה אלינו בסוף 2019 עם נכס בשווי 2.8 מיליון ₪  והתחייבויות בגובה 1.6 מיליון ₪, החזרים חודשיים גבוהים מהכנסתם, המלצתנו הייתה מכירת הנכס, יצאו מכאן בהרגשה שזה לא אפשרי, אפילו קצת כעסו שאני ממליצה כזו המלצה מבלי לנסות לעזור, הסברתי שאשמח לעזור בנטילת משכנתא חדשה, במרץ השנה בת הזוג פוטרה והכנסתם ירדה עוד יותר, החלו לחזור הרשאות, והם מיהרו למכור את הבית, לאחר סילוק המשכנתא וחלק מההלוואות, נשארו להם כ-1.3 מיליון ₪. רצו לרכוש נכס חדש, אבל בשל העובדה שהגיעו למצב בו חזרו הרשאות ושיקים - לא אישרו להם משכנתא, הגיעו אלינו בשנית כאשר פינו את דירתם ועברו לגור בבית ההורים, כאשר הכנסתם הפנויה עמדה על כ-3,000 ₪ בחודש - לאחר תשלום להלוואה בגובה כ-200,000 ₪ - 7,000 ₪ בחודש, הגיעו לכאן פוחדים לסלק את ההלוואה ולא יכולים לצאת מבית ההורים.


במקרה זה המלצנו לזוג לסגור את ההלוואה, פינינו 7,000 ₪ בחודש, ולהיכנס להשקעה של מיליון ₪ לטווח של 4 שנים שתניב להם הכנסה חודשית מובטחת של כ-7,500 ₪ , ובעוד כ-4 שנים כ-300,000 ₪ נוספים כחלק מחלוקת רווחי הפרויקט בו השקיעו.

 

הכנסתם עלתה באופן מיידי בכ-14,300 ₪ וזאת עוד לפני שהאישה חזרה לעבודה.

 

ומכיוון שהחוסן הרגשי והמנטלי של הלקוחות שלנו חשוב יותר מכל - עודדנו אותם לשכור דירה בכ-4,500 ₪ בחודש לכ-4 שנים ובעוד 4 שנים, בהתנהלות נכונה - יוכלו לרכוש את דירת חלומותיהם.

 

כפי שאתם מבינים, האתגרים מגוונים, וכן, הפתרונות, תכנון נכון עשוי להפוך את התקופה המאתגרת הזו ממצב מעיק למנוע לצמיחה כלכלית.

אנחנו כאן בשבילכם, הזמן לפנות אלינו הוא עכשיו!

פגישת יעוץ ראשונית ללא תשלום ועבודה על בסיס הצלחה!

 

בחוכמה - מימון, השקעות ומשכנתאות בע”מ

052-7393897 / 077-3320217

אופנהיימר 7, קומה 5, פארק המדע רחובות.

לדף הפייסבוק לחצו כאן>>

לאתר לחצו כאן>>

לבדיקת כדאיות ללא תשלום וללא התחייבות לחצו כאן>>

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...