שתף

ההישג המדהים של עמית פריאנט

08:42 25.02.2020

מה חדש בנס ציונה

עמית פריאנט, תלמיד בית הספר גולדה מנס ציונה, זכה במקום הראשון באולימפיאדת הטכנולוגיה הארצית

 

אתמול, יום שני, הגיעה לשיאה אולימפיאדה הביוטכנולוגיה השנתית של מערכת החינוך עם ההכרזה החגיגית על הזוכים בשלושת המקומות הראשונים. האולימפיאדה, שבמסגרתה השתתפו כ- 2,000 תלמידים, היא פר יוזמה משותפת של משרד החינוך והטכניון לקידום המצוינות המחקרית בתחום הביוטכנולוגיה. התחרות מיועדת לתלמידי כתות י"ב המתמחים בפרויקט הגמר "יישומים בביוטכנולוגיה" המתבצע בחסות מוסד אקדמי או בתעשייה, תוך התנסות מעשית של התלמידים.

 

במהלך אירוע הגמר של  האולימפיאדה הציגו הפיינליסטים את עבודתם, ונבחנו בע"פ בפני ועדת שיפוט, הכוללת את: פרופ' אילת פישמן ופרופ'  עומר יחזקאלי מהפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון, ויהודית דסקלו- מפמ"רית ביוטכנולוגיה. שלושת המקומות הראשונים זכו למלגת לימוד בטכניון.

 

עמית פריאנט מנס ציונה הוא הזוכה במקום הראשון: 

עמית פריאנט - תיכון גולדה נס ציונה - 'בדיקת עמידות צמח מלפפון טרנסגני (מהונדס) לנגיף ה- CMV': הנגיפים התוקפים את צמחי המלפפון, גורמים לנזקים כלכליים כבדים בחקלאות. הדרכים המקובלות למניעת התפשטות הנגיפים הן ההדברה הכימית והשבחה קלאסית. ההדברה הכימית בעיתית בשל רעילותה וההשבחה הקלאסית צורכת זמן רב. המחקר עסק בהשוואת העמידות לנגיף מוזאיקת המלפפון (CMV) של צמח מלפפון טרנסגני (שעבר שינוי גנטי) לבין מלפפון שאינו מהונדס. נמצא כי אכן, צמח מלפפון טרנסגני עמיד יותר לוירוס ה-CMV מצמח הבר. מכאן ששימוש בצמחים טרנסגנים מקנה עמידות בפני וירוסים.

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "החתירה למצוינות היא מערכי היסוד של מערכת החינוך. למצוינות תכונה נהדרת – היא משפיעה שגשוג, בתנועה מעגלית המתרחבת כלפי חוץ, מהפרט אל הכלל. השילוב האקטיבי של תלמידים בחזית העשייה המדעית, במסגרת מחקרים פורצי דרך ובליווי האקדמיה והתעשייה - נותנת בידם מפתח חשוב להתפתחותם האישית ולהשתלבותם עתידית בהנהגת החברה והמדינה. אני מברך את התלמידים על הישגיהם המרשימים ותרומתם החשובה לקידום המחקר המדעי. עלו והצליחו".

 

עמית פריאנט. כבוד גדול

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...