שתף

הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד את תכנית המתאר לנס ציונה

12:39 03.04.2019

מה חדש בנס ציונה

עשרות אלפי יחידות דיור, גידול משמעותי של האוכלוסיה ותוספת ענקית עבור שטחי מסחר ומבני ציבור. תכנית המתאר של נס ציונה התקדמה עוד שלב

 

התכנית כוללת 29,000 יחידות דיור שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של 85,000 תושבים; תוספת של כ-471 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה, כ-89 אלף מ"ר

עבור שטחי מסחר וכ-145 דונם עבור מבני ציבור.

 


הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז שבמינהל התכנון החליטה להפקיד תכנית מתאר כוללנית לנס ציונה. תכנית המתאר קובעת עקרונות ומדיניות ארוכת טווח לתכנון ופיתוח והיא כ-29,000 יחידות דיור שייתנו מענה ליעד אוכלוסייה של 85,000 תושבים.

 

ראש העיר שמואל בוקסר מסביר על תכנית המתאר


בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת תוספת של כ-471 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה, כ-89 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר וכ-145 דונם עבור מבני ציבור. כמו כן, התכנית מציעה מרכז משולב חדש לנס ציונה, שיעודד התחדשותו של אזור התעשייה והפיכתו לאזור מעורב שימושים המחבר את ארבעת הרובעים הקיימים. עפ"י התכנית, רחוב ויצמן יהיה רחוב עירוני ראשי ולאורכו מתוכנן קו להסעת המונים. עוד בהיבט התחבורתי, בצפון מזרח העיר מוצע הקמת מסוף אוטובוסים.

 


התכנית שמה דגש על התחדשות עירונית ברחבי העיר תוך פיתוח מערך שירותי ציבור. צפיפות הבנייה במתחמים אלו לא תעלה על 26 יחידות דיור לדונם נטו. על מנת לעודד את הישימות של תהליכי פינוי בינוי, קובעת התכנית מנגנון של "קרקע להשלמה" לפיו יותר ניוד זכויות למתחמי השלמה בשכונות החדשות. במתחמים חדשים למגורים תהה צפיפות מינימום 18 יחידות דיור לדונם.

 

התכנית כוללת המרבית האזורים בעיר כי אופי הבינוי הקיים יישמר, בהם תותר בנייה נמוכה יחסית של  עד 11 קומות. במתחמי ההתחדשות, מתחמים חדשים ומרכז העיר, תותר בנייה גבוהה של עד 16 קומות ובמקרים חריגים עד 18 קומות.


בסביבת העיר מגוון נופי רחב - שטחי חקלאות, נחלים, גבעות כורכר, אתרי עתיקות וסביבת חוף ים. התכנית נותנת מענה לערכיות השטחים הפתוחים, שומרת על המערכות האקולוגיות ומבטיחה חיבורן למסדרון אקולוגי ארצי. כמו כן במסגרת התכנית, יוקם שביל אופניים היקפי העובר בשטחים הפתוחים של העיר.


עוד מציעה התכנית שימור של המורשת ההיסטורית, התרבותית והפיסית של העיר, הכולל בין השאר את אזור לב המושבה וגבעת האהבה בו התקיימה ראשית ההתיישבות וכן רחוב וייצמן המאופיין ברצף של מבנים מודרניים לצד מבנים היסטוריים.


מתכנן מחוז מרכז, גיא קפלן: "הוועדה המחוזית מברכת את עיריית נס ציונה בקידום תכנית כוללת לעיר. תכנית המתאר הכוללת לעיר תאפשר את פיתוחה המיטבי של העיר נס ציונה לשנים הבאות, תוך מתן דגש על איכות התכנון, המרחב הציבורי וקידום התחדשות עירונית".


התכנית נערכה על ידי צוות תכנון רב תחומי בראשות אדר' נעמה מליס, בליווי העירייה ונציגי מינהל התכנון וכללה הליכי שיתוף ציבור נרחבים.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...