שתף

הוקרה למתנדבים

08:43 12.12.2019

מה חדש בנס ציונה

 

מתנדבי גדוד החילוץ וההצלה העירוני סיימו הכשרה לחילוץ מתקדם בבסיס ההדרכה של פיקוד העורף

 


בשבוע שעבר התכנסו מתנדבי גדוד החילוץ וההצלה המקומי, לטקס חלוקת תעודות בבית יד לבנים, במעמד ראש העיר שמואל בוקסר וסגנית וממלאת מקום ראש העיר סמדר מוצפי אהרוני.

 

למתנדבים, שעברו לאחרונה הכשרה של פיקוד העורף – חילוץ מתקדם (מחלץ 02), ולהם ידע וניסיון רב בתחום החילוץ, הוענקו תעודות, יחד עם שייקה שדה, מפקד הגדוד.

 

בפתיחת הערב נשא ראש העיר שמואל בוקסר דברי ברכה והודה למתנדבים על תרומתם והשקעתם ועל נכונותם להגיע להכשרות. עוד ציין, כי עצם נוכחותם והיותם זמינים לכל תרחיש חירום מוסיפה שקט וביטחון לעיר. "הגדוד מהווה מענה נוסף של אגף הביטחון לתושבי העיר במצבי חירום."

 

 

סגנית וממלאת מקום ראש העיר, סמדר מוצפי אהרוני: "גדוד המתנדבים שלנו בהחלט ראוי להערצה והערכה. מעבר להון האנושי והמקצועי, מדובר בגדוד הוותיק ביותר והגדול ביותר בארץ. נכון שנס ציונה הפכה לשם דבר בתחום ההתנדבות ועדיין אנו גאים בכל אחת ואחד שמצטרפים ובאים לתת מעצמם ומיכולתם למען תושבי העיר. יישר כוח!"

 

לאחרונה סיימו כ- 30 מתנדבים מגדוד החילוץ וההצלה העירוני הכשרה לחילוץ מתקדם  שנמשכה 3 ימים בבסיס ההדרכה של פיקוד העורף בצריפין.

 

המתנדבים היו קשובים להסברים באשר לתורת ההפעלה בכניסה לאירועי הרס, למדו טכניקות לחילוץ ואיתור לכודים.

 

החלק היישומי כלל תרגול והפעלה של ציוד עזר (מפסקים, כריות אוויר מקדחים, מסור אוטונומי) ברמה של מחלץ 02 בדגש על אותו ציוד שמופעל על ידי הגדודים הסדירים של פיקוד העורף.

 

ביום האחרון של ההכשרה נערך תרגיל מסכם ליישום העקרונות שנלמדו והצוותים, מתנדבים ותיקים וחדשים, פעלו כתף לכתף לחילוץ מהיר של נפגעים באתר ההרס.

 

השילוב בין הוותיקים והמתנדבים החדשים היה מלהיב וניכר היה כי כל אחד מהצדדים מנצל את היתרונות של האחר לקבלת תוצאה מיטבית של פעולות החילוץ וההצלה.

 

בסיום ההכשרה, הודה מפקד ההכשרה מטעם פיקוד העורף למתנדבים וציין לשבח את תפקודם המקצועי ואת הידע הרב שהפגינו במהלך הפעילות וציין כי תושבי נס ציונה יכולים לישון בשקט. 

 

מסכם את הדברים שייקה שדה מפקד גדוד החילוץ וההצלה העירוני: "הצלחנו לממש ולעמוד במשימה כפי שנקבע בתוכנית העבודה של הגדוד, להכשיר לאמן ולגבש את כח החלוץ של הגדוד (ותיקים וחדשים) תחת הכותרת סיירת סע"ר מתנדבים אלו הינם הכח הראשון שאמור להיות מוזנק לכל אירוע והוא זה שיתפעל את גרור החילוץ וההצלה של הגדוד."


רוצים להצטרף ולהיות שם למען כולנו, בשעת חירום? זה הזמן! מוזמנים ליצור קשר עם

המדור להתנדבות (אין צורך בניסיון קודם)

[email protected]

 

ראש העיר ומפקד הגדוד שייקה שדה מעניקים תעודת הוקרה לאחד המתנדבים

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...