שתף

הורים היכונו: שנת הלימודים במעונות היום - לא תיפתח

00:19 28.08.2018

מה חדש בנס ציונה

כל ארגוני מעונות היום הפועלים בישראל' ללא יוצא מן הכלל, ישביתו את המעונות ביום הראשון לפתיחת השנה, 2 בספטמבר

11,000 מטפלות וכ-90 אלף תינוקות ופעוטות בגילאי שלושה חודשים עד שלוש, ביותר מ-1,400 מעונות-יום מפוקחים ברשתות 'נעמ"ת', 'ויצ"ו', 'אמונה', 'נאות מרגלית', 'נשי חירות', ו'נאות יעקב' - נותרים ללא פתרון למשבר

זהבה אלימלך, יו"ר מחוז שפלה של 'נעמ"ת', ל'נס-ציונה שלי-MYZiona': "די! אי-אפשר להמשיך עם הקיים"


הארגונים החלו לפנות היום (שני, 27.8) לעשרות אלפי הורי הפעוטות והודיעו כי על רקע מצוקת כוח האדם במעונות לא נותרה בידם ברירה אלא לממש את סכסוך העבודה עליו הכריזו לפני שבועיים, ולפתוח בשביתה. "האחריות לקריסת מעונות היום המפוקחים היא על ממשלת ישראל, ועליה לפעול לאלתר בכדי להציל אותם", צויין בפניות להורים.

 

 

הארגונים דורשים שיפור בתנאי השכר של המטפלות, והוספת תקן של מטפלת לכל כיתה, ואילו באוצר טוענים כי משנת 2015 חל בכל שנה גידול בתעריף מעונות היום כך שניתן היה להעלות את שכר המטפלות בכ-1,300 שקלים בחודש, אולם בפועל הגידול בתקציב לא הגיע לכיסן של המטפלות עצמן, אלא להנהלות הארגונים.


יו"ר 'נעמ"ת', גליה וולוך, אמרה היום כי הגיע הזמן שמדינת ישראל תתייחס למטפלות כמחנכות לכל דבר. זהבה אלימלך, יו"ר מחוז שפלה של 'נעמ"ת', מסרה היום ל'נס-ציונה שלי-MYZiona': "אשתקד נאלצנו לסגור מעון ביבנה בשל מצוקת כוח-אדם. אנו מתקשות לגייס עובדות לגיל הרך בשל התנאים הקיימים, שהם נגזרת של מדיניות האגף להפעלת מעונות היום. אנו רק גורם מפעיל, וחבל לי שאנו נאלצות לאיים בשביתה, אולם די! אי-אפשר להמשיך עם הקיים. ליבי עם ההורים שבחרו בנו ונותנים בנו את אמונם. המאבק הינו עבורנו ועבור הילדים הרכים - והם מה שחשוב בסופו של עניין ודבר."

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...