שתף

היוזמה החדשה לעצירת בניית האצטדיון

10:49 14.10.2018

מה חדש בנס ציונה

מאות מתושבי נס ציונה זועמים על ההחלטה להקים אצטדיון כדורגל והרימו עצומה. מה דעתכם בנושא?

 

פעילים רבים בתקופה האחרונה עסוקים בעיקר בנושא האצטדיון לכדורגל שעיריית רחובות מתכננת להקים. מסתבר כי מיקום האצטדיון נמצא קרוב מאוד לשכונת סביוני נצר בנס ציונה וכעת הפעילים מנסים ליצור התנגדות, בכל מחיר.

 

עצומה שהרימו מספר פעילים, גרמה למאות תושבים להצביע נגד בניית האצטדיון. לא ברור עד כמה לאנשי נס ציונה יש החלטה בנושא, אבל כמות ההצבעות הגבוהה מראה מה דעתם של התושבים על כך. 

 

עצומה - לעצור את האצטדיון

 

 

וכך כתבו יוזמי העצומה :

"עיריית רחובות מקדמת הקמת אצטדיון ענק של 5,000 צופים בשטח הפתוח שמדרום לשכונת סביוני נצר בנס ציונה. האצטדיון יהיה במרחק של כ-700 מטר מבתי השכונה, ומסביבו יהיו מגרשי חניה לכאלף מכוניות, כ-1,000 מ"ר של שטחי מסחר, מגרשי אימונים, פארק עם אגם ומתקני שעשועים ועוד. האצטדיון והמתקנים האחרים ייצרו ללא כל ספק מטרדי רעש עצומים לשכונות דרום-מזרח נס ציונה, ובכלל זה מטרדי רעש בלילות ובשבתות, סינוור ממערכות התאורה, עומס תחבורה וחניה ועוד.

 

בנוסף לנזק שייגרם לאיכות החיים של התושבים (נסו להרדים ילד כשבמרחק 700 מטר מכם צועקים 5,000 אנשים "גוללללל") ולעומס על רחובות השכונה עקב אוהדי כדורגל שינסו לקצר את הדרך או למצוא בה חניה, המטרדים שייווצרו יפגעו קשות בערך הדירות בשכונה, ויגרמו לדיירים הפסדים כספיים. כמובן שכל טענה לעיריית נס ציונה על פגיעה או מטרד תופנה מיידית לעיריית רחובות, שבתחומה שוכן האצטדיון, ואין לצפות ממנה לטיפול יעיל יותר מאשר היה מול מפגע הטיסנים.

 

עיריית רחובות ניסתה במשך שנים למצוא אתר מתאים להקמת האצטדיון, אך נתקלה בהתנגדות עזה של תושביה שלא רצו שהמפגע הזה יקום לידם. הבחירה במיקום הנוכחי הצליחה הפעם הרבה בעיקר בשל ההתנגדות הרפה מאד של עירית נס ציונה.

לכל מי שדואג לקידום הספורט נציין, כי קיימים מספר רעיונות חלופיים לאצטדיון לרחובות, שהם זולים ומעשיים הרבה יותר. למשל יצירת שותפות באצטדיון העירוני של נס ציונה, העומד ריק במרבית הזמן, או לבנות אותו במזרח רחובות, בסמוך לבית העלמין העירוני, תוך שימוש במגרשי החניה הקיימים וחסכון בשטח ובתשתיות.

אנו, תושבים למען נס ציונה ירוקה, קוראים לכל תושבי דרום נס ציונה וצפון רחובות להצטרף להתנגדות להקמת המפגע המסוכן בדמות האצטדיון החדש. את החתימות על העצומה נעביר לוועדה המחוזית לתכנון ובניה, ולמשרדי הפנים והספורט, עם דרישה חד-משמעית לבטל את התכנית להקמת האצטדיון. רק פעילות נחרצת ומשותפת של התושבים תביא את מקבלי ההחלטות לטפל בנושא ולהתחשב באיכות החיים שלנו."

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...