שתף

היום הבינלאומי למאבק בלהט"בופוביה

08:57 23.05.2019

מה חדש בנס ציונה

במועדונצ'יק צוין יום ההבנ"ה – היום הבינלאומי למאבק בלהט"בופוביה

 


ביום שישי האחרון 17.5 צוין בסניפי תנועת הנוער העירונית מועדונצ'יק יום ההבנ"ה הבינלאומי – יום המאבק בלהט"בופוביה.  יום זה מצוין בישראל משנת 2005 וביותר מ-130 מדינות במטרה להעלות את המודעות לתופעות האלימות, האפליה והדיכוי של קהילות הלהט"ב ברחבי העולם ועל מנת לייצר דיאלוג עם התקשורת, עם קובעי המדיניות, עם דעת הקהל והחברה האזרחית.

 

בסניף בית הנוער עברו חברי השכבה הבוגרת (י'-יב') הרצאה מרתקת אותה העביר תלמיד כיתה י' בשכבה הבוגרת של התנועה וחבר באירגון איגי-ארגון הנוער גאה אשר פתח קבוצה לאחרונה בעיר, שהעשיר את חברי השכ"בג מהידע והתחושות שלו ונתן את נקודות המבט האישית שלו על היחס של הסביבה כלפי הקהילה הלהט"בית בישראל.

 

 

באותו היום הועברו פעולות לחניכים בכיתות ג'-ח' בנושאים של קבלת האחר והשונה, הכרת מאפיינים תרבותיים של קבוצות שונות באוכלוסייה והכרת החברה הישראלית. החניכים הביעו פתיחות וקבלה רבה בנושאים אלו.

 

בנוסף, סרטון וידאו אשר הכין צוות הפרסום של בית הנוער באחריות מאי רוקח (תלמידת כתה יא') ערך מדגם קצר בין השכבות השונות ובו נשאל כיצד אתם מתארים משפחה? כמעט וכל התשובות היו אימא אבא, בן ובת. אך כאשר נשאלו החניכים בשנית מה הם חושבים על משפחות בהן ההורים הם מאותו המין? גילו החניכים פתיחות רבה וניתנו תשובות כגון:" כל עוד יש אהבה הכל בסדר", "כל אחד צריך לעשות מה שהוא רוצה, זה זכותו".

 

רכז התנועה יוסי צוקרון מוסיף: "ניתן לראות את הערכים בהם דוגלים חניכי תנועת המועדונצ'יק וחברי השכבה הבוגרת שנקראים מעניק- משפחתיות, עזרה לזולות, נתינה, ייחודיות וקבלת השונה והאחר. אותם ערכים המובילים קדימה את התנועה וגורמים להצלחתה הרבה במשך שנים רבות, לאווירה הטובה המשפחתית והנעימה ותחושת האחווה והייחודיות שבה.

 

רתיעה נובעת מחוסר הכרות כלפי אוכלוסיות מסוימות והמצפן הערכי שלנו דורש להנגיש הכרות מלאה עם החברה הישראלית על כל גווניה וסוגיה.

 

מועדונצ'יק תמשיך לשמש בית למאות נערים ונערות מנס ציונה בני כל המינים המגדרים והסוגים כאשר הוא ימשיך לחרוט על דגלו את סממן השוויון והקבלה. "

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...