שתף

היסטוריה: הונחה אבן-פינה להקמת בית הספר 'שיבולים'

12:38 12.08.2020

מה חדש בנס ציונה

היסטוריה: לפני זמן קצר הונחה אבן פינה להקמת בית הספר האנתרופוסופי בנס ציונה. "אנו מלאים בכוונות טובות לקראת העתיד לבוא" אמר ראש העיר שמואל בוקסר בטקס חגיגי אך מצומצם

 

היסטוריה בנס ציונה: לפני זמן קצר נערך טקס הנחת אבן פינה לבית הספר האנטרופוסופי שעתיד להיבנות בנס ציונה, בית הספר "שיבולים" אשר יוקם ליד אולם צימרמן.

 

עקב ההגבלות הטקס נערך בחברת קהל מצומצם של אנשים, כולל שלושה תלמידים. יואב כהן, בוגר מחזור א של בית הספר, אלה אלירז, בוגרת מחזור ב אשר מסיימת את לימודיה השנה ואיתן פונס, תלמיד כיתה א אשר יתחיל את כיתה ב' השנה.

 

אלו בין היתר הדברים שנשא ראש העיר שמואל בוקסר:

 

מעמד הנחת אבן פינה, הינו מעמד בעל אופי ייחודי – מעמד בו ניצבים בני אדם בפני העתיד לבוא ומצהירים את חזונם ואת כוונתם להתחדשות ושינוי.  עצם ציון הנחת אבן פינה בטקס חגיגי מקנה לאירוע צביון של הבטחה לעתיד לבוא כהבטחתו של הזרע הנטמן באדמה. המעמד שאנו מציינים כאן היום הוא שלב חשוב בחיי בית הספר "שיבולים" שלב אשר אני סמוך ובטוח כי ישפיע על התלמידים אשר מתחנכים בנס ציונה. אנו מלאים בכוונות טובות לקראת העתיד לבוא ובוטחים בהישגים שנטביע באדמה עליה יעמוד בניין זה.


יאנוש קורצ'אק אמר "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים". אני בן למשפחת חקלאים אשר נטעה עצים ודאגה לשנים והנה אני כאן מניח אבן פינה למבנה אשר בו יצמחו דורות רבים של ילדים ונערים אשר יהפכו לאנשים בוגרים שאני מאמין כי ירבו טוב בעולם. 


בית הספר ייבנה לאחר תהליך ייחודי של תכנון. במהלך התכנון, ישב האדריכל עם מנהלי בית הספר ולמד את ערכי חינוך וולדורף על מנת להביאם לביטוי בתכנון המבנה. אני עוקב אחר הצעדים של בית הספר מזה שנים, בית ספר שהתחיל את דרכו ככיתה בשכבה בבית הספר הבין תחומי הדר בניהולה של צילה זאבי זכרה לברכה, דרך הקמה של חטיבה ותיכון וקבלה של שני סמלי מוסד.

 


 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...