שתף

המאבק על האצטדיון

15:17 10.06.2019

מה חדש בנס ציונה

מה קורה עם המאבק באצטדיון? מדוע אין לזה זכר בתקציב השנתי למרות שזה חלק מההסכמים הקואליציונים ומי מאוד מאוד כועס ומאוכזב?

 

כמעט לכל אורך מסע הבחירות, העלה סגן ראש העיר נאור ירושלמי, נציג נס ציונה ירוקה, את נושא המאבק באצטדיון העירוני כנושא חשוב במיוחד.

 

ירושלמי כזכור זכה (לא מעט בזכות המאבק הזה) בהפתעת הבחירות עם 3 מנדטים ולשם כך קיבל גם את תפקיד סגן ראש העיר בשכר. על מנת להיכנס לתפקיד, הכניס ירושלמי את נושא המאבק באצטדיון שנבנה ברחובות, סמוך לנס ציונה להסכמים הקואליציונים וציפה כי יהיה תקציב מיוחד למאבק העיקש והיקר הזה. 

 

ראש העיר שמואל בוקסר חרט על דגלו שקיפות יתרה ואכן עשה כך כאשר הפיץ לכל את תקציב העירייה, עניין בהחלט חשוב וראוי בפני עצמו. יחד עם זאת, בתוך התקציב לא הוזכר שום דבר בהקשר המאבק באצטדיון. 

 

עד הרגע האחרון היה בטוח ירושלמי כי ראש העיר יכניס תקציב כלשהוא למאבק, אך לא כך הדבר.  בישיבת התקציב הופתעו לגלות הפעילים הסביבתיים כי לא רשום שום תקציב שמיועד למאבק באצטדיון. החלק המפתיע הוא שירושלמי לא נקט בשום צעד, בשום מחאה, לפחות לא בפומבי בזמן ישיבת המועצה.

 

מי שלקחו את זה קשה וכעסו היו הפעילים הסביבתיים בנס ציונה, אותם אנשים שהלכו עם ירושלמי, בחרו בו והאמינו כי ההסכמים הקואליציונים יכובדו במלואם.

 

ירושלמי, אמנם זכר כי תקציב למאבק היה בתוך vהסכמים הקואליציונים, ובעצם בזכות המאבק הסביבתי נכנס עם 3 מנדטים ישר לתפקיד סגן ראש העיר.

 

קרדיט הדמיות: גולדשטיין, ארדיטי בן נעים אדריכלים

 

דב שוורץ, שההתמודד במקום החמישי ברשימת נס ציונה ירוקה  ואחד הפעילים החברתיים והסביבתיים הבולטים ביותר בנס ציונה אמר: 

"היה מצופה שנושא המאבק נגד הקמת האיצטדיון שהיה לגביו קונצנזוס רחב בתקופת הבחירות. שהובטחו הבטחות להובלת המאבק ולסיוע במניעת הקמתו כולל עתירות מנהלתיות תקצוב  ואף נחתם בעניין זה הסכם קואליציוני, יתפוס חלק הרבה יותר משמעותי בסדר היום הציבורי ויטופל ע"י מועצת העיר".

 

- למה בעצם צריך תקציב?

" צריך תקציב לעורכי דין לעתירות מנהלתיות למומחים בתחומי אקוסטיקה ורעש. את נושא המאבק צריכה להוביל העירייה ומועצת העיר. הם קיבלו עצומה של התושבים. המועצה צריכה לשרת ולפתור את בעיית התושבים. במפגשים עם תושבים בתקופת הבחירות אמרו מועמדים שונים שהם  ילחמו ויובילו. אז בבקשה".

 

 

דב שוורץ. "במפגשים עם תושבים בתקופת הבחירות אמרו מועמדים שונים שהם  ילחמו ויובילו. אז בבקשה"

 

 

להלן תגובת עיריית נס ציונה:

 

"העירייה הגישה התנגדות לאצטדיון כבר בשלב התב"ע, והועדה המחוזית קיבלה חלק מההתנגדות: בנושא המיגונים האקוסטיים – חויבו להגיש את התוכנית האקוסטית ובנושא מי גשמים והשהיית מי נגר- חויבו לעשות אגן השהייה.

הועדה המחוזית לא קיבלה את התנגדות העירייה בנושא התחבורה. כעת עיריית רחובות עומדת להגיש בקשה להיתר בניה.

ראש העיר שמואל בוקסר נפגש בשבוע שעבר עם תושבי שכונת סביוני נצר, והוא נחוש לפעול לשמירה על איכות החיים בשכונה.

ראש העיר הנחה את הגורמים המקצועיים בעירייה להשתמש בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה, על מנת לדאוג שאיכות החיים בשכונה לא תיפגע –

לרבות מניעת דרכי גישה לאצטדיון דרך השכונה, עמידה בדרישות האקוסטיקה, נושא אגן ההשהיה ועוד.

במקביל ביקש ראש העיר ממהנדס העיר בועז גמליאל להיפגש עם מהנדסת העיר רחובות ולקבל ממנה את כל המידע הרלוונטי".

 

נאור ירושלמי הגיב ואמר : "המאבק באיצטדיון היה דרישה מרכזית של רשימת "נס ציונה ירוקה" במשא ומתן הקואליציוני, ואכן ראש העיר אימץ את הנושא והודיע שיאבק להגנה על איכות החיים של תושבי השכונות בדרום-מזרח העיר. ראש העיר חזר על מחוייבותו בימים האחרונים, גם במפגש עם תושבים וגם בשיחות איתנו. המאבק של העיריה ייעשה בכלים מנהליים וציבוריים (מהנדס העיר, הייעוץ המשפטי), שלא בהכרח תלויים בתקציב ייעודי מיוחד. אנחנו תומכים במאמצים של ראש העיר ונסייע לו ככל האפשר, מתוך מטרה להגן על תושבי העיר מפני ההשפעות האפשריות של האצטדיון שמתכננת עיריית רחובות: מפגעי רעש ותאורה, תחבורה וחניה, מטרדים סביבתיים ועוד".

 

 

 

סגן ראש העיר נאור ירושלמי. "אנחנו תומכים במאמצים של ראש העיר"

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...