שתף

המאבק על המנדט

07:43 01.11.2018

מה חדש בנס ציונה

ארבע מפלגות תלויות בקולות החיילים

 

לא פחות מארבע מפלגות תלויות בקולות החיילים, שעשויים היום לחרוץ גורל עבור חבר מועצה כזה או אחר. 

 

רוב רובם של הקולות כבר נספרו, יש ראש עיר חדש ויש את תוצאות הרשימות למועצה. רק דבר אחד נשאר וזה קולות החיילים. בנס ציונה מדברים על הערכה של כ-1,300 בעלי זכות הצבעה.

 

 

עבור 4 מפלגות מדובר בעניין קריטי. וככה זה הולך. הבית היהודי נמצאת עם 8 קולות בלבד מעל אחוז החסימה, מה שאומר שלאחר קולות החיילים אחוז החסימה יעלה וצריך לראות כמה קולות תקבל הרשימה שעשויה לאבד את המנדט שלה.

 

עוד רשימה שעלולה לאבד מנדט היא "לב" של שחר רובין שעומדת על 3 מנדטים בסך הכל. בתוצאה מסויימת שבה "יש עתיד" שלא עברה עד כה את אחוז החסימה, יהודה חיימוביץ עשוי להיכנס למועצה, במידה והחיילים האמינו ברשימתו ובכמות מסוימת הוא עשוי להיכנס למועצה. 

 

 בקונסטלציה מסוימת, גם נס ציונה ירוקה של נאור ירושלמי שלה 2 מנדטים, עשויה לקבל מנדט שלישי, שוב פעם, תלוי בכמות ההצבעות של קולות החיילים ובאחוז החסימה החדש. 

 

4 המפלגות האלה נאבקות על המנדט שמסתובב בתוך קולות החיילים ומעבר לעניין המוניציפלי, מדובר גם בכסף, לא מעט כסף. בסביבות 120 אלף שקלים מקבלת כל רשימה על מנדט. כל רשימה הוציאה מאות אלפי שקלים על מערכת הבחירות (כל אחת והתקציב שלה) והמנדט הזה בהחלט חשוב גם מבחינה כספית.

 

אגב, גם מפלגתו של אריאל אלמוג, נס ציונה 1, עשויה לקבל מנדט נוסף, אך רק עם למעלה מ 500 קולות, משהו שמאוד קשה שיקרה, אבל אשרי המאמין. 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...