שתף

המכתב שכתבו התלמיד והמורה למתמודדים בנס ציונה

14:55 28.10.2018

מה חדש בנס ציונה

התלמיד ברק זגורסקי מבית ספר בן גוריון ומורתו אליקי רון כתבו מכתב פתוח למתמודדים לראשות העיר נס ציונה. אל תחמיצו

 

בין כל מסע הבחירות המאסיבי נמצאים גם בני הנוער, שעבורם מדובר בהצבעה ראשונה ובמערכת בחירות ראשונה. הם רואים כמובן את הכל מזווית אחרת, אולי אפשר לקרוא לה תמימה יותר. בכל זאת, עבורם מדובר בחגיגה דמוקרטית חיובית וחשובה.

 

כעת, ברק זגורסקי, תלמיד כיתה י"א מבית הספר בן גוריון בנס ציונה ומורתו אליקי רון, החליטו לחבר ביחד מכתב/טור למתמודדים, מתכב שבעיקר נותן לנו מראה, על איך דברים נראים מהצד. חומר למחשבה.

 

ברק זגורסקי. חומר למחשבה

 

"שלום,

קוראים לי ברק זגורסקי, תלמיד בכיתה י״א נחשון בתיכון בן גוריון, נס ציונה. בעקבות התלהטות הרוחות בבחירות העירוניות אני והמחנכת שלי אליקי רון כתבנו טור כדי לתת קול לרוב התושבים שמאוכזבים מהרמה בתקופה האחרונה בבחירות העירוניות.  הנושא חשוב לנו, כמו לרוב תושבי העיר, ונשמח אם תוכלו לפרסם את הדברים בחתום על שמותינו כמובן.
להלן הטור:

שמרו על כבוד העיר - מכתב פתוח למועמדים לראשות עיריית נס ציונה

בתקופה האחרונה מערכת הבחירות בנס ציונה עלתה מדרגה. מסע הדה-לגיטימציה של הצדדים כלפי הצד שכנגד חצתה קו אדום. בשלב הזה של מסע הבחירות שני המועמדים משתמשים בטרמינולוגיה שלילית שמעודדת מחנאות ופילוג בקהילה הנס-ציונית. אנו קוראים למועמדים לא להיגרר אחרי קמפיין שלילי ולשמור על רמת השיח הציבורי. הציבור יודע לקרוא בין השורות ולהבין מהי ביקורת לגיטימית ומהן השמצות חסרות שחר ולא רלוונטיות.


יש להיזהר ממגמת ההקצנה, מה שבעבר נחשב לבלתי מקובל יכול להימצא כעת במיינסטרים. אנו עדים להתלהטות הרוחות והשיח בפורומים החברתיים כבר כעת - אל לנו לשכוח שלמועמדים יש אחריות ציבורית ביום שאחרי הבחירות לכלל תושבי העיר. לאחר 25 שנה של קונצנזוס ציבורי במערכת הבחירות בנס ציונה, עכשיו יותר מתמיד זה הזמן לשמור על השיח והכבוד ההדדי. תנו לציבור להחליט מי ראוי על ידי דוגמה ומופת אישיים, תוכניות מנומקות, מצעים, דיונים, וביקורות ענייניות.


ישנו ספקטרום רחב של חוסר לגיטימיות במערכות בחירות ככלל מעבר לבחירות בעירנו: מדה-לגיטימציה שיש להוקיע, דרך הפחדה והכפשות, ועד קריאות לאלימות והסתה.
קו דק מפריד בין חופש הביטוי ורמת שיח המהווה חלק מ״חוקי המשחק״ הדמוקרטי, לבין שבירת הכללים והנורמות, טשטוש הגבולות הראויים, ואף במקרי קיצון הסתה ממשית.
נכון שיש ניצול של פוליטיקאים את הבמה כדי להימנע מתגובה עניינית על ביקורת לגיטימית, ואחת הדרכים לעשות זאת היא שלילת המועמד האחר. אך עלינו לזכור כי לשיח הציבורי שבא מלמעלה (על ידי נבחרים, מועמדים ובעלי השפעה) יש השפעה רבה על התנהגות הפרטים בקהילה. לכן חשוב בעינינו להוקיע השמצות, עובדות לא מבוססות, הכפשות לא ראויות בזמן בחירות, וכמובן דברי שטנה חסרי טעם ותוכן. אנו קוראים לא להצטרף למחול השדים אלא לנקוט בדוגמה אישית, ומאמינים שזו הדרך שהציבור ראוי לקבל ממועמדיו.

 

אנו כותבים את הדברים מאותה הסיבה שתושבי העיר הולכים להצביע: שיפור החיים בעיר ושימור ההישגיה.
כל התושבים מעוניינים במטרה זו, והרי לשם כך נועדו הבחירות. רק עלינו לבחון מתי באמירה או מעשה מסויים יש יותר מן הפגיעה במרקם החברתי-עירוני
מאשר תועלת."

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...