שתף

הסתיים הסיוט של תושבי שכונת נצר

08:13 20.09.2018

מה חדש בנס ציונה

תחילת שנה טובה לתושבי סביוני נצר: עו"ד דורון רדעי התעקש ונלחם, והסיוט שלהם הסתיים באופן סופי

 

תושבי השכונות הדרומיות בנס ציונה, ובמיוחד תושבי שכונת סביוני נצר, יכולים סוף כל סוף להתרווח על הכיסא במרפסת ולהנות מסופי שבוע שקטים, וזאת לאחר שבמשך שנים ארוכות הם סבלו מפעילות טיסנים על הגבעה הנמצאת לידי מכון איילון, בשטח השיפוט  של עיריית רחובות.

 


עם התרחבות הבניה בחלק הדרומי של נס ציונה ובנייתה של שכונת סביוני נצר, הפכה הבעיה לחריפה יותר, אלא שעיריית רחובות לא עשתה דבר להפסקתה, וזאת עד לאחרונה. לפני כשבוע ימים, הגיעו למקום כלי עבודה כבדים מטעמה של עיריית רחובות, והרסו את מסלולי האספלט שנבנו במקום ללא היתר בניה כדין.

 


פעולתה האחרונה של עיריית רחובות באה בעקבות מאבק ממושך שניהלו תושבי השכונה בראשות ניר דוד-חי, ובאמצעות עו"ד דורון רדעי שייצג אותם בהתנדבות בכל ההליכים המשפטיים שהתקיימו בנושא. במסגרת מאבקם הגישו התושבים תלונה למשרד מבקר המדינה, והתקיים בין הצדדים הליך גישור שבמסגרתו הבטיחה עיריית רחובות להרוס את המנחת. הבטחתה האמורה של עיריית רחובות ניתנה כבר בסוף חודש מרץ האחרון, אלא שבמשך חודשים ארוכים הריסת המנחת לא בוצעה בפועל.

 


לפני כחודש ימים, ביום 22.8.2018, פנה עו"ד רדעי במכתב חריף לראש העיר רחובות רחמים מלול שבו נכתב כך: "חרף החלטתו של מבקר המדינה משנת 1998 והתחייבותכם הפומבית לעשות כן במסגרת הודעתכם לעיתונות מיום 23.3.2018, העירייה בראשותך לא הרסה עד כה את מנחת הטיסנים שנבנה שלא כדין מול בתי המגורים של שכונת סביוני נצר סירני. עקב כך ממשיכים תושבי נס ציונה להיות חשופים למפגע בטיחותי חמור ביותר, והתאונה שאירעה במקום ביום 26.10.2016 מוכיחה זאת באופן הברור ביותר. בשים לב לחומרת העניין ולסיכון הבטיחותי הנשקף לאזרחים תמימים כתוצאה מהמשך המצב הנוכחי, הנכם שבים ונדרשים להרוס את מסלולי האספלט שנבנו כדין." בעקבות מכתב זה נכנסה עיריית רחובות להילוך מהיר וביצעה את הריסת המנחת.

 


עו"ד רדעי, אשר מוצב כיום במקום השני ברשימת "נס ציונה 1" של המועמד לראשות העיר אריאל אלמוג,  מסר בתגובה: "הגיע הזמן שגם תושבי שכונת סביוני נצר יזכו לסופי שבוע שקטים ובלי חששות שטיסן יכנס אליהם בטעות הביתה. אנחנו מברכים כמובן על צעדה האחרון של עיריית רחובות ומקווים שהריסת המנחת תביא להפסקת המפגע. אם מפעילי הטיסנים יבחרו להתעלם מהמסר הברור שהועבר להם וימשיכו להטיס טיסנים מול בתי השכונה, יהיה צורך להגיש נגדם ונגד בעלי המקרקעין תביעות אישיות, ואנו קוראים לעיריית נס ציונה לסייע לנו בכך."

 

 

 

עו"ד דורון רדעי. התעקש והצליח במאבק

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...