שתף

הסתיימו קייטנות בתי הספר והגנים עם נתונים מרשימים ביותר

14:22 13.08.2020

מה חדש בנס ציונה

קייטנות בתי הספר והגנים של החופש הגדול הסתיימו שבוע שעבר עם נוכחות מרשימה של כ – 4,300 תלמידים ונתונים יפים מאוד

 


שבוע שעבר הסתיימו קייטנות בתי הספר והגנים של החופש הגדול, שבהם השתתפו 2,062 ילדים במסגרות הגנים ו – 2,230 תלמידים במסגרות בתי הספר היסודיים, ולמרות החששות שהיו בגלל הקורונה ועוד בשילוב מזג האוויר הלוהט, הקייטנה הוכתרה כהצלחה.


גני הילדים:


המחזור הראשון של קייטנות בית הספר של החופש הגדול של הגנים, שהתקיים בין התאריכים: 1.7 – 6.8 הסתיים והופעלו בו 71 מסגרות גן והשתתפו בו 2062 ילדים.


ולמחזור השני, שמתקיים בין התאריכים 9.8 – 13.8 – מופעלות 20 מסגרות גן ורשומים בו 580 ילדים.


ההיערכות השנה לקייטנות גני הילדים, דרשה מאגף החינוך ומחלקת גני הילדים התאמה מיוחדת למצב הן מבחינה פדגוגית והן מבחינה תפעולית.


האתגר היה למצוא פתרונות העומדים בהנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך כדי להצליח לשמור על מוגנות הילדים והצוותים, ויחד עם זאת להגיע לפתיחה מהירה של הקייטנה כשהם ערוכים לקבלת הילדים באופן מיטבי.


השנה לראשונה, מסגרות הקיץ בגני הילדים  נוהלו על ידי מפעיל חיצוני - חברת "ינוקא" אשר זכתה במכרז להפעלת הקייטנות בנס ציונה.


ניהול הקייטנה נעשה בשיתוף מחלקת גני ילדים ועמד השנה בסימן: "כל ילד הוא אומן" – שילוב אומנויות ממגוון תחומים. למידת התרבות הישראלית באמצעות: משחקים, יצירות, שירים, ריקודים ועוד מגוון פעילויות.


שיתוף הפעולה הפורה הניב קייטנה איכותית, עשירה ומגוונת על אף מגבלת הקורונה.


במהלך הקייטנה מפעילת חוגים חיצונית שפעלה בצהרוני גני הילדים אומתה כחולה בקורונה ועקב כך נאלצו להיסגר 6 צהרונים שנכנסו לבידוד. בעקבות האירוע הזה, ראש העיר שמואל בוקסר הנחה על שינוי בכל שיטת ההפעלה של הקייטנה והורה על ביטול החוגים החיצוניים, בכדי לצמצם את חשיפת הילדים לגורמים חיצוניים למינימום האפשרי.


סך הכל במהלך הקייטנה - נכנסו כ - 10 גנים לבידוד כאילוצי התקופה. חלקם הספיקו לחזור לפעילות עם תום הבידוד.

 

 

בתי הספר:

בעקבות משבר הקורונה הורחבה הפעילות בבתי הספר היסודיים לשישה שבועות, ובקייטנה שהתקיימה בין התאריכים: 1.7 – 6.8 , לשכבות א-ד, השתתפו 2,230 תלמידים.


בהתאם להחלטה שהנחתה העירייה על צמצום הפעילויות החיצוניות, וכדי למנוע מקרים של הדבקה בקורונה - הצוותים החינוכיים של בתי הספר היוו הכח המניע שהפעיל ביצירתיות רבה את התלמידים.


הצוותים החינוכיים כללו מורות העשרה וסייעות ואף סטודנטים מלגאים.


כולם יחד נרתמו להעניק לילדים חוויה של הנאה והעשרה.


קייטנת תשף הייתה מורכבת מחלק לימודי וחלק חוויתי.


במהלך כל היום, למדו הילדים שעה עברית ושעה חשבון ולאחר מכן נהנו מפעילויות חווייתיות.


הקייטנה הייתה השנה בסימן: "עוצרים לפני שנפגעים" - תוכנית למניעת היפגעות בדרכים. וניתן על כך דגש רב בפעילויות השונות. בנוסף, נערכו הפעלות מיוחדות בנושאי: חשיבה, יצירה וספורט. כמו כן, משחקי חשיבה, מהנדסים צעירים, אנימציה ממוחשבת  קפוארה  תיפוף גוף, אוריגמי ועוד. גם תוכנית קרב המשיכה את פעילותה בקייטנה.
קבוצות התלמידים היו קבועות, בממוצע של 28 תלמידים בקבוצה, והצוותים שמרו על ריחוק בין קבוצה לקבוצה.
במהלך הקייטנה, היו שני מקרים של קורונה בעקבות הידבקות חיצונית, שבגינם נסגרו שתי כיתות בביהס שקד וביהס הדר שנאלץ לוותר על השבוע האחרון של הקייטנה, כי נאלצו להיכנס לבידוד.


מנהלת אגף החינוך ריבה קליין: "אנו שמחים מאוד שהצלחנו בתקופה כל כך מורכבת ומאתגרת לתת מענה חינוכי ופדגוגי עם תכנים איכותיים לכל כל הרבה ילדים מכל רחבי העיר. אנו מודים לכל הצוותים החינוכיים על ההירתמות והובלת הפרויקט במקצועיות רבה."

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...