שתף

העדות המצמררת של יהודית שוש

09:08 01.05.2019

מה חדש בנס ציונה

ניצולת השואה מנס ציונה יהודית שוש התארחה בביתו של יעקב קורץ והעידה בפני עשרות אנשים על זוועות השואה

 

ניצולת השואה יהודית שוש בת ה 91, תושבת נס ציונה ותיקה, הגיעה אמש לביתו של חבר המועצה לשעבר והפעיל החברתי יעקב קורץ וסיפרה בעדות מצמררת על זוועות השואה. 

 

שוש סיפרה על יהדות הונגריה, על התלאות והרוע שראתה וכמובן על ההישרדות האישית שלה. למעלה מ 80 אנשים, כולל ראש העיר שמואל בוקסר, האזינו בקשב רב לעדותה של שוש והבטיחו כי ישמרו את הסיפורים ויעבירו אותם הלאה. לנצח. 

 

יהודית שוש בביתו של יעקב קורץ

 

לאחר הערב המרגש אמר קורץ:


"לפני שנתיים ביקשתי מיהודית שוש, אותה אני מכיר עוד מימי עבודתי במחלקת הנוער בעירייה, שתתארח אצלי ב״זכרון בסלון״ אותו אנחנו עורכים כבר 6 שנים, היא כבר היתה עסוקה, גם שנה שעברה היא היתה עסוקה והבטיחה לי ״בשנה הבאה״.


סיפורה של יהודית על יהדות הונגריה ובודפשט מרתק, מלווה בעדות מזעזעת ובעדות מעודדת, מכיל סיפורים על דם ומוות, על שרידות וגבורה, על רעים ורעים יותר...
יהודית בת ה 91 ועוד קצת מספרת ומתבדחת באחד מסיפורי העדות החזקים יותר ששמעתי, חובה על כל תלמיד וחיל וחיילת. הערב התארחו 80 איש בגילאים שונים יחד עם ראש העיר שמואל בוקסר, וכולם הבטיחו לעצמם להמשיך ולהתמיד בהנצחת העדות של השואה היהודית כדי ששום כח בעולם לא יצליח להשכיח או חס ושלום לעשות זאת שוב.


יהודית ביקשה שלא ניתן לה עוד תעודת השתתפות אז היא קיבלה במתנה מפזית מגיפטד ציפית לכרית שעליה כתוב ״גדולה מהחיים״.
כשתשמעו את הסיפור שלה תבינו את ההקשר המיקרי ביותר למתנה הקטנה שיהודית קיבלה."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...