שתף

העירייה מגיבה בנושא אגרת השמירה

11:41 14.01.2019

מה חדש בנס ציונה

עיריית נס ציונה מגיבה על אגרת השמירה בעיר

 

לאחרונה העלו תושבים טענות רבות בנושא אגרת השמירה ואפילו העלו עצומה בנושא. כעת מגיבה עיריית נס ציונה על העניין.

 

תגובת העירייה: 

"הנדון: תגובת העירייה לנושא עצומה לביטול היטל השמירה בנס ציונה

 

עיריית נס ציונה גובה היטל שמירה על פי חוק עזר עירוני לנס ציונה (שמירה אבטחה וסדר ציבורי) התשע"ח,2017, שתכליתה הגברת הביטחון והסדר הציבורי בעיר נס ציונה.

היטל זה החלה להיגבות בשנת 2001, עם הקמת השיטור העירוני ויחידת אבטחת גני ילדים. עד אותה עת לא היו יחידות עירוניות שנתנו מענה בעיר נס ציונה לאירועי פח"ע (פעילות חבלנית עוינת). 

 


נכון להיום בשיטור של נס ציונה פועלים צוותים מיומנים וחמושים, שייעודם העיקרי אבטחת שלום הציבור בעיר ופועלים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. השיטור מטפל ב: הפרות הסדר הציבורי, מניעת פריצות ועבירות רכוש, סיוע למשטרה, מניעת ונדליזם, טיפול בתאונות דרכים, הפרת חוקי עזר עירוניים ועוד. זאת, באמצעות ביצוע סיורים יזומים, אבטחה סטאטית , מענה לפניות 106, יציאה לאזעקות ולחצני מצוקה, מתן דו"חות, מניעת הקמות רעש,  מחסומים, תצפיות ושימוש במערכת של מעל 500 מצלמות אבטחה הפרוסות בעיר.

 

בזכות פעילות זו הצלחנו להוריד בצורה דרמטית את הפעילות העבריינית בעיר בעשור האחרון, לרבות פריצות לדירות, לעסקים ולרכבים." (עד כאן תגובת העירייה)

 

להלן דו"ח השוואתי על נתוני פשיעה עבריינית (פע"ר) בנס ציונה שהתקבלו ממשטרת ישראל, בין השנים 2006 ו-2017:

 

בכוונת ראש העיר שמואל בוקסר להמשיך ולקדם את יחידות השיטור והאבטחה ובשיתוף-פעולה עם המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל להפוך אותן למערך שיטור עירוני.  לשם כך, כבר קיים ראש העיר פגישה מקצועית עם מפקד תחנת משטרת רחובות ומפקד נקודת המשטרה בנס ציונה ופנה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן כדי לקדם את הנושא.

 

בהתייחס לטענות שעלו בעצומה, להלן תשובות לשאלות:

  • כמה עולה היטל השמירה? התעריף הינו 2.38 ש''ח למ''ר לשנה. דהיינו, משפחה המתגוררת בדירת בת 4 חדרים בגודל 100 מ"ר משלמת סכום של 19.8 ₪ בחודש.
  • למה גובים היטל שמירה אם יש ארנונה? השירות שמעניקות יחידות השיטור והאבטחה הינו שירות שנוסף על השירותים המוניציפאליים "הרגילים" הניתנים עי הרשות, ועל כן אינו חלק מבסיס גביית הארנונה.
  • היכן מושקע הכסף של היטל השמירה? עיריית נס ציונה מפוקחת על ידי אגף חירום וביטחון במשרד הפנים ופועלת בהתאם לכללים המוגדרים בחוק ובכפוף לתכנית שמירה שמטרתה לספק שירותי אבטחה שמירה וסדר ציבורי בשטחי עיריית נס ציונה. תכנית השמירה כוללת רכבי סיור, קטנועים, סיירים ופקחים, מוקדנים ומצלמות אבטחה הפרוסות ברחבי בעיר.
  • האם חלה עלייה בתעריף הארנונה? בשש השנים האחרונות לא חל גידול בתעריף הארנונה למגורים, למעט תוספת המשקללת את עליית המדד ואת השכר במגזר הציבורי כפי שמחייב אותנו החוק.
  • מה השתנה בחודש אוגוסט 2018? השיטור העירוני פעל במתכונת של שיטור משולב מיום הקמתו בשנת 2001 ועד חודש אוגוסט 2018. המשמעות היא שבכל משמרת של הסיור הרכוב הוצב שוטר ממשטרת ישראל. בעקבות החלטה של משטרת ישראל השתנתה המתכונת, כך שהיום בנוסף לרכבי הסיור העירוניים (אכיפה עירונית) נוספה ניידת של משטרת ישראל המאוישת בשני שוטרים. המשמעות היא שבפועל יש יותר ניידות בכל משמרת.
  • האם יש ערך ליחידות שיטור ואבטחה שאין להן סמכויות כמו למשטרה? יחידות השיטור והאבטחה של נס ציונה הוכיחו את יעילותן לאורך למעלה מעשור שנים ותרמו להגברת תחושת הביטחון של התושבים. הנתונים מדברים בעד עצמם: ירידה של כ-80% בעבירות הרכוש בנס ציונה מאז הקמתו של השיטור. בימים אלה מקדם ראש העיר שמואל בוקסר תכנית להקמת מערך שיטור עירוני בשיתוף המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל. היתרון הוא שמדובר בכוח ייעודי משולב, של שוטרים ופקחים.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...