שתף

הפונדק, עידן הקסם והיבשת האחרונה שלי: ספרים רבותיי, ספרים!

16:23 12.11.2018

מה חדש בנס ציונה

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 


האם יש לה על מי לסמוך?

'שמי נייר בוערים' מאת ג'ילי מקמילן הוא מותחן פסיכולוגי מרתק, כתוב להפליא. רייצ'ל הסיטה מבט לרגע ובנה נעלם. היא אכולת רגשות אשם וחוששת לגורלו. התקשורת והציבור יוצאים נגדה ודורשים צדק. רייצ'ל במצוקה: האם יש לה על מי לסמוך? האם נותר מי שיסמוך עליה? גם ג'ים, מפקח בילוש במחלקה לחקירות פליליות, חושד ברייצ'ל ובבני משפחה אחרים. אבל כשהחקירה מסתעפת הוא מגלה שככל שמעמיקים לצלול אל הנפש האנושית - מתגלות תפניות, בחירות ודפוסים חדשים. ד"ר פרנצ'סקה מנלי, הפסיכולוגית שמנסה להבין בדיעבד את האירועים הקשורים בתיק, לעומת זאת, מפקפקת בג'ים ובכשירותו. היא מנסה להבין לא רק מה קרה, אלא גם מדוע בחרו ג'ים ורייצ'ל  בנתיב בו בחרו ללכת. (מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה, 445 עמודים)

 

 

הפונדק

'הפונדק' מאת אריה דריפוס מגולל את מאבק ההיחלצות של אנשים מן היישוב מנפילות העבר. במילים אחרות, הדמויות נדרשות להתמודד עם מחדליהן כדי להחזיר לעצמן את האני האמיתי שמסתתר אי שם מתחת לרבדי תסכולי החיים. הפונדק אמנם ממוקם בישראל, אבל אינו בעל אופי יהודי או ישראלי במיוחד. השוהים בו מגיעים ממדינות שונות, מדתות שונות ומאופקים חברתיים וכלכליים שונים.  דלתותיו פתוחות בפני כל אחד, כל עוד המבקר יכול לעמוד בתנאי היחיד: נטילת אחריות על עצמו. פועלו של הפונדק מזדקר ובוהק בפריפריה הרחוקה. הוא עמיד בפני תעתועי הזמן והחברה ומציע לאורך שנים לא מעטות מקלט למי שחש שאיבד את זהותו. רוב המגיעים לפונדק נווה-דרור מנוסים ומצולקים מכדי לצפות שהגיבנת האישית שלהם תתפוגג במעוז החדש והמוזר הזה, אבל בפונדק כמו בפונדק, הרציונליות מאבדת כל בוקר חלק נכבד מן הרלוונטיות שלה והחלומות הגנוזים רוקמים בו עור וגידים גם אם משאלות הלב כרוכות בהתפשרויות לא קלות. האיגלו במדבר של הפונדק מכריז ברמה ש"כאן הכול עשוי לקרות". תהיה זאת אהבה לוהטת בין כומר קתולי איטלקי לספרית צמרת יהודייה או פסנתרנית בעלת שם עולמי שמדיחה כלים. (הוצאת ספרי ניב, 254 עמודים)

 

 

ההצלחה בהישג ידך

'ההצלחה בהישג ידך - אסרטיביות, מוטיבציה, ניהול זמן והתמודדות עם לחץ' נותן בידי הקורא את הכלים להצלחה, תוך הצגת הנושאים השונים באופן ברור, ממצה ועדכני. הכותבים השונים (ד"ר דנה מישלי, קריסטיאן הרווי, דקלן טרייסי, פרופ' קארי קופר ואליסון סטראו) הינם מומחים, כל אחד בתחומו, המציגים את הנושאים אותם הם חוקרים ועליהם הם מרצים. יסודות ההצלחה נמצאים בתכונות פשוטות לכאורה, שכולן נמצאות בכל אחת ואחד מאתנו, כולם ניתנות לפיתוח ולחיזוק ואת כולן ניתן ללמוד, לשכלל ולהעצים: אסרטיביות הינה התקשורת ״הטובה״, האופן בו מבוצעת התקשורת עם אחרים כך שהתוצאה תענה בצורה הטובה ביותר על צרכי כולם, ובעיקר צרכי האדם המתקשר עצמו, ה״אני״. כך לדוגמא, שבעת הצעדים להתנהגות אסטרטיבית הם: הבנה של סגנונות התקשורת השונים והשפעתם; הכרת סגנון/סגנונות התקשורת שלך; הכרה בערכך ובערכם של אחרים; הגדרה ברורה של מטרותיך; נכונות ללמוד מהצלחותיך ומכשלונותיך; להיות גמיש ולא לצפות ליותר מדי; ללמוד להאזין. מוטיבציה היא הדרך המובילה לאימוץ גישה חיובית, פעילות היוצרת שינויים, בניית הערכה עצמית והגברת יכולת ההשגה והמימוש של יעדים ומטרות. זמן הוא המשאב היקר ביותר העומד לרשותו של כל אדם, הן בחייו הפרטיים והן בחיי העבודה והחברה. ניהול זמן, שיפור וייעול השימוש בזמן, הינו הכלי היעיל ביותר העומד לרשות האסרטיביות והמוטיבציה המוכלים באדם. לחץ, בצורות שונות, הינו הגורם העיקרי הפוגע וחוסם התנהלות יעילה ומועילה. ההתמודדות עם מצבי לחץ היא הצעד הראשון בדרך המובילה אל ההצלחה. (תרגומים: דרורה בלישה, שירה גפן. הוצאת אסטרולוג,319 עמודים)

 

 

אהבה כנגד כל הסיכויים

בספרה 'היבשת האחרונה שלי' מביאה מידג' ריימונד סיפור מרגש על חיפוש אהבה כנגד כל הסיכויים. כמו הפינגווינים שהם חוקרים באנטארקטיקה, כך גם דב וקלר נפגשים פעם בשנה ביבשת הדרומית. דב מכירה את היבשת כמו את כף ידה, ויודעת בדיוק כיצד לשרוד בה. היא לא מרגישה בבית בשום מקום אחר, וככל שהיא מתקרבת אל מדבר הקרח כך חוזרת אליה בהדרגה תחושת החיוּת. שנים רבות עשתה זאת לבדה, ונהנתה מן המרחק מבני אדם אחרים. בעוד בני גילה טרחו על הקמת משפחות משלהם, דב הסתפקה בתצפיות בהרגלי הזוגיות וההורות של הפינגווינים האנטארקטיים. אך מאז שפגשה את קלר, שהצטרף אליה לחקר מושבות הפינגווינים המצטמצמות והולכות, התחילה דב לקוות שתוכל לשלב גם חיי משפחה ואהבה באורח חייה יוצא הדופן, והיא מצפה למפגש השנתי בכיליון עיניים. אך אז, בבת אחת, כל חייה מתהפכים. בדרכה לפגוש שוב את קלר נודע לה שהספינה שעליה הוא אמור להימצא התנגשה בקרחון ונתונה בסכנת טביעה. במקום מפגש אוהבים מלא אושר, היא נקלעת למשימת הצלה מסוכנת שבה היא עלולה לאבד הכול - את אהובה, את עתידה ואפילו את חייה. (מאנגלית: קטיה בנוביץ', הוצאת כתר, 258 עמודים)

 

 

עליהם לגבור על אויב משותף

'עידן הקסם' מאת קרסידה קאוול הוא ספר פנטזיה מקסים לבני נוער. הקוסמים התגוררו ביערות הפרא והתכוונו להמשיך להתגורר שם לצד שאר היצורים הקסומים. עד שהלוחמים שהגיעו ופלשו מעבר לים והביאו איתם כלי נשק חדש שקראו לו ברזל, היחיד שלא הושפע מקסם. תחילה נלחמו הלוחמים במכשפים וחיסלו את כולם בקרב ארוך. הם החליטו לחסל גם את הקוסמים, ואת העוגים ועוד רבים עד שישמידו כל טיפת קסם ביער האפל. לזאר, בנו של מלך הקוסמים, יש בעיה גדולה - אין לו אפילו טיפת כוח קסם. אחרי שניסה הכול, הוא מחליט להיכנס ליער הפרא המסוכן כדי למצוא מכשף ולגנוב את כוחות הקסם שלו. התוכנית משתבשת כשבאמצע היער זאר פוגש את משאלה, נסיכת הלוחמים. יש לה חפץ קסום אסור והיא תעשה הכול כדי להסתיר אותו. אומנם היא נראית כמו מישהי שלא יכולה לפגוע בזבוב, אבל זאר בכל זאת לוכד אותה, כי לוחמים וקוסמים היו תמיד האויבים הכי גדולים.  אך זאר ומשאלה אינם לבדם. בין צללי היער שוכן יצור אפל, שעוקב אחריהם. עד מהרה הנסיך והנסיכה מבינים שרק אם ישלבו כוחות, יוכלו לגבור על אויבם המשותף. (מאנגלית: יעל אכמון, הוצאת זמורה ביתן, סדרת מרגנית, 347 עמודים)

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...