שתף

הצמה, שדות הקטל ולא רעים בכלל ספרים רבותיי, ספרים!

11:34 05.11.2018

מה חדש בנס ציונה

 

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

האם עליו להיכנע לפיתוי להיות מאושר?

'הפיתוי להיות מאושרים' מאת לורנצו מרונה הוא ספר קסום, חכם ומלא הומור על הפן הנוגה של החיים. צ'זרה אננציאטה הוא אלמן בן 77, ציניקן ומריר. כשהוא לא מבלה בחיקה של ר?סנה, שאיתה הגיע להסדר נוח, הוא מעביר את זמנו בביתו כשרק תקתוק השעון מארח לו לחברה. בשאר הזמן הוא מתחמק משכנתו, אשת החתולים, ומשיחות מלחיצות עם שני ילדיו. הוא יודע שבתו מנהלת רומן אסור ושלבנו יש בן זוג קבוע, אבל הם לא מספרים לו על כך והוא גם לא מעז לשאול. כששכנה צעירה ונאה עוברת לגור בדירה הסמוכה, יחד עם בעלה המסתורי והמאיים, ניעור לחיים חוש צדק ישן שצ'זרה שכח מקיומו. סימני האלימות שעל פניה והצעקות העולות מן הדירה הנעולה לא מאפשרים לו להמשיך להתעלם מסביבתו כהרגלו, וכמעט בעל כורחו הוא מתגייס לעזרתה. הוא מזמין אותה לביתו, חובש את פצעיה והופך להיות איש סודה. וכשלבו נפתח, כל עולמו עובר טלטלה. בערוב ימיו צ'זרה מבין את המחיר שהוא משלם על הבחירה לחיות לצד החיים והוא מתמודד עם השאלה אם להיכנע לפיתוי להיות מאושר. (מאיטלקית: יערית טאובר, הוצאת כתר, 248 עמודים)

 

 

כיצד לעשות עסקים עם חברות מתרבויות אחרות?

כיצד לשפר את יכולות התקשורת הבין-תרבותית כדי להגיע להצלחה עסקית בינלאומית? 'Israeli Business Culture' (תרבות ישראלית עסקית) מאת אוסנת לאוטמן, מומחית לתרבות ישראלית עסקית ולפער עם תרבויות אחרות, הוא מדריך פרקטי ראשון מסוגו, בשפה האנגלית, המסייע למקסם את פוטנציאל העבודה של ישראלים עם עובדים/ספקים/לקוחות מתרבויות אחרות. מיועד לעובדים בסביבה מרובת תרבויות עם שותפים עסקיים מעבר לים: עובדים ישראלים שעובדים בחברות בין-לאומיות או עובדים לא-ישראלים שמשתפים פעולה עם חברות ישראליות. הספר מכיל ידע רב שנאסף ונלמד מניסיון של מאות עובדים ומנהלים מהעולם והוא נותן כלים מעשיים למקסום הפוטנציאל בשילוב עובדים ישראלים עם עובדים מתרבויות אחרות. הספר מיועד גם לאנשים שיש להם כבר ניסיון בעבודה בשוק הבין-לאומי. הכלים לצמצום הפער, שנלמדים בספר, משתקפים לקורא באופן ברור, מקצועי ופרקטי וכתוצאה מכך, מתאפשרת תקשורת עסקית שיש בה הבנה עמוקה של הערכים בכל תרבות, בניית אמון, שילוב עובדים חדשים באופן אופטימלי ועוד. הספר מחולק ל-3 חלקים עיקריים: רקע לתרבות הישראלית העסקית, המאפיינים העיקריים בתרבות הישראלית העסקית, ותוכנית פעולה לצמצום הפער הבין-תרבותי. בספר משולבות סיטואציות אמיתיות שמבוססות על סיפורי לקוחות וכמובן טיפים רבים שהתקבלו מניסיון של עבודה בין תרבויות גם לישראלים וגם ללא-ישראלים. לדעתה של אוסנת, הבנת הקולגות, הספקים, המנהלים והעובדים שלכם בכל העולם היא הכרחית להצלחה עסקית בינלאומית. (הוצאת המחברת. 231 עמודים)

 

 

מועדון הרעים-הטובים

'לא רעים בכלל!' שכתב ואייר אארון בליבי היא סדרה קומיקס מלאת הומור לראשית קריאה. תארו לכם שיום אחד טיפוסים מפחידים במיוחד ינסו להפוך לגיבורים. זה בדיוק מה שקרה כשמר זאב, מר כריש, מר נחש ומר פיראנה, החליטו להקים את מועדון הרעים-טובים. בספר הראשון בסדרה הכוונות הטובות מסתבכות וכשמעורבים בעסק חתול מבוהל, גורילה טיפש ומאתיים כלבים. הבלגן כבר הופך להרפתקה. בספר השני 'מבצע תרנגולת' עשרת אלפים תרנגולות לכודות בחווה סגורה ומאובטחת וחולמות לצאת לחופשי. מי יציל את המסכנות הקטנות? מועדון הרעים-הטובים כמובן. מר זאב מתלהב, מר כריש מתנדב, מר פיראנה לא מאכזב, מר נחש סתם רעב. מה כבר יכול להשתבש? והתוצאה היא הרפתקה מסמרת נוצות. (מאנגלית: ארז אשרוב, הוצאת כנרת, 138 עמודים, 140 עמודים, מנוקד)

 

 

יש להן שאיפה לחירות

'הצמה' מאת לטישיה קולומביאני, במאית, שחקנית, תסריטאית וסופרת צרפתייה, מביאה בספרה את סיפורן של שלוש נשים הנמצאות בשלוש יבשות ולהן אותה שאיפה לחירות. הודו. סמיטה מוקצית, שחולמת לראות את בתה נחלצת מחייה האומללים ולומדת בבית הספר. סיציליה. ג'וליה עובדת בבית המלאכה של אביה. כשהוא נפגע בתאונה היא מגלה שהעסק המשפחתי על סף פשיטת רגל. קנדה. שרה, עורכת דין מפורסמת צפויה להתקדם לניהול המשרד, כשמתברר לה שהיא חולה במחלה קשה. סמיטה, ג'וליה ושרה, הקשורות בבלי דעת דרך הדבר הכי אינטימי וייחודי להן, מתקוממות נגד גורלן ומחליטות להיאבק. סיפורן המבעבע מאנושיות הוא צמה קלועה עשויה תקווה וסולידריות. (מאנגלית: אביגיל בורשטיין, הוצאת מחברות לספרות, 192 עמודים)

 

 

העולם המסעיר של פורטנייט

'שדות הקטל' מאת דווין הנטר הוא הראשון בסדרת 'לכוד בבאטל רויאל FORTNITE'. סוף-סוף הגיע היום הגדול של גרי: שנת הלימודים הסתיימה, ועכשיו הוא יכול לשחק פורטנייט! גרי מוכן לביקור ראשון בעולם חדש ולא מוכר. הוא לא יודע שבתוך דקות ספורות יהיה לכוד בעולם הזה! הוא מוצא את עצמו בתוך המשחק, ואיתו 99 שחקנים נוספים. העונה עומדת להתחיל ובסופה רק החמישה שיגיעו למקומות הראשונים יוכלו לחזור למציאות. האם גרי יהיה אחד מהם? הצטרפו לגרי וחבריו להרפתקה מותחת בעולם המסעיר של פורטנייט. (מאנגלית: דוד חנוך, הוצאת כנרת, 119 עמודים)

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...