שתף

הקצינה מנס ציונה שעשתה היסטוריה בצבא

09:38 22.07.2020

מה חדש בנס ציונה

גאווה ענקית: סרן נוי מגנזי מנס ציונה עשתה היסטוריה כאשה הראשונה בתפקידה, פורשת מהצבא. סקירה וראיון עם הלוחמת ששברה כל תקרת זכוכית שיש

 

 

 

סרן נוי מגנזי הינה האישה הראשונה בצבא אשר הגיעה לתפקיד קצינת בטיחות בחטיבה ואחריה הגיעו נשים נוספות ואיישו את התפקיד בחטיבות השונות.

 

לאחר שנתיים כקצינת הבטיחות בחטיבת פארן, סרן נוי מגנזי מסיימת את תפקידה ויוצאת לאזרחות.

 

סרן נוי מגנזי עברה דרך ארוכה בצבא- תחילה התגייסה כלוחמת בגדוד קרקל, בו תפסה את קו נחל עוז במבצע צוק איתן, ועד להמשך תפקידי פיקוד בגדוד ברדלס וגדוד לביא הבקעה, עד שהגיעה לתפקיד קצינת הבטיחות בחטיבת פארן בו ביצעה תהליכים נרחבים והובילה את החטיבה לזכייה בפרס מז״י לבטיחות לשנת 2019.

 

נוי מגנזי בת 26, גרה בנס ציונה, יש לה שלושה אחים קטנים. נוי אוהבת את הים, אוהבת לצלול ויש לה כוכבי צלילה. גדלה בתנועת נוער הצופים והמשיכה לשנת שירות ״אחרי״,  בה מעבירים לחניכים שיעורי כושר קרבי.

 

לפני השירות התחילה לחקור איפה תוכל לעשות את השירות המשמעותי ביותר והבינה שרוצה להגיע ללוחמה ולתרום כמה שיכולה.

 

נלחמה כדי להגיע לגדוד קרקל ולא וויתרה עד שקיבלה את הגיבוש ועברה אותו. מגנזי התגייסה בנובמבר 13 ללוחמה בגדוד קרקל, עברה טירונות ואימון מתקדם ומיד המשיכה להקצאה ראשונה בקורס מ״כים.

 

 

 

כשהייתה בהכנה לקורס החל מבצע צוק איתן. כל הלוחמים בהכנה הצטרפו לכוח של בית הספר למקצועות החי״ר והגיעו לבצע תעסוקה מבצעית בשטחי כינוס בנחל עוז במהלך כל המבצע. היא מספרת שזאת הייתה התקופה המשמעותית והמאתגרת ביותר בכל שירותה הצבאי.

 

משם המשיכה לקצונה ופיקדה על הפלוגה השלישית בגדוד ברדלס, המשיכה לתפקיד ס׳ מ״פ ומשם לקצינת בטיחות בחטיבת פארן. היא האישה הראשונה שאיישה את תפקיד קצינת הבטיחות בצה״ל ובמהלך תפקידה הובילה פלטפורמות שונות, היא נכנסה בשלבי הקמת החטיבה והובילה פלטפורמות חדשות מההתחלה.

 

קידמה את תחום הבטיחות ברכב, בתחום האש ופיתחה אמצעים לייעול ניהול ושימור הידע בחטיבה. רואה בתחום הזה חשיבות עצומה ופעלה ללא הפסקה כדי לשפר ולמקסם את הבטיחות בחטיבה. החטיבה זכתה בפרס הבטיחות של מז״י לשנת 2019. 

 

נוי מספרת שמרגישה שתפקידי לוחמה ופיקוד בצבא הם שליחות עצומה ושיש לה את הזכות להעביר ללוחמים את השקפת העולם שלה. מה שמשך אותה להמשיך לפעול ולעשות את תפקידה בצורה הטובה ביותר הם האנשים. היא מרגישה שיש לה את הזכות לפקד, הזכות לגעת באנשים, לעזור, לתמוך, להכווין ולהוביל את החיילים והחיילות למקסם את היכולות שלהם, להוביל אותם לדרך המצוינות ולהוביל אותם לא לעצור עד שמגיעים לקצה גבול היכולת ולתחושת מיצוי עצמי. נוי מרגישה שהחטיבה היא המשפחה שלה ושהמקום בו גדלה הוא חיל הגנת הגבולות, הכומתה המנומרת ונוף המדבר.

 

 

 

 - נוי, עשית הרבה תפקידים משמעותיים, מה התפקיד שהכי אהבת או היה משמעותי עבורך?

" האמת היא שבכל תפקיד היה לי את המשמעות שלו. קשה לבחור משהו ספציפי כי הכל השפיע לי. בין אם זה במחלקה שלי שהייתי מ"מ מול החיילים או בתפקיד סמ"פ שזאת אחריות מאוד גדולה ועיסוק אחר לחלוטין וכמובן העיסוק הנוכחי שהעשייה בו היא מדהימה. "

 

- עשית שירות משמעותי וניפצת לא מעט תקרות זכוכית. איזה מסר יש לך לחיילות צעירות שעכשיו מתגייסות?

" שיילכו עם החלום שלהם עד הסוף. שיעשו מה שהן רוצות. שיילכו עם מה שבוער להן ולא משנה מה יגידו או איך יסתכלו עליהן. היום זה כבר מקובל לקבל תפקידים כאלה ואחרים בניגוד ללפני כמה שנים ועדיין אני אומרת. הכל תלוי בנו. שיגשימו את החלומות והמטרות שלהן"

 

- הגעת להישגים נפלאים בצבא. אלו היו המטרות והחלומות שלך?

" החלום שלי היה להגיע לקרקל. מבחינתי זה היה ההישג הכי גדול שלי. אם הייתי אומר לי שהייתי מגיעה לכל התפקידים שעשיתי כנראה שהייתי צוחקת. הגעתי להרבה תפקידים משמעותיים שלא חשבתי שאגיע אליהם ולהישגים עצמם."

 

- את יוצאת לאזרחות. איזה כלים את לוקחת איתך מהצבא?

"יש המון כלים שאני בטוחה שהם יסייעו לי. זה בעיקר הביטחון העצמי שלי. גם ביני לבין עצמי וגם ביני עם עבודה מול אנשים. בנוסף יש לי הרבה כלים להתמודד עם נוער בחוץ. 

הצבא נתן לי הרבה דרכי פעולה כאלה ואחרים. אלה דברים שתוך כדי האזרחות ארגיש אותם. חד משמעית, הצבא פיתח אותי בציר האישי. 7 שנים לא הולכות ברגל"

 

- את כבר יודעת מה תרצי לעשות באזרחות?

" כן. ארצה ללמוד חינוך של נוער בסיכון לפני פליטות ממערכות. השוליים של הנוער. אני רוצה לעזור להם. להיות איתם. לקדם אותם. לפני הצבא עשיתי שנת שירות עם נוער והבנתי שזה תחום שמאוד מעניין אותי"

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...