שתף

הקריאה הנרגשת של טלי חייט

14:30 14.10.2018

מה חדש בנס ציונה

טלי חייט בקריאה נרגשת לנשות ציונה: " צאנה להצביע לטובת נס ציונה- זה בידיים שלנו"

 

סיעת לב מציגה רשימה חזקה ואיכותית והרבה כוח נשי. ברגישות ובנחישות.

 

חברת מועצת העיר טלי חייט, המתמודדת בבחירות הקרובות בסיעת לב כמספר שתיים של שחר רובין, יצאה בקריאה אישית נרגשת לנשות נס ציונה לצאת ולהצביע על הצוות הניהולי שיוביל את העיר בשנים הבאות.

 

טלי חייט ושחר רובין. "האיש הנכון להנהיג את נס ציונה"

 

חייט, מחברות המועצה הוותיקות, החרוצות והמשפיעות ביותר שידעה נס ציונה בעשור האחרון,  החלה את דרכה הפוליטית  לפני כחמש עשרה שנה כשהקימה את מפלגת הצעירים לצד רובין ושימשה כחברת מועצה בסיעתו של ראש העיר הפורש, יוסי שבו, כעת היא שבה הביתה.


טלי, מה הביא אותך לסגור מעגל והצטרף לשחר רובין?

"עם הודעת פרישתו של יוסי שבו מהחיים הפוליטיים נדרשתי לקבל החלטה לגבי המשך דרכי הפוליטית. הפוליטיקה עבורי היא אמצעי לקדם מטרות ציבוריות ולא אישיות. נס ציונה היא בית עבורי כאן נולדתי, גדלתי והתחנכתי וכאן אני מחנכת את בנותיי, הילי וליבי. הבחירה לחזור למפלגה ששחר ואני הקמנו לפני  15 שנה היא בחירה ללכת עם הלב, אני מאמינה בשחר כמנהיגה הטבעי הבא של העיר ואני מודה לו על האמון ועל ההזדמנות לשוב ולהיות חלק פעיל מסיעת לב בעשייה ולטובת הציבור". 

 


טלי חייט,  בת 44, אם לשתי בנות, ילידת ותושבת נס ציונה, מגיעה עם ניסיון חברתי מוכח, במשך עשור עוסקת בתפקידי ניהול ומפתח במגזר השלישי, בתפקידה הנוכחי משמשת כסמנכ"לית בעמותת 'יד לילד המיוחד'.


- חמש עשרה שנים במועצת העיר זה פרק זמן לא מבוטל. מהם ההישגים שאת עומדת מאחוריהם?


"לאורך כל שנות התנדבותי במועצה פעלתי  לקידום פרויקטים ומיזמים קהילתיים וחינוכיים בעיר ובהם: גראז' סייל עירוני, עידוד אומנים ואומנות צעירה, הובלת החינוך האנתרופוסופי וקידום תכניות בחינוך המיוחד בעיר, הרחבת מערך המלגות לסטודנטים במסגרת ועדת המלגות, הקמתי גם עם נשים מובילות נוספות מהעיר את מועצת הנשים העירונית, המודעות לפעילות נשים עלתה לאין ערוך וכיום יש מגוון רחב לפעילויות העצמה והעשרה לנשים בגילאים השונים. בתקופתי כמחזיקת תיק ספורט נשים, המודעות לספורט הנשים בעיר עלתה משמעותית, פתחנו קבוצת כדורגל נשים ובנות בעיר, כמות הנשים שלוקחות חלק בפעילות ספורטיבית בעיר, וכמות הקבוצות והמגוון הן במספרים הגבוהים מאי פעם, אני גאה בנשות נס ציונה ושמחה להוביל יחד עם נשים רבות בעיר יוזמות לרווחת הכלל".

 

 

 

 

אגב נשים, כחברת מועצה ותיקה וכאחת שמזוהה, יותר מכל, עם קידום והעצמת נשים בעיר, מה העצה  שלך לנשים  חדשות שנכנסות לזירה הפוליטית?


"קודם כל, אני נמנעת מלהשתמש בביטוי:  'העצמה נשית' , אני חיה אותה יום יום שעה שעה. אני חושבת שהעצה הכי טובה לנשים שרוצות להיכנס למגרש הפוליטי היא לא להיבהל מהמילה פוליטיקה.  פוליטיקה היא לא מילה גסה.
לפוליטיקה ובמיוחד בזירה המוניציפאלית,  יש יכולת השפעה רחבה יותר על הנושאים הקרובים שמעסיקים אותנו בחיים, על מסגרות החינוך שישהו בהם הילדים שלנו בשעות היום, על גני השעשועים בהם יבלו הילדים שלנו אחר הצהריים ועל והצמיחה וההתפתחות שלהם בעתיד. הרשות המקומית היא זו שדואגת לרווחת התושבים ולכן חשוב שכמה שיותר נשים תהיינה שותפות לתהליכים האלה וחשוב לא פחות,  שתצאנה להצביע עבור עתידן ועתיד משפחותיהן".

 

מערכת הבחירות הנוכחית בעידן הדיגיטלי מורכבת בלשון עדינה, איך את חווה אותה ?


"זה נכון. האתגר הדיגיטלי הוא ההתמודדות המורכבת ביותר של מערכת הבחירות הנכחית, השיח ברשתות החברתיות זולג לעיתים לפסים שאינם מכבדים ועדיין,  תתפלאי לשמוע, שעל אף היריבויות בין המחנות הפוליטיים השונים,  יש גם כמה חברויות שמצליחות להישמר בין המועמדים, חשוב לי להזכיר לכולם שעוד רגע תסתיים מערכת הבחירות, הרוחות ישככו ואנחנו נמשיך להיות שכנים ולהיפגש באסיפות הורים ובתור לסופר, בואו נשמור על שיח חיובי ומכבד כמו שאנחנו רגילים בנס ציונה".


מרשים מאוד. ומה היעדים הבאים שלך בקדנציה הבאה?

"אותי לא מעניין איזה "תיק" אחזיק,  אני לא מתעסקת בתיקים, אני אקבל תחומי אחריות אנהל אותן ואביא אותן לביצוע ברמה הגבוהה ביותר. אני פרויקטורית בנשמתי וכל פרויקט או תכנית שלקחתי על עצמי לקידום בעיר ומחוצה לה תמיד בוצע על הצד הטוב ביותר. אני אשמח לקדם נושאים באג'נדה החברתית כמו:שיפור השירות לתושב  והתאמת המערכות לעידן הדיגיטלי המתקדם, קיצור התורים והנגשת שירותים שיותאמו לעידן החדש, חשוב לי להמשיך ולטפל בהקמת בית ספר דמוקרטי מוכר ורשמי, בשיתוף פעולה מלא עם הרשות ובפיקוח משרד החינוך ובהעתקת בית הספר האנתרופוסופי לשטח קבע, בהכנסת גני הילדים האלטרנטיביים למערך הגנים ברשות ובחיזוק החינוך המיוחד והמשפחות וכמובן, נושא הנשים – המשך הגדלת התקציבים לספורט הנשים ולספורט העממי, מתן מענה לכל קבוצת הספורט נשים, נערות וילדות והקמת בית לנשים, בית בו כל אישה בכל גיל ובכל שלב בחייה תוכל לקבל רשת תמיכה ומענה הוליסטי בהתאם לצורך שלה"

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...