שתף

הרכב של גוגל מגיע לצלם את נס ציונה

22:50 14.10.2018

מה חדש בנס ציונה


תאגיד 'גוגל' ממשיך בשדרוג ובפיתוח כלי המיפוי שלו: Google Street View

בתקופה הקרובה תחזור ניידת המיפוי המצולם שלו לנוע בכבישי ערי השפלה, בהן נס-ציונה וסביבותיה. מסע המיפוי באזור מיועד להתקיים בין התאריכים 2 ל-10 בינואר 2019


האזורים הכחולים המסומנים במפה מציינים את המיקומים בהם כבר בוצע מיפוי ראשוני בעבר, בעולם כולו. ברשימה מטה מצוינים לוחות הזמנים להמשך מהלך המיפוי בישראל. ב'גוגל' מבהירים, כי כאשר הרשימה מציינת עיר מסוימת, יש להביא בחשבון כי היא כוללת ערים ויישובים קטנים יותר, הנמצאים במרחק נסיעה ממנה.

 

'גוגל תצוגת רחוב' (באנגלית: Google Street View) הוא שירות של חברת 'גוגל', המוגש כחלק מ-Google Maps ו-Google Earth, המאפשר לצפות בתמונות פנורמיות ממיקומים רבים ברחובות ערים רבות בעולם. השירות מאפשר למשתמש 'לשוטט', באופן וירטואלי ברחובות הערים ולהביט לכל כיוון, כאילו הוא עצמו צועד ברחוב.

 

ניידת המיפוי בפעולה בירושלים. תצלום ארכיון: 'ויקיפדיה'

 

השירות הושק לראשונה ב-25 במאי 2007. יצירת מאגר התמונות מתבצעת על-ידי כלי-רכב הנוסעים ברחובות הערים כשהם מאובזרים במצלמה פנורמית המצלמת תמונות ב-360 מעלות. את התמונות מחברים ביחד ומעלים לאתר, וכך מאפשרים לצופה להביט לכל כיוון בו יחפוץ.

 

על-פי מפות הכיסוי של השירות בישראל יש ל'גוגל', ככל הנראה, את מפת הפריסה המעודכנת של כל 'הנקודות החמות' של רשתות ה-Wi-Fi בישראל, בהיבטי מיקום ושמות הרשתות. נתונים אלה מאפשרים לחברה לתת שירותי מיקום למשתמשיה בדיוק של מטרים בודדים, על-ידי הצלבת נתוני קליטת ג'י.פי.אס, רשתות הסלולר ורשתות הוויי-פיי באופן רצוף, וניהול וטיוב רצופים של כל המידע הזה, כל הזמן.

 

מפת הכיסוי של Google Earth

 

בספטמבר 2011 החלה 'גוגל' לצלם רחובות בישראל, ובאפריל 2012 הוצגו בשירות רחובות תל-אביב, ירושלים וחיפה. עד חודש נובמבר 2013 כמעט כל המרחב הבנוי בישראל צולם והפך לזמין לחיפוש וצפייה באמצעות השירות. מסיבות ביטחוניות הושמטו אזורים מרכזיים בתוך שטחי הצילום, בהם גם אזור הקריה ובסיסי צבא נוספים. בעשור השני של שנות האלפיים נצפו מכוניות צילום של 'גוגל' מעבר לקו הירוק.

 

לוחות הזמנים למיפוי המחודש

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

Loading...

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...