שתף

השינוי הגדול של עיריית נס ציונה כלפי הקהילה הגאה בעיר

14:55 21.06.2020

מה חדש בנס ציונה

עיריית נס ציונה עברה שינוי גדול בכל מה שקשור לקהילה הגאה בעיר. תנועת הנוער הגאה "איגי" קיימת כבר למעלה משנה בעיר

 

 


נס ציונה היא עיר שאוהבת את השקט שלה. יש בה מידי יום הבנה של 'חיה ותן לחיות' – חילונים עם חרדים, ענייני כשרות, בתי כנסת מרובים בכל שכונה ולמולם פעילות בשבתות, מעין 'סטטוס קוו' שכזה, תמונה מאוזנת של ארץ ישראל.


במשך כל השנים העירייה נשמרה כפי הנראה, מלשלב את תנועת הנוער 'איגי', להעניק שירותים ממוקדים לקהילה ולצרכיה וכמובן, לציין את חודש הגאווה.


הפעם, הבדיקה שלי מראה שהרוחות משתנות.


בבחירות בוקסר אמר באופן מובהק וברור, בחוגי בית ובפוסטים  - אם יש ביקוש, תפקיד העירייה לספק היצע.


ואכן, בוקסר מסייע לקהילות הדתיות בעיר בפעילויות, במענה ובתקצוב.


טוב לדעת, שהעירייה רואה גם את ביקוש הקהילה הגאה. הורים לבני נוער גאים, בני נוער מהקהילה, משפחות חד מיניות מקבלות לראשונה התייחסות בעיר.


תנועת 'איגי' נפתחה כבר לפני שנה ומתייצבת בפעילות תמיכה לבני נוער. הנתונים מראים אחוזי התאבדות גבוהים בקרב בני נוער להט"בים, ואין ספק שהתמיכה הזו משמעותית עבורם ועבור משפחותיהם.


החודש, לראשונה בעיר מתקיימים גם שני אירועי גאווה – האחד – הרצאה של יובל כדורי, בן העיר לצוותים חינוכיים, על חוויותיו כנער מתבגר ובן הקהילה הלהט"ב, על הקשיים והאתגרים – וגם על נצחונות.


השני – הרצאה של תנועת 'איגי' – 'גאווה היא לא מילה גסה', ערב חווייתי מעורר השראה בנושא זהות מינית ומגדרית. 


אירועים אלו מתבצעים בסיוע מחלקת הנוער, באופן ישיר עם קהלי היעד ונעים לראות שיוצאות פעולות מתקדמות וליברליות לראשונה בעיר.

 

מעבר לתליית דגלים בשדרה, צביעת ספסלים ותאורת אצטדיונים, פעולות אלו הן שיביאו את הסבלנות והפתיחות לאחר.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...