שתף

השנה העסקית של חיי

12:18 05.08.2020

מה חדש בנס ציונה

ראיון אישי וצמוד עם אחת מנשות העסקים המצליחות של השנה בנס ציונה, רואת חשבון אורטל דוידסון:

הבחירה להפוך משכירה לעצמאית, הפריצה העסקית שהביאה לפתיחת חברה, חלומות, רגע מרגש אחד שעברה, והחיים לצד בעל שאפתן ודרמטי 24/7.

 

השעה 8:15, אנחנו נמצאים בבניין המשרדים 'קני סנטר'. שברחוב החרש 16. כניסת הבניין מופצת בריח הנעים שמגיע מהמאפיה, אבל אנחנו לא מתפתים, אלא עולים לקומה השלישית, בה אנו מחפשים את משרדם של הדוידסונים. מהר מאוד אנחנו מגיעים לדלת ממותגת שדי קשה לפספס ושמחים שהגענו ליעד. צלצול בכניסה, ותוך שניות מקבלת אותנו בחיוך חיה, אחת מעובדות המשרד, "תכף אורטל תתפנה, בינתיים מוזמנים ליהנות מקפה בעמדת ההמתנה שלנו".


ניצלנו בינתיים את הזמן כדי להתרשם, ומהר מאוד הבנו שהציפייה שלנו להגיע למשרד רואי-חשבון אפרורי - מתפוגגת. במקום זה, מקבלים אווירה צעירה ורומנטית, בצבעי סגול וכחול, התואמים את מיתוג החברה. ברקע אנו מבחינים בדלת זכוכית סגורה ומצליחים לשמע רחשי שיחה, שאיך לא, קשורה למשכנתאות. אבל לא לשם כך התכנסנו, אלא להכיר מקרוב את אחת התגליות של עולם העסקים המקומי שלנו בנס ציונה - רואת החשבון אורטל דוידסון, שמוכרת לרבים גם כפעילה חברתית ושגרירה מקומית במסגרת 'הבנק החברתי למזון תינוקות'.

 

אורטל דוידסון

 

אורטל מסיימת את פגישת הבוקר עם לקוח חדש ומתפנה עבורנו בחיוך.

אז אורטל, בואי נתחיל - ספרי קצת על עצמך

(מיד אורטל מורידה מעט את הראש בחיוך נבוך)

"אני לא כל-כך רגילה לדבר על עצמי. אז ככה, נתחיל קצת מהתחלה. גדלתי בעיר לוד, במשפחה מרוקאית מסורתית. משם עברנו לרחובות, שם גרתי במשך 4 שנים, עד שעברתי לגור יחד עם בעלי, רותם. יש לנו 3 נסיכים מושלמים, מתגוררים בשכונת ארגמן ומאוהבים בעיר ובשכונה בפרט. אני רואת חשבון 10 שנים, כאשר לפני כמעט שנה עברתי מעוסק מורשה לחברה בע"מ יחד עם בעלי. כיום עובדות איתנו עוד 2 עובדות, והצפי שלנו להמשיך לגדול ככל שתימשך קליטת בעלי עסקים בעיר בחברתנו. יש לנו עוד הרבה תוכניות ושאיפות לקראת השנה הבאה, בכדי לממש את השליחות שלנו - להביא אנשים להרמוניה עם כסף ורווחה כלכלית בבית ובעסק".

 

 

מאיפה הגעתם אלינו?

"אני ובעלי הגענו מבאר יעקב המקסימה, לפני כ-5 שנים, רותם התגורר שם במשך 23 שנים, ואני ברחובות, עד שעברנו לגור יחד. ההחלטה לעבור לנס ציונה לא הייתה פשוטה עבורנו, במיוחד עבור רותם, שמאוד קשור לבאר יעקב. כיום אני שמחה על הצעד שעשינו. יש כאן חיי קהילה מעולים, חינוך ברמה גבוהה, מבחר פארקים, ובכלל, אווירה עם אנרגיות חיוביות בעיר".


ספרי לנו על הפריצה העסקית שלך

"אני עצמאית כבר הרבה שנים, אבל עשיתי זאת במקביל לעבודתי כשכירה. במילים אחרות, לא השקעתי את כל כולי בעסק. לא יודעת להצביע על הסיבה העיקרית, אבל כנראה שזה מתוך חשש טבעי, כפי שקיים אצל כל אחד מאיתנו, לפני מעבר להיות עצמאי. היה לי חשוב לבנות תשתית נכונה לפני שאצא לדרך. היום אני יכולה להעיד שאותה תשתית היא אחד הדברים החשובים לפני שקופצים למים ומקבלים החלטה להיות עצמאיים. דבר נוסף, בעלי עצמאי הרבה שנים בתחום יעוץ משכנתאות, ושאבתי ממנו השראה, כי הוא עבר תהליך דומה והצליח. כיום, אני מלווה מעל 70 בעלי עסקים מנס ציונה, שרובם נקלטו בשנה האחרונה, כל אחד מהם הוא עולם ומלואו מבחינתנו ומרגישים חלק בגדילה והצמיחה העסקית שלו. היעד שלנו להגיע ל-130 בעלי עסקים בשנה הקרובה, ולצורך כך כבר נערכנו עם שתי עובדות מוכשרות, שתומכות בכל המערכת שבנינו."

 


עדיין, שני בני-זוג עצמאיים ועוד באותה חברה, צריך אומץ. מאיפה הכל התחיל?

"הכל התחיל עוד מהתקופה בה הייתי שכירה בתחום שבו אני עוסקת היום. יום אחד הגיע לרותם לקוח ליעוץ משכנתא שהיה עצמאי וחיפש רואה חשבון. בעלי, באופן טבעי, שאל אם המשרד בו אני עובדת יוכל לתת שירות ללקוח, אמרתי שוודאי. אני אפילו אדאג לתת לו את השירות באופן אישי. באותו ערב רותם שאל אותי שאלה ששינתה הכל: 'למה את לא יכולה לתת לו את השירות באופן עצמאי?' אז ירד האסימון, והבנו את גודל הפוטנציאל הלא ממומש שנמצא מול עינינו. מיד פתחתי תיק עצמאי, ופנינו לכל לקוחותיו והבאנו להם את הבשורה החדשה: הרחבנו את השירות, ומעתה אנו עובדים יחד ומציעים שירותי ראיית חשבון. הקמנו מאגר לקוחות שעם השנים ממשיך איתנו ומהווה ערוץ שיווקי עיקרי מפה לאוזן."

 

 

ספרי על רגע מרגש אחד שעברת

"ערב פתיחת המשרד. זה הרגע שבו הבנו שהגשמנו חלום והשגנו מטרה. כמות האהבה והאהדה שקיבלנו מסביב - גרמה לנו להתרגשות עצומה. רגע השיא היה כשראש העיר בירך אותנו ופירגן לרותם, זאת הפעם הראשונה שראיתי אותו דומע מהתרגשות, ולעיניי כל הנוכחים, הוא מהווה עבורו השראה. התרגשתי לא פחות ממנו והרגשתי גאווה עצומה."

 


מה התוכניות המקצועיות והאישיות שלך לעתיד?

"לא סתם אני קוראת לשנה האחרונה 'השנה העסקית של חיי', גם ברמה האישית פרצתי החוצה. אני לומדת המון בתחום המקצועי. לדוגמא – יעוץ לפני פרישה. אני מזהה צרכים של לקוחות שאין להם מענה, וכך אני בונה מעטפת מקצועית לכל תחום פיננסי שיידרש. ברמה האישית, אני קוראת המון, ועכשיו התחלתי לקום כל בוקר ב-05:00, לעשות ספורט, והרבה. אפילו הורדתי 9 ק"ג."

 

בואי נדבר מעט על חיי המשפחה וזוגיות, בעלך אושיית פייסבוק מוכרת בתחום יעוץ משכנתאות

"כן, רותם כבר 11 שנים בתחום של משכנתאות, עוד מהיום שקנינו את הדירה הראשונה שלנו. הוא הקים את העסק מהמלצות בפייסבוק ועד היום אין לו כמעט ערוצי שיווק מעבר לזה. יש לנו זוגיות חלומית, על אף שאנחנו גם שונים בהרבה תחומים. אני יותר שקטה, מאופקת, מרוכזת בעשייה, פחות מחפשת רעש ועניינים. רותם, לעומת זאת, מחפש את האש, הבלאגן והדרמה. חייב להיות במרכז, לבלוט ולהוביל. דוגמא לכך היא תקופת הבחירות, שרותם לקח בה חלק מאוד פעיל, בזמן שאני התרחקתי מזה, כמו מאש."


למה?

"לא מתחברת, נראה לי בזבוז של זמן יקר. כבר בחוג בית הראשון של ראש העיר, שמואל בוקסר, רותם נקשר אליו מהר מאוד. זה הזכיר לי שכשרותם היה שכיר, בתפקיד סמנכ"ל תפעול, תמיד נמשך לאנשי תעשייה ועסקים מצליחים, ומכאן החיבור המהיר, כי בוקסר בדיוק כזה. או שרותם היה בחוג בית או שהוא היה בבית, אבל הראש שלו היה במה קורה בחוג בית שהוא לא נמצא בו."

"יש לרותם לב ענק, תמיד חושב על נתינה לאחר, אהבת חינם. מוכשר בעבודתו, ולקוחות פשוט מכורים אליו, ממליצים, ותמיד מתייעצים איתו בכל מהלך פיננסי שעושים".

 

בתמונה: רותם דוידסון. צילומים: סיוון ספיר

 

מה המסר העיקרי שלך לעולם?

"תעשו מה שאתם אוהבים, מתי שאתם חושבים שהכי נכון, ולכו עם זה עד הסוף. זאת האמת והשליחות שלכם לעולם. רק לא לשכוח לעשות זאת בצורה אחראית.

אני מוקירה תודה לשותף המדהים שלי ועל המשפחה האישית והעסקית שבנינו, וכמובן, ללקוחותיי, שבוחרים בי בכל פעם מחדש".

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...