שתף

השקיפות של אתר העירייה

14:09 19.12.2019

מה חדש בנס ציונה

אתר העירייה של נס ציונה זכה לציון גבוה במדד השקיפות

 


בכנס "מדד שקיפות האתרים ברשויות המקומיות 2019" של עמותת "שקיפות בינלאומית ישראל", שהתקיים שלשום, קיבלה נס ציונה את הציון 95 והיא נמצאת במדד +A שהוא הגבוה ביותר.

 

בשנת 2019 הורחב מדד השקיפות באופן ניכר והוא כולל 90 קריטריונים תוך מתן דגש מיוחד על מידת השקיפות בתחומי תכנון ובנייה, חברות ועמותות עירוניות, מכרזים, ורישוי עסקים.

 

זאת בנוסף לקריטריונים הנבדקים מדי ­­­­שנה ובהם פרסום תקציב הרשות, פרוטוקולים מישיבות המועצה, מענקים ותמיכות וארנונה.

 

 

 

באירוע השקת המדד קראה השופטת (בדימוס) נילי ארד, יו"ר עמותת עמותת שקיפות בינלאומית ישראל – שבי"ל, למינוי קבוע של ממונה על שקיפות בכל רשות ואמרה: "אנו מבקשים באמצעות המדד להעביר את המסר הנוגע לכולנו כאזרחי מדינת ישראל וכנציגי הרשויות המקומיות – והוא מחויבות רשויות השלטון והממשל כלפי הציבור בכללותו, להתנהלות בשקיפות, ולהקפדה על ערכי האתיקה, טוהר המידות והשוויון. במדד 2019 הובררה המודעות שגילו ראשי השויות לחשיבות השקיפות ולשיתוף המידע, אך לצד זאת יש לפעול למינוי ממונה שקיפות קבוע בכל רשות אשר במסגרת פעילותו, ירכז את חובת חופש המידע והמצאתו לציבור ואת שיכלול האתר הווירטואלי והמידע שבו, דרך קבע באופן שהציבור ימצא בו כלי נוסף לקשר עם הרשות ועם השירותים עליהם היא מופקדת."

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...