שתף

התחדשות עירונית בנס ציונה

15:28 04.06.2020

מה חדש בנס ציונה

עיריית נס ציונה הקימה מנהלת להתחדשות עירונית. אלה הן משימותיה לגבי 7 המתחמים המקודמים בעיר

 

ביוזמת ראש העיר שמואל בוקסר, הקימה העירייה את המינהלת להתחדשות עירונית, במימון משותף יחד עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.


תפקידה של המינהלת להתחדשות עירונית הוא לנהל תהליכי התחדשות בשקיפות מלאה ובאופן מקצועי, יעיל ומהיר, תוך שמירה על האינטרס הכלל עירוני מחד ועל אינטרס התושבים מאידך.

מטרת ההתחדשות הינה לעלות את איכות החיים של התושבים, לשדרג את תנאי המגורים הקיימים, שדרוג המרחב הציבורי, תשתיות ושירותי החינוך והחברה. התכניות להתחדשות עירונית תאפשרנה השגת יעדים אלו על ידי קביעת זכויות, הוראות והגדלת שטחי ציבור. התכניות תקבענה הנחיות בינוי שיאפשרו את הריסת המבנים הקיימים ובניית מבני מגורים חדשים בפרויקטי פינוי בינוי.

 

ראש העיר שמואל בוקסר: "אני רואה את ההתחדשות העירונית כאחד הנושאים הבוערים ובראש סדר העדיפות העירוני. תהליך שבו העירייה מעורבת בניהול הפרויקטים ברמה שכזאת, ישמור על האינטרסים העירוניים יחד עם אלו של התושבים במתחם. אני עברתי בתקופת חוגי הבית בין עשרות דירות ישנות, ללא נגישות וללא תנאי מחייה נאותים, שטחי ציבור ללא פיתוח והיעדר פתרון מגורים לזוגות צעירים, ילידי העיר. כל אלו מול עיני בחזון ההתחדשות, והקמת המנהלת הינה צעד ראשון להגשמתו."

 

לנס ציונה תפיסה תכנונית מגובשת התואמת לתכנית המתאר העירונית המקודמת בימים אלו, ומסייעת לנו בקידום שבעה מתחמי התחדשות ברחבי העיר, להלן רשימת המתחמים

המקודמים בימים אלו:

 

 


1.מתחם יד אליעזר – תכנית התחדשות עירונית הראשונה בנס ציונה, הממוקמת בצד הצפון מזרחי של העיר. התכנית המאושרת מוסיפה כ-400 יח"ד לאזור, מאז אישורה אנו פועלים במלוא המרץ בקידום היתרי בנייה במקום. שלב א' כבר הושלם במלואו, ושלב ב' נמצא בימים אלו בשלבים מתקדמים.

 

2.מתחם בן צבי– מתחם שממוקם בין רחובות ההסתדרות והטייסים, בשטח התכנית קיימות כ-270 יח"ד, מבני ציבור קיימים ושטחים פתוחים. התכנית המוקדמת מאפשרת חלוקת המתחם למס' תתי מתחמים ואלו נמצאים בשלבי תכנון שונים וזאת על מנת לסייע בקידומן ללא תלות אחת בשנייה.  כשלב ראשון בקידום תכנית זו, תתפרסם הודעה על הכנת תכנית (על פי סעיפים 77-78 לחוק התכנון והבנייה). שלב זה הינו שלב מהותי, שמטרתו לאפשר התנעת תכנית להתחדשות עירונית. הודעה בעניין זה תפורסם בעוד מספר חודשים בעיתונות המקומית, ובלוחות המודעות בשכונה. העירייה תקיים כנס הסברה לתושבי המתחם כבר בחודש הבא. דיירי ובעלי עניין בקרקע יקבלו עדכון בהקדם. (בכפוף להנחיות משרד הפנים).

 

3.מתחם אצ"ל-מרגולין - התכנית ממוקמת בחלק הצפוני של העיר לאורך רח' מרגולין, רח' האצ"ל נמצא מדרום ורח' ירושלים מצפון. בתחום התכנית קיימות 264 יח''ד. ובתכנון המקודם מדובר על תכנית רחבת היקף שתכלול שטחים פתוחים, שטחי ציבור ותוספת גדולה של יח"ד. התכנית נמצאת בשלבי תכנון מתקדמים והעירייה תעדכן את התושבים עם קידומה.


4.מתחם נחמיה – עיריית נס ציונה פועלת בשיתוף פעולה עם הרשות להתחדשות עירונית על קידום תכנית למתחם "נחמיה". לאור העובדה כי נבחנה הכדאיות הכלכלית, נמצא כי המתחם לא יוכל לשאת את היח"ד הנדרשות לצורך רווחיות ולכן העירייה ביקשה כי תוקצה קרקע משלימה בתכנית נס/155 (כפר אהרון). הרשות נמצאת בשלבים מוקדמים של התכנון ורוצה לשתף את דיירי המתחם לאורך ההליך. לכן חשוב לעירייה לקיים כנס תושבים בהקדם. נקבע מועד עבור הכנס שיתקיים ב - 08.07.20 ובו יוצגו דברי הסבר לתכנית ומתווה לקידום. (בתיאום להחניות משרד הבריאות).


5.מתחם העצמאות – התכנית ממוקמת על רחוב העצמאות, סמוך לפארק הספורט מצפון וממערב רח' וייצמן. בשטח התכנית קיימות 44 יח''ד במבנים בני 2 קומות ובמבנה מגורים בן 3 קומות מעל קומת עמודים. התכנית מציעה בחלק הדרומי חיבור לציר ויצמן דרך רחוב מקווה ישראל ולרחוב קיבוץ גלויות לרחוב העצמאות. התכנית הוצגה לוועדה מחוזית וכרגע נמצאת בשלב בחינת חלופות בינוי חדשות למתחם.


6.מתחם מרכז העיר – בעקבות תכנית קיימת שאושרה בשנת 2015, נתקלה הרשות בקשיים לקידומה. העירייה עומדת בקשר עם הוועדה המחוזית מרכז בנוגע להמשך קידום ובחינת חלופות בינוי.


7.מתחם הבנים – קיימת תכנית למתחם משנת 2009, קידום תכנון ע"פ תכנית זו תלוי בבעלי עניין בקרקע.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...